Tekutina kolem "bubliny" na UTZ v 7. tt. Máte zkušenost?

blandik
25. únor 2012

Nevím, jak jinak nazvat tuto diskuzi. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá podobnou zkušenost nebo eventuelně neví, oč se jedná - byla jsem na UZ, "bublinka" měla 8mm, zatím bez srdeční akce, dle netu jsem si našla, že to odpovídá cca 7tt. Dr. ale viděl pod bublinou ještě takový proužek, jaho tvar částečně kopíroval tvar "bublinky", ale byl oddělený - řekl mi, že je to nějaká tekutina, která tam nemá být, tedy že se jedná o určitou abnormalitu a že ta voda se může vstřebat. Víc jsem se nedozvěděla, jen jsem pochopila, že se s tím již setkal, a že se uvidí, že bude držet palce, aby to dobře dopadlo...Kontrolu mi naplánoval za čtrnáct dní s tím, že pokud by začalo nějaké špinění, mám přijít dříve...Hledala jsem na internetu nějaké indicie, co by to mohlo být a jak se to může vyvíjet, ale nemůžu nic najít...Prosím, nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky.

crca
25. únor 2012

A nebyla to cysta,nebo hematom?To se stává dost často 😉 Neboj kdyby to bylo něco vážného tak to budete řešit dál a neposlal by tě domů s kontrolou za 14dní 😉

blandik
autor
25. únor 2012

@crca - nevím, byl to takový proužek, dost patrný, oddělený od "bubliny"..označil to jako tekutinu a vodu...cysta by byla asi oválná (si myslím)...a jak pak mluvil o určité abnormalitě..Měla jsem v té době silný kašel, suchý, bolel mě podbřišek...snažím se věřit, na podzim jsem potratila...

crca
25. únor 2012

@blandik a tak mě napadlo,nembylo to druhé mimi 😉 myslím dvojče,ale nevyvinuté??To bych pak pochopila tu abnormalitu ohledně podivu dr.To se stává,ale asi taky ne,tak často 😕 😉 Jinak držím palečky a přeju hooodně štěstíčka!!!

ined77
25. únor 2012

@blandik ..taky mě napadla cysta, já ji v těhu měla, ale později a vstřebala se sama...těžko říct jak třeba vypadá když vzniká 😨 .
každopádně držím moooc palce a přeji aby vše bylo v co nejlepším pořádku! 😵

blandik
autor
25. únor 2012

@ined77 - a ty jsi ji viděla na UTZ? Jak vypadala?

blandik
autor
25. únor 2012

@crca - jaj, asi se mi smazala odpověď...tak ještě jednou, snad to tu nebude pak dvakrát...to mě nenapadlo, že by to mohlo být druhé mimi...je to trošku záhadné, protože před tím UTZ, kde viděl těch 8mm a proužek vody, jsem byla ještě na jednom UTZ čtyři dny dříve a tam dr ještě nic neviděl, ale vzal mi krev a telefonicky mi pak říkal, že HCG mám vysoko přes tisíc a chtěl, abych přijela ještě ten den na UTZ (tedy o den dříve než bylo plánované), jenže hustě sněžilo, měla bych to hodinu jízdy...tak nakonec, že ne, když jsem ho ubezpečila, že mě nic nebolí - myslím, že měl strach z mimoděložního těhu...A taky mě překvapovalo, že jsem ten týden, kdy byly UTZzvuky, cítila silné těhotenské příznaky, i psychicky jsem byla taková citlivá, totálně zamilovaná do našeho dítěte tříletého, asi jako v porodnici..pak to zesláblo, až jsem měla zase strach, že to skončilo...no, asi budu chystrá až po další kontrole...díky.

ined77
25. únor 2012

@blandik ...no byl to takový flek , ale říkám...to už byl tuším 30tt, takže vedle mimi se to zdálo jakoby taková malá šmouha 😅 .

blandik
autor
25. únor 2012

@ined77 - aha, děkuji... 🙂

ined77
25. únor 2012

@blandik ...není zač 🙂 .budu na tebe myslet a držet všechny palce! 😵

blandik
autor
25. únor 2012

@ined77 - děkuji 😵

ined77
9. bře 2012

@blandik ...jak se daří? 🙂

blandik
autor
10. bře 2012

@ined77 - děkuji moc za optání, byla jsem na kontrole, mimi mělo srdíčko i žloutkový váček, a taky tu tekutinu... jen dr čekal, že bude o týden větší, nakonec nějak usoudil, že to je ok kvůli nepravidelné MS a že je to tedy úplně ok...každopádně v pondělí jdu opět na kontrolu...uvidím, trošku mě trápí obavy, jestli mimi pořádně poroste...ale toho se asi zbavím až časem..Každopádně tohle těhotenství je úplně jiné než s Miškou, po všech stránkách...bývá mi nevolno, což mi nebylo, zato prsa moc nerostou, kdežto v prvním rostla, ani nebývám až tak unavená...Od jedné známé jsem slyšela, že její kolegyně měla taky tekutinu v děloze, že prý na UTZ nepoznají jestli to je "voda" nebo krev...a že pokud ji nezmizela do 12tt, tak šla na laparoskopické odsátí té tekutiny...Každopádně dr posledně o té vodě sám mluvit nezačal, ptala jsem se..tak říkal, že ma je..a tak nějak nad tím mávl rukou...

ined77
10. bře 2012

@blandik ...tak já to vidím každopádně pozitivně 🙂 .v pondělí na vás budu myslet a držte se! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru