Téměř necítím pohyby v 30. tt

ronja55
20. črc 2017

Hezký den, potřebuji uklidnit. Už druhý den téměř necítím pohyby. Předtím jsem malého cítila skoro celý den a byli to už kolikrát kopance jak blázen. Včera jsem jo cítila úplně minimálně. Asi 2 krát za den jen takové polechtání a dnes ho necítím vůbec zatím. Mám plašit a jed k doktorovi a nebo je to normální?. Jinak mám placentu na přední stěny a pohyby jsem do 25 tt cítila dost tlumeně. Teď už ale poslesní 3 týdny cítim dost, tak je mi to divné...

pandora197
20. črc 2017

Ahoj,mimi samozřejmě může mít klidně nějaký útlum,třeba se jen jinak pootočilo,ale jestli máš pochybnosti tak si radši zajeď.Případně zkus si dát ještě něco sladkého.

sassanca
20. črc 2017

Mam taky placentu vepredu. Byly dny, kdy byla malá hodne aktivní a pak se mi dvakrát stalo, ze jsem si uvědomila, ze ji cely den necítím. Tak jsem si dala třeba ledové kafe, lehla si na zada a čekala. Naštěstí se rozpohybovala. Zkoušela jsi neco takového? Pokud by to nezabrali, pro klid duše bych jela k MUDr.

makky1310
20. črc 2017

Nekolikrat za tehotenstvi jsem byla taky takhle vyatrasena. Po nekolika dnech kopancu najednou na 2 dny utlum... To se stava, proste se mrnous otocil. Uvidis jeste do zitra, pokud ale obcas citis aspon tuknuti tak bych se nebala. Ale vim....jednoduse se to rika🙂

belleelle
20. črc 2017

@ronja55 pro klid bych jela. Pamatuji si z obou tehu, ze mimi meli aktivni dny a dny odpocinku.
Prvni tehu byla placenta vpredu, neustale strach, pohyby tlumene, cekani na kopance...
Druhe tehu uz se placenta umoudrila a pohyby byly mnohem vic citit

makky1310
20. črc 2017

Dej na intuici, ta se nikdy nemyli...

bamishop
20. črc 2017

@ronja55 me vzdy gynekolozka radila dat si nejakou vzpruhu, treba colu a po ni lehnout, ruce na bricho a pocitat, kolik citim pohybu a podle toho se ridit zda vyejt na kontrolu nebo to neresit. Muze to byt i ta placenta vpredu, mimi jeste asi nekleslo ,tak uz je tam dost festovne a prostoru uz taky neni tolik, i me byvalo touhle dobou nejhur a pak se to zas zlepsilo

katka22688
20. črc 2017

Holka nechci te strašit ale jdi okamžitě do porodnice nebo si aspon zavolaj k svojej mudr. Já mnela to samé a dopadlo to porodom mrtvej holčičky v 33tt. Držím palce a raději si zajdi. Radeji 100 krat nežli pozdě. Písní jak si dopadla.

katka22688
20. črc 2017

Taky som si říkala ze asi spí nebo jen je blbo otočena. Pak mi to nedalo a začala som ju budiť, to taky nic. Tak som si dala kafe a sladké to vždy zabralo... A nic... Už bylo pozdě. Držím silno prsty ať ste v pořádku.

annapavelkovaml
20. črc 2017

já bych taky hned jela radši budu hysterka než abych přišla o miminko

fallingstars
20. črc 2017

@ronja55 Já jsem měla taky placentu vpředu a s těmi pohyby to bylo kolikrát na hlavu. Navíc byla malá většinu času KP a asi mě kopala do placenty a ještě dole, takže jsem se fakt těšila z každého kopnutí, chlap ji za celou dobu cítil 2x 😬 Vlnění břicha byl svátek, to musela být dobře natočená a hýbat se na dobrém místě. Nejvíc jsem pohyby cítila kolem 28.-29. týdne, a pak se to začalo tlumit až do doby, než se někdy v 33-34tt otočila, to jsem poznala, protože ty pohyby byly znatelnější a jinde. Ale taky žádná hitparáda. Několkrát jsem byla v nervu, že ji necítím - zkoušela jsem budit sladkým a ledovým a pak si lehnout, případně jsem si prostě zatřásla břichem, a většinou se mě pak teda pokusila aspoň pár šťouchanci umravnit. Tak to zkus taky, třeba se prcek taky otočil, a když se neprobere, sjeď k doktorovi, v porodnici nám říkali, že lepší jet 10x zbytečně než jednou pozdě. Držím palce!

michaltrinev
20. črc 2017

Pro klid jed lepší než něco zanedbat😉 Držíme palce

marki00
20. črc 2017

Nemáš angelsounds?

pomoztekacence
20. črc 2017

Zajdi ihned do nemocnice,snad je vše v pořádku,ale hlavně s klidem.Nebo ještě lépe zavolej si záchranku a řekni co se stalo,čím spis tím lip.At vas hlida

pomoztekacence
20. črc 2017

@katka22688 to me mrzí,taky jsem přišla o mimi v 36.týdnů těhotenství,pohyby jsem neměla a naštěstí jsem dosla na poslední chvíli do nemocnice,když jsem vypustila krvavou zilku.Umřela jsem malém i já.Hlavně ze existujou knížky",pohyby cítit v tomto měsíci nemusíte"a je to vše na hovno,lepší dat stokrát na svoje pocity než na knihy.Mas pravdu at si zajde,lepší stokrát než pozdě.Pak je z toho člověk cely život smutný,i když po nějaké době je lépe.:-\

leymea
20. črc 2017

Nejspis bych taky jela do nemocnice pokud necitis pohyby.

evee24
20. črc 2017

Zkusila bych sladký a lehnout si. Ale asi radši 100x zbytečne než 1 pozdě. Taky sem mela placenou vepředu a prostě raději sem si lehla a čekala a uklidnila se tim.

katka22688
20. črc 2017

@pomoztekacence jak píšeš knížky su fajn ale dát na své pocity. Radeji budu za hysterku jak přežít tohle znovu. Autorka píše že méně citi pohyby. Nevim jak to je stou placentou vpředu... Ale pre svoj klid bych jela.

katka22688
20. črc 2017

@pomoztekacence taky ma to mrzí že si si prošla peklem.

bamishop
20. črc 2017

@pomoztekacence tohle se proste deje, my meli s prvorozenou nastesti stastny konec, ale ten den, co sla akutni sekci ven se hybala normalne, mela vporadku monitor i ozvy a na problem se prislo shodou okolnosti, sla sem na UZ kvuli poloze ditete a mlada doktorka se ucila s pristrojem, tak mi ji i cvicne zmerila, i kdyz kvuli tomu sme tam nebyli, ja protestovala, ze se spletla, tak se porovnavaly vysledky, pak ji prisli premerovat dalsi a pak uz se jenom cekalo na sal, akutni sekce, infarkty na placente, hranicni prutoky, dite jak z koncentraku, prvni rok strachu, jestli nebude postizena. Byt tam dyl, tak tu s nama neni a nebylo nic poznat
...

ronja55
autor
20. črc 2017

Všem moc děkuji za odpovědi. Už jsem chtěla raději jed do nemocnice. Ale ještě jsem zkusila to kafe a malý začal po 15 minutách kopat dost zřetelně 🙂. Tak je snad vše v pořádku. Jsou to hrozné nervy, už aby byl venku.

makky1310
20. črc 2017

@ronja55 to je moc dobre. Uvidis, urcite budes mit krasne a zdrave mimi😉👶

bamishop
20. črc 2017

@ronja55 ale to mame ke konci kazda, nepodcenovat, neprecenovat, je tezke v tom najit rovnovahu a i urcitou miru pokory, prece jen ne vsechno muze clovek ovlivnit. Ale uz jste v 30. tydnu, za chvili budete mit miminko v naruci a zacnou zase jine, nove starosti 😍

fallingstars
20. črc 2017

@ronja55 Tak to je dobře...pro mě byl ten třetí trimestr psychicky asi nejnáročnějš, mám jen ve svym okolí tři případy, kdy se to podělalo pár dní před termínem a byla jsem z toho běsná... a taky jsem se modlila, aby už byla zdravá venku. Tak ať je těch posledních deset týdnů bez komplikací 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru