Termín dle ultrazvuku a početí se liší. Je to možné?

mirasek
19. únor 2013

Ahojky, dle PM jsem nyní 11+0 a dle minulého utz jsem měla dnes být přesně jako dle početí 10+3 ale dnes jsem byla u dokotra a jsem 11+1, le já jsem předtím dřív nemohla otěhotnět, protože nebyl sexx, jak je to možné???

vanocni_stromecek
19. únor 2013

mirasek: taky se v tom moc nevyznám, ale na netu jsem včera četla, že ve 12.týdnu ti doktor upřesní datum početí, takže pokud ti řekl, že jsi ve 12. týdnu, tak jsi, to, co bylo předtím, neřeš, navíc i podle menses ti to vychází podobně a podle toho se taky počítá termín porodu...
jsou to zajímavé výpočty, já si do včera myslela, že začínám 8tt, ale dle těhotenského kalendáře a posl. menstruace jsem v 9tt...proto se taky uvádí termín porodu +- 14 dnů (takže ten měsíc kolem termínu je ok)
zbytečně si s tím nelámej hlavu 🙂

anina32
19. únor 2013

To nic neznamená, já měla u obou dětí rozdíl v termínech týden, při druhém jsem díky umělému oplodnění přesně věděla datum početí a stejně to na ultrazvuku vyšlo jinak😉 Potom mi vycházeli různě i během jednoho ultrazvuku. Třeba délka holení kosti, obvod hrudníku a obvod hlavičky, každá ta část vycházela svou velikostí jinému týdnu těhu, mezi něčím byl rozdíl i 2 týdny, ultrazvuk zkresluju, milimetr sem, milimetr tam a hned je týden rozdíl, nic to neznamená. Oba kluci se mi narodili přesně na termín, ten dřívější a jsou úplně v pořádku😉

zuny
19. únor 2013

já jsem u obou dětí měla o týden víc, tak když jsem byla třeba 11+3 dle PM, tak mi doktor řekl, že jsem 12+4, jen to znamená, že miminko je o kapku větší, taky se oba narodili o 13 dní dřív, měli 3,3 kg a 49cm, takže úplně v normálu. V 32.týdnu měl jeden 1,9, druhý dokonce 2,2 kg, tak jsem se děsila, jací budou velcí u porodu.

maximka33
19. únor 2013

nemá to velký význam, porod může být úplně jindy! já měla podle utz o 2 týdny mladší dítě, protože byla pozdě ovulace asi. ale podle pohybů mi to vyšlo na úplně stejný termín porodu jako podle utz. jenže malý chtěl na svět o týden dřív! takže oba termíny jsou orientační, +-2 týdny je naprosto v pořádku donošené dítě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru