Termín porodu červenec 2020.

maki82
8. lis 2019

Pojďte si povídat a společně sdílet radosti a starosti z těhotenství a následných chvílích s dětmi

hermia
12. lis 2019

@maki82 kdyz jsem byla těhu poprve tak mi v lekarne dali nejake pastilky vhodne pro tehotne. Moc jich na trhu není, musis se ale vyvarovat bylinkam vetsina bylinek ohrozuje plod napr vetsi prokrveni atd. Dokonce zazvoru davat malo, skorice taky ne, salvej vubec atd atd. Tehda se mi z toho nakonec vyklubala angina takze atb v prvnim trimestu, nastesti maly je v poradku zdravy...

janea823
12. lis 2019

@maki82 cibule 🙂) na noc nakrajená u postele nebo cibulovy sirup..případně éterické oleje (Napr. eucalyptus, citron, borovice)

maki82
autor
12. lis 2019

@hermia
@janea823 Holky moc vám děkuji, jste hodne. Zazvorovy čaj si tedy mohu uvařit? Já jsem si práve koupila kořen zázvoru, ale nevím, zda ho mohu, či ne. Cibulovy sirup hned zítra udělám. Je lepší do medu, nebo do cukru?

hermia
13. lis 2019

@maki82 muzes ale slaby a ne moc casto. Jsou i zazvorove lizatka na tehotenskou nevolnost a je tam uplne minumum zazvoru takze si udelej nejaky ovocny s minimem zazvoru. Kdyz tak googli 😉

petula.bir
13. lis 2019

Ahojky holky, můžu se k Vám přidat? 🙂
// jsme objevila včera, poslední ms 8.10. ale ovulace se mi posunula o týden tak jsem si to vypočítala a regulovaná ms 14.10. 🙂 dnes jsem tedy 4tt+2 a termín porodu mi vychází na 20.7.2020 🥰

maki82
autor
13. lis 2019

@petula.bir ahojky, vítej mezi tehulkama.

petula.bir
13. lis 2019

@maki82
Děkuji, ani nevíš jak moc ráda to slyším (čtu)

Jak jsem to pročítala skoro všechny jdete 18.11. na kontrolu 🥰 držím pesticky ať je vše v pořádku ❤️
K té nemoci mě se posunula ovulace o cca týden z důvodu streptokokové angíny v krku. Dostala jsem antibiotika která můžu i když bych byla těhotná - říkala jsem dr., že je možné těhotenství ale test ještě nevyšel pozitivní, tak mě uklidnil 🤓 v tu dobu jsme již byla těhotná ale nevěděla jsem o tom 🤣

Něco málo o mě: Je mi 32.let, manžel má 24.let, bydlíme na jihu Čech a já již mám 2.deti z předešlého vztahu syn Honzik 10.let (3.12. mu bude 11) a dcera Gabriela 7.let (18.11. ji bude 8) snažili jsme se 9.mesiců a přišlo to samo 🙂)) Letos v únoru jsem byla na revizi v 10tt kvůli zamlklemu těhotenství 😔 strašně nás to sebralo ale na druhou stranu nás to spojilo ještě víc 🥰

maki82
autor
13. lis 2019

@petula.bir Tak snad už teď bude vše v pořádku a miminko donosis do úplného konce. Držím palce. Já jdu na kontrolu v úterý, tak už se těším, ale zároveň mám strach. Pokouší se o mně nějaký bacil, tak bojuju, není mi dobře a o miminko mám strach. Do toho 2 děti doma, chlap v práci. Neni to jednoduché.

petula.bir
13. lis 2019

@maki82
Máme to stejné 😔 v den ms jsem špinila (v noci byl styk) tak jsem to obrečela, že zase nic a ráno špinění ale zkusila jsem test a tam duch, pak mamatest a // 🥰
Už v úterý? Kolikatý jsi týden? Mě doktor vždy zval v 9tt+ ale ted prostě mám strach, že není něco v pořádku. Měla jsem afetální plodové vejce (prázdný obal, bez miminka) a bylo mi víc špatně než teď když jsem těhotná 😔 tak snad bude vše v pořádku 🥰

maki82
autor
13. lis 2019

@petula.bir Budu 7+0tt,

ebak
13. lis 2019

@petula.bir Péti, budeš hlásit regulovanou ms? Já asi spíš pravou s tím, že mu ukážu graf, že byla ovu o 10 dní zpožděná...ale právě nevím...:-/

petula.bir
14. lis 2019

Ahojky kočky, přeji krásné ráno 💐
Od včera večer mě bolí hlava - jako nic hrozného ale ... chci se zeptat mám pořád studené ruce i nohy a nějak mi nic nepomáhá, neustále je mi zima. Topime všude, mám tepláky i třeba dvoje ponožky 🤷🏼‍♀️ A stejně ...

@maki82
Já den před ms špinila a další den taky (hnědá krev) ale hodila jsem si klidový režim, nohy nahoru, žádný sex a od té doby ani kapku. Bude to dobrý, neboj 🥰
Ty jo 7tt+O to je krásný, já měla u prvního syna už srdíčko 7tt+1 ❤️

@ebak
Já právě vůbec nevím ... jako když řeknu termín normální ms což je 8.10. tak bych byla dnes 5tt+2 tak se bojím, že pak budou porod vyvolávat protože přenáším 🤔 jinak dnes podle ovulace jsem 4tt+3 ale to mě pozve tak za 4.tydny a to opravdu nevydrzim 🤷🏼‍♀️🤣 a ještě jak mám LF 11.dnů tak teoreticky bych to měla dostat dnes 29-30DC ale podle LF v úterý 😂😂😂
Začínají mi troooošku nevolnosti 😂🤢

petulkkab
14. lis 2019

@petula.bir ja mam studene ruce a nohy furt i kdyz mam teple ponozky, mikinu, deku pres sebe. Nekde sem cetla ze to muze byt i nizkym tlakem

petula.bir
14. lis 2019

@petulkkab
Jo, přesně ... vždy si zalezu pod deku i s ponožkama - teď jsem začala nosit podkolenky a pořád stejná zima, někdy i horší 🤷🏼‍♀️ Vždy kdyz jsem byla těhotná tak mi bylo strašný horko 🤣 říkám chci byt pořád těhotná ať se ohřeju 🙈
No, já mám hodně nízký tlak a prý i špatné prokrvování. Já nikde nebyla ale babička to má úplně stejně tak mi to řekla.

hermia
14. lis 2019

@petula.bir driv se ohrejete naha pod perinou. Tim ze casti tela oddelujete tak se nemaji o co zahřát. I prodejci spacich pytlů doporucuji spat nazí.
Zima mi je v tomto rocnim obdobi vzdycky muze byt doma natopeno jak chce ale psychika (venku bez slunce atd.) na me pusobi ze mi je zkratka ,,psychicky,, zima.. jedine kdy se zahreju je u práce-vysavani atd. Krom toho v tehotenstvi se zvysuje mnozstvi krve a ta prokrvuje navic i delohu.. jak ma ta nase pumpa jednoduše vse zvládnout...

hermia
14. lis 2019

@maki82 tak me bolo taky v krku.. snad jen nachlazení.. pokud mi zacina angina tak to bude jak pres kopirak s prvnim tehotenstvim. Prvni trimestr angina, atb. 😤 a tobe uz je lepe? Co ti zabralo?

maki82
autor
14. lis 2019

@hermia Zabral asi Paralen a cucám tabletky Septilen střídavě s tabketkami Vincentka, piju šípkový čaj a chodím brzy spát. Dnes už je mi mnohem lépe, ale včera to byl masakr. Měla jsem zimnici, strašně mne bolely svaly, kosti, v krku že jsem nemohla ani polknout. Kloktam vlažnou vodu se solí. Snad budu do víkendu fit. Slavíme dcery narozeniny.

maki82
autor
15. lis 2019

Holky nad 35 let, kam se budete objednávat na prenatální screening (pokud jste z Prahy)?

maki82
autor
17. lis 2019

Ahoj holky, zítra dost z vás čeká kontrola, tak vám držím palce aby bylo všechno v pořádku a ukázalo se i srdíčko. Dejte pak vědět jak jste dopadly. Těším se na obrázky z ultrazvuku.

petulkkab
17. lis 2019

@maki82 uz se nemuzu dockat. Snad bude vse v poradku ♥

hermia
17. lis 2019

@maki82 jj zitra zitra v 9hod.. jsem zvedava jako opice i kdyz tak nejak vtitrne vim ze bude vse ok. Kdyz bude fotka tak poslu i fotku 💛

broucice3
17. lis 2019

@petula.bir ahoj tak to máš stejný jako já, já byla taky na revizi 28.6. Zamlkle těhotenství 10+3

maki82
autor
17. lis 2019

@petulkkab
@hermia Tak vám držím pěsti a těším se na echo. Tfuj tfuj tfuj pro štěstí 🙏👏

hermia
18. lis 2019

Takze devcata asi zde nemam co už pohledavat. Puvodne jsem mela podle MS mit TP 27.6. dnes kdyz jsem si byla potvrdit tehotenstvi tak na nas vykouklo prekvapko, ono to je vetsi nez 8+2, velikostne odpovida 11+0 a TP kolem 8.6.2020
Takze je mozne mit i menstruaci a byt tehotna 😂 ma to ruce nohy, hybalo se to jako ryba na suchu. Všem preji at to dopadne 💛

petula.bir
18. lis 2019

Ahojky, kočky 💐🥰
Já dnes volala na gyndu a sestra mě objednala na 6.12. v 8.30 - fuj mám strach jako blázen 😔

@hermia
Cože? 😱😱😱😱 tak to gratuluji a juuu to je úžasný 🙂)) moje máma když mě čekala tak měla normálně ms 3.mesice pak přestala krvacet, šla na kontrolu a přesně tak ty 12tt 😂 moc gratuluji ❤️💐

@broucice3
AHoj, já byla v tom únoru 2019 a v březnu znova. Od té doby asi 2x duch na testu ale ms přišla. Já byla v 10tt ale plodový obal odpovídal 8tt+5 ale miminko tam nebylo.

martina995
18. lis 2019

Taky se hlásím. ❤️ Bylo, mimi odpovídá 7+0. Jen tam mám malý hematom, tak můžu zaspinit, nemám se ale děsit. Mám už projistotu koupený ascorutin. Další ko 2.12. a už se mám objednat i na 1 screening do centra ☺️

verunkablack
18. lis 2019

@martina995 a měřil mimi?

martina995
18. lis 2019

@verunkablack jj měřila si všechno. Vše je tak jak by mělo v tomto tt. byt. 1,5 cm.

petulkkab
18. lis 2019

Tak hlasim ze kontrola v poradku. Mimi odpovida 7+2 podle mereni 7+3 ma 1,17cm a srdicko krasne tlouklo

maki82
autor
18. lis 2019

Ahoj holky, tak to jste mi udělali radost. Jsem ráda, že jsou miminka v pořádku. Jen ať hezky rostou. Já jdu zítra ve 2,tak mi také držte pěsti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru