Termín porodu podle ultrazvuku a menzesu se dost liší

mejviz
20. kvě 2007

Asi by měl být nejpřesnější ten termín podle ultrazvuku ale podle MS mi vychází hodně jinak. Holky co už jste rodily, jakou máte zkušenost jak je přesný ultrazvukový termín? 🙂

suki
19. srp 2007

Ahoj holky, já mám jen jeden termín a to 21.8.2007 a už teď jsem napjatá, kdy to bude. Můj miláček je doma už od 15.8. a dovolenou má do 3.9.tak snad se vejdeme, aby byl s námi aspoň chvilku doma 😅 Už se moc těším, jen doufám, že to vše zvládneme 😉 Přeji krásná zdravá miminka a budu Vás informovat 🙂

emyska
20. srp 2007

Ahoj suki, zavidim, ze uz to mas za par... Me ted prijde kazdy den cekani hrozne dlouhy a termin porodu mam az 10.9. a podle ultrazvuku 16.9. Uz se nemuzu dockat. 🙂 Drzim palce, at vsechno dobre dopadne. 😉

suki
20. srp 2007

emysko děkuju moc, stále čekám co se bude dít, je to celkem napínavý 😀 Ale doufám, že nebudu moc přenášet. Radši bych, aby to bylo v termínu, což je zítra. Ale ty už to máš taky za chviličku,ne? Však se dočkáme obě dvě. Dej určitě vědět, jak jste na tom.Přeji ti krásnou zdravou holčičku a rychlý porod. 😀 😀 🙂

hanzuli
20. srp 2007

Ahoj holky, to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má v termínech taky rozdíl. Já mám termín dle PM 21.8. stejně jako suki, ale jinak jsem ve 39. tt a dle UTZ, kterým mi doktor potvrdil těhotenství už někdy v prosinci, mi napsal termín "počátkem září". Takže vlastně taky nevím, na čem jsem, ale asi mám ještě čas, protože zatím je úplný klid.

flow111
20. srp 2007

hanzul neboj malinke sa samo vypyta... 😀 😀 inak termin na zaklade UTZ je presnejsi pretoze odhaduje vek mimi presne podla jeho vyvinu 😉

listicka77
20. srp 2007

Pokud je ten rozdíl třeba ty tři týdny, tak to už má cenu ten UTZ brát v úvahu. Ale taky není úplně přesný. Mně když dělali UTZ v 10. tt, tak ultrazvuk vypočítal 10+3 plus mínus 8 dní (to je docela rozptyl, ne?), podle MS jsem byla 10+1, ale protože vím termín početí (respektive termín oplodňujícího styku, početí mohlo být klidně ještě o pár dní později), tak jsem tehdy reálně byla 9+5.

cikinka00
12. čer 2008

ahojky chtěla bych se zeptat v kolikátém týdnu těhotěnství se dělá ten druhý termín porodu?já jsem v 18tt a první termín mi vychází na 12.11.2008 a pokud tak mají být dva termíny né?a já nevím kdy se dělá ten druhý..můžete mi prsím poradit?děkuju katuška

lukin
12. čer 2008

cikinka: Někteří ho nedělají vůbec a řídí se podle menstruace. Aspoň já měla pouze jeden termín. Ale myslím, že se dělá kolem 12. týdne.

svoma
12. čer 2008

Ahoj Cikinka,mě dělali jeden termín podle ms a druhý termín podle utz,který se musí dělat prý nejpozději do 12.týdne těhotenství,ten prý bývá nejpřesnější,pak už se každé mimi vyvíjí jinak rychle. 😉 Někdy prý také dávají termín podle prvních pohybů,ten jsem měla u prvního těhu,jenže to už se nedělá,protože každá maminka cítí první pohyby miminka jinak, 😉

karot
12. čer 2008

Já měl TP podle MS 22.4.07,podle UTZ 21.4.07 a Adam se narodil 24.4.07 v 0:13h.Kdyby mi porod nevyvolali,tahám se s ním dodnes. 😀

konja
13. čer 2008

Tak já měla u svého prvního mimi termín podle poslední MS určený na 8.8. od svého gynekologa. Ve 32tt jsem byla na utz v nemocnici a tam jiný gynekolog prohlásil, že mimi se mu zdá větší než na 32tt, že odhaduje spíše 34tt a do lékařské zprávy napsal, že odhadovaný termín porodu podle utz je 22.7. Asi malého nějak inspiroval, protože se narodil opravdu 22.7. s porodní váhou 3500g a 50 cm, takže ukázkově tabulkový novorozenec. Jsem zvědavá jak nám to vyjde teď u druhého mimi, termín mám také jen podle poslední MS. Tak uvidíme.

kacka.va
13. čer 2008

já podle MS 14.4. podle UTZ 26.4., podle prvních pohybů by mi vycházelo 17.4. a narodila se 21.4. 🙂

svoma
13. čer 2008

U prvního jsem měla termín podle ms 23.9 a podle pohybů 21.9 a narodil se 26.9. A u druhého jsem měla termín podle ms 4.11.,ale podle utz 13.11.,podle velkého utz ve 24.týdnu mi to šoupli na 22.11.,ale malá se rozhodla ,že se narodí dřív a to 25.10.

nelka23
25. říj 2009

Ahojky
Holky jsem tu novacek,tak vas vsechny moc zdravim.
Mam takovy problem,podle PM jsem ve 31+4 a podle UTZ jsem 34+5 docela velky rozdil 3,tydny.?Mimco ma 2500g tak by me zajimalo jestli se mam riditpodle utz nebo podle pm.

crawler
25. říj 2009

nelka: raději podle utz -počítej radši dřív ;-D

tygrous
5. srp 2010

Holky, a jak to je pak s nastupem na materskou, kdyz mate dva terminy? ktery se bere v uvahu pro nastup na materskou? kamoska ma rozdil 10 dni a dr.ji minule rekl, ze bude brat ten podle MS a dnes ji zas sestra rekla, ze se bere ten pozdejsi (tj.u ni podle utz)...

lenulab
4. říj 2010

ahojky, má někdo stejnej problém? Dnes jsem byla na kontrole a podle mudr. mám termín dnes. No chtěla mě poslat do porodnice, že to takhle nejde přenášet, že když do středy neporodím tak by mě porod vyvolali ☹ No já jí říkám, že ještě NE! Podle ultrazvuku doktor říká, že dřív jak za 14 dní to nebude, já mu věřím, za první si myslím, že je to přesnější a za druhý se u mě VŮBEC nic neděje!!! Tak já se v tom nevyznám, někdo přenáší klíďo 14 dní a mě už chtěla poslat na vyvolání??? 😠 Já se toho hrozně bojííím! 😒 Prostě jsem z ní byla dost mimo, že hned 1.den termínu mě chce poslat do nemocnice, ona to prstě vůbec ten ultrazvuk od druhýho doktora nebere v úvahu! Já se ale ještě rodit nechystám!!!! Že mám dojít k ní zas za týden, dokud do té doby neporodím a když nic tak už do toho špitálu prý musím?!?!?! 😠 😠

el267
4. říj 2010

Ahoj, tak já naštěstí vím , kdy se nám to povedlo. A TP mi na to vychází, dle ultraz. Ve 12tt je mimi o 4 dny menší.
Ale stala se mi taky věc, že jsem byla na genet.ultrazvuku, kde to doktorovi vycházelo o týden dýl a přesně za měsíc mě docela vyplašil na další kontrole, že se mu zdá, že miminko nevyrostlo a at mi udělá doktor další kontrolní ultrazvuk.Můj doktor mě na kontrole uklidnil, že je vše ok a taky mi řekl, že záleží na přístrojích. Podotýkám oba doktoři jsou odborníci!
A hlavně nejpřesnější je ultrazvuk ve 12tt. Ten se bere taky jako nejpřesnější ve výpočtu TP.

el267
4. říj 2010

@lenulab jinak u prvního těhu jsem přenášela 11 dní, porod blbej a měla jsem zkalenou vodu. To mi podle ultrazvuku celou dobu doktoři říkali, že malá je o týden mladší.

kukina27
28. lis 2012

Obnovuji dost starou dikuzi:

Taky se mi TP hodně liší ☹
Dle poslední menstruace mi vychází TP na 23.12 a dle UTZ na 11.12.
Brala jsem clostilbegyt, takže přesně vím, kdy byla OVU a sexík a dle toho by seděl termín na 23.12.
Doktor mi ale od samého počátku tvrdí, že k otěhotnění došlo dřív- vychází to na nějaký 3tí e´den menstruace, což je blbost.
K jakému TP se tedy přiklonit? Doktor bere 11.12........

evikj33
29. lis 2012

@kukina27 Myslím že se bere hlavně termín dle 1tr.screningu UTZ bývá nejpřesnější.Umně je to rozdíl cca 4dny.Pokud je tak velkej rozdíl nemělo by to zas tak vadit,miminko budou sledovat a určitě vas nepoženou hned na vyvolání a lepší moc nepřenášet,muže se zakalit plodovka atd..Takže pokud vas nechají týden po termínu je to vlastně v pohodě a pak by to nevadilo ani miminku ani vám(určitě k termínu poslední menstruace také přihlédnou).Držím pěsti at to dobře dopadne a brzo se dočkáte zdravého miminka.

kukina27
29. lis 2012

Me prave doktor utz nekontroluje. Jsem az do porodu u sveho gynekologa. Ma v ordinaci i ctg, takze do porodky pujdu jen rodit. Doktor mi uz ted nabizel Hamiltona. Ve 38+0 dle utz. Vubec neprihlizi k datu dle ms

evikj33
29. lis 2012

@kukina27 Tak to bych se nenechala asi stresovat a řekla že Hamiltona určitě až po termínu.Nechápu kam spěchá když nejsou žádné potíže atd...Pokusného králika bych ze sebe dělat nenechala.Pokud je vše Ok nejméně do 40tt bych se vubec snim nebavila.A že nekontroluje UTZ mně také udivuje hlavně proto že neví v jaké poloze miminko je,pak by asi Hamilton nebyl ani namístě.(jen muj názor)nemužete si skočit třeba někam na placenej UTZ at se podívaj jak je otočené,popřípadě na pohotovost(třeba říct že vás bolí bříško)A v porodnici jste nahlášena,nemužete se tam jet podívat na prohlídku a přitom se poptat?

kukina27
29. lis 2012

V porodnici nahlášená nejsem. Pojedu tam, až to přijde.....Mají mě tam vedenou z prvního porodu.
Doktor si je naprosto jistý, že je hlavičkou dolů. I já si to myslím- vždy, když má škytavku, cítím to více dole.
Každopádně Hamiltona mi nabízel dřív právě kvůli prvnímu porodu, kdy jsem měla špatný tlak a bílkovinu.
Potom byla už i 12 dní před TP zkažená plodová voda a měli jsme špatné ozvy......Proto mi říkal, že jakmile budu chtít, udělá mi ho...... Abych se zbytečně nenervovala. ale nic mi nenutí- jen to navrhl

evikj33
30. lis 2012

@kukina27 Tak to je jiná,pokud byla nějaká komplikace poprvé,tak to by těch 12dnu až tak neřešila,hlavně jak se budete cítit připravená a aby bylo vše Ok.Kolem toho 40tt bych třeba ten Hamilton skusila,pokud bude tělo připraveno rozjede se to samo a pokud ne stejně to nepomuže.Hlavně at jste v ořádku a zdraví 🙂

romantika
17. únor 2013

@mejviz
moc to nereste, ja mela tri terminy 4.,14,17. kvetna. Taky pekny rozdil a nakonec to bylo uprostred.
I mi nejaky tyden pred porodem rikali, ze budu mit malinke a rodila jsem skoro 4 kilove. Na zaklade toho mi pak dr. rikala, ze jsou dva druhy UTZ a jeden meri vic a jeden min, takze pak ty terminy musi radit sami.
Krom toho ani termin porodu nerozhodne jestli uz dite chce na svet. Vzdy je dobre pockat, az to spusti samo,. Proto ty 2 tydny k dobru, ktere jeste eliminuji, kdy jsem mela styk a ovulaci. Pokud plcenta funguje a dite prospiva, vyhnete se vyvolavani.
Pokud vite kdy jste mela styk a bylo to v dobe, kdy byva obvykle ovulace tak obvykle termin MS byva tak nejak presny. Nicmene treba ted podruhe jsem mela ovulaci o tyden pozdeji a cele tehu se na zavcatku vyvijelo pomalu, takze vim, ze ted bych dle MS urcite nerodila v terminu.
Ono i tak vam nikdo nezaruci, ze nebudete rodit predcasne.
Jinak tady se obvykle bere termin podle UTz v prvnich tydnech tehu tak kolem 8-9tt.
Pak se dela podrobny ve 20tt a 30tt. Placenta treba muze byt slaba a dite se vyviji pomalu a pak uz si to ridi telo samo a nejake terminy vam jsou na nic. Dulezite aby prdolka rostl.

monikabie
17. únor 2013

Můj dr říká že je pouuze 1 termín, a to podle utz. U mě to sedělo přesně🙂

alushka
31. bře 2013

Tak ja mam ted stejny problem, dle PM mam termin 12.10 a dle uzt mi to ted soupnul ve 12.tt na 5.10, coz ale neni mozny, protoze dle ovu testu a mereni bazalni teoloty vim presne, kdy byla ovulace a podle ni mi vychazi TP na toho 12.10. Tak jsem sama zvedava,kdy se mimi narodi

gepe
31. bře 2013

@alushka ja mela PM 19.11., dle utz v 9tt mi ji Dr. posunul dopredu na 14.11. a pak uz nesoupal a termin do prukazky dle 14.11. (tj.21.8.) i kdyz aktualne dle utz jsem jeste +dalsi tyden :D takze neresim, hlavne je to nesmysl u me ta PM 14.11., jelikoz jsem byla cca za polovinou cyklu teprve a 13.11. jsem mela operacni gyn. zakrok (nakonec i kratsi cyklus). Vim presne kdy probihala ovulace a kdy cca doslo k oplodneni.
Taky mi to nejdriv vrtalo hlavou, ale uz neresim. Stejne az prijdou porodni bolesti, tak nebudu resit zda je to termin porodu dle Utz, ci PM, ale abych to mela co nejdriv za sebou (pokud nebude cisar) a ja i dite jsme byli v poradku 😉 😀

mataharyy
31. bře 2013

Mě se u prvního syna lišil termín dle menstruace a dle ultrazvuku o více jak dva měsíce 😀 Nakonec jsem rodila ve 37 týdnu dle UTZ 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru