Termín porodu podle ultrazvuku a menzesu se dost liší

mejviz
20. kvě 2007

Asi by měl být nejpřesnější ten termín podle ultrazvuku ale podle MS mi vychází hodně jinak. Holky co už jste rodily, jakou máte zkušenost jak je přesný ultrazvukový termín? 🙂

alushka
31. bře 2013

@gepe me to prave stve, prvniho syna jsem rodla presne podle ovulace a ted se trochu bojim, aby to ze je dle uzt o tyden starsi nez ve skutecnosti nezkreslilo dalsi vysetresni (tripple testy,screening a uzt) a taky aby me pak v porodnici nepopotahovali, ze prenasim, kdyz ve skutecnosti nebudu☹

l.u.c.i.e
26. dub 2013

Ahojky holky, jsem po IVF, takže přesně vím den oplodnění. V CARu mi to vždy vycházelo a když jsem byla předána do péče gynekologa, tak najednou je miminko o 9 dní menší. Termín porodu dle menzesu je na 19. 11., dle UTZ mi ještě nestanovil, prý až ve 14tt, kdy půjdu na screaning. před týdnem jsem byla 9+1, dle UTZ 7+6. Podle doktora prý vše v pořádku a uvidíme prý za měsíc (nyní za 3 týdny), zda miminko vyroste a bude odpovídat oplodnění. Jsem teď na nervy a bojím se, aby bylo vše ok. Hlavně, aby se miminko nezastavilo ve vývoji úplně.
U malého, taky po IVF, my vše sedělo od začátku do konce.

pajuska87
26. dub 2013

Já jsem holky s malou měla TP totožný jak podle MS tak podle utz a Naty se narodila 8 dní před TP. Teď mám podle MS 6.7 podle 1. utz 8.7 a ve 20. tt mi říkali, že je o týden menší takže tak okolo toho 13.7, takže já uvidím 😀

l.u.c.i.e
26. dub 2013

@pajuska87, akorát nás tím stresují, co?

pajuska87
26. dub 2013

@l.u.c.i.e tak lehce 🙂, spíše mi to trošku vadí, že nevím jestli manžel bude se mnou, protože dělá na směny

l.u.c.i.e
26. dub 2013

@pajuska87, až to na tebe přijde, tak zavoláš manžela do práce a on má ten den, kdy rodíš ze zákona volno. Může odejít kdykoliv, jen řekne, že manželka rodí 🙂

pajuska87
26. dub 2013

@l.u.c.i.e to sice ano,ale pokud bude mít noční a nebo denní o víkendu tak slouží sám v práci (výpravčí) a musí ho někdo vystřídat, je to tam takový komplikovanější aby někdo vůbec mohl

l.u.c.i.e
26. dub 2013

@pajuska87, aha, ale naštěstí první porod není rychlý, trvá několik hodin, takže by záskok určitě sehnal. Neboj se, uvidíš, že bude u porodu s tebou 🙂

pajuska87
26. dub 2013

@l.u.c.i.e já nebudu rodit po prvé 🙂, první porod mi trval od prasknutí vody po narození cca 8 hodin

l.u.c.i.e
26. dub 2013

@pajuska87, aha, tak to je jiná. V tom případě uvidíte.

maaaajaa
6. bře 2022

@jana.1 Ten odkaz nejde otevrit :/

alikscha
25. bře 2022

ahoj holky, obnovuji diskuzi. Prosím Vás, momentálně sice neřeším termín porodu, jsem na začátku 2.trimestru, jen mám trošku hokej v tom, jak se počítají týdny těhotenství. Podle poslední menstruace bych teď měla být 16tt, což by znamenalo, že bych měla mít tento, nejpozději začátek příštího týdne Triple test, který se v 16tt provádí. Nicméně podle doktorů jsem na něj objednaná až za 2 týdny, dle nich to teprve bude 16tt. Nicméně podle data početí, i podle data menstruace mi sedí, že už v 16tt jsem. Dokonce mám v průkazce termín porodu 16.9. a podle něj bych taky měla být v 16tt. Tak jsem z toho zmatená. Nerada bych pak řešila, že jdu na testy pozdě. Zjistili mi těhotenskou cukrovku cca před 3 týdny, což jsme údajně byla v 11tt, ale mě už vycházel teda ten 13tt a navíc všude čtu, že bych díky cukrovce neměla přenášet a rodit ve 39tt, ale díky tomu rozdílu, bych pak přenášela 2 týdny.

mishulka26
25. bře 2022

@alikscha na tripple testy bych se v dnešní době vykašlala často bývají falešně pozitivní. Byla si na screeningu v 1. trimestru? Jestli ano jsou tripple testy opravdu zbytečné. Kdy byla poslední MS?

alikscha
25. bře 2022

@mishulka26 je to moje druhé těhotenství a u prvního dítěte se po narození objevila vývojová vada - braniční kýla, o které se v průběhu nevědělo, i když jsem měla screening ve 12tt a 21tt. Stlačilo mu to orgány, má za sebou 2 operace a díky špatnému okysličení po porodu jsme sledování pro projevy autismu a má další zdravotní problémy. Díky tomu musím docházet na genetiku, kde mě automaticky poslali v 16.tt na další screening, ve 12tt jsem byla, prý vše v pořádku, ale i tak mi ještě nabídli nějaké testy za 12 tis Kč, kde podle chromozonů dokáží poznat další vady. Myslím, že to bylo po odebrání plodové vody, ale po přečtení rizik a taky té částky jsem se rozhodla na to nejít. Poslední menstruace začala 10.12.2021.

neliiinka
25. bře 2022

Podle MS 24.10., podle UZ 20.10. narozená 11.10.😄

mishulka26
25. bře 2022

@alikscha aha tak to chápu, jestli vás tam poslala genetika, ale tripple testy jsou předchůdce screeningu v 1. trimestru a moc o ničem nevypovídají. Ten placený test je z krve a je místo odběru plodové vody za mě víc vypoví odběr plodovky nebo ten placený test, tripple test ne, ale to je na vás. Jinak podle poslední MS by jste měli být teď na začátku 16 tt a podle jedné kalkulačky na internetu by jste na tripple test měla jít v rozmezí 26.3 až 8.4.

alikscha
25. bře 2022

@mishulka26 ano, tak to vyšlo i mě, že jsem na začátku 16tt, termín vyšetření mám 6.4. Aha, takže se to dělá z krve? Jako je fakt, že jsem prodělala v 7tt covid s teplotami, pak i ta zjištěná cukrovka mi moc na jistotě nepřidala, protože hodnoty cukru mám vysoké, i když dodržuju dietu. Takže se po těch všech komplikacích u syna teď bojím. 😔

mishulka26
25. bře 2022

@alikscha mě tenhle placený test nabízeli místo odběru plodovky a dělá se z krve a ta se posílá nevím jestli do Anglie nebo do Ameriky to už jsem zapomněla 😊 tak tu krev na tripple test by jste měla ještě stihnout. Přeji ať je vše v pořádku

nikola39a
6. črc 2023

Ahoj holky trochu obnovuji
Jsem prvorodička..podle poslední MS 21.3.23 mám být 15+2 ale podle prvních screeningu jsme 16+1.. určitě vím že jsme otěhotněli 6.4. po IUI je termín tedy v pořádku nebo je miminko jen o 6 dní větší? Moc se v tom nevyznám a chtěla bych to od vás zkušených nějak vysvětlit.
Pochybuji že to vyšlo dřív protože jsem neměla ovulaci brala jsem etruzil sex byl ještě 31.3. a 1.4. ale to asi z toho není protože jsem brala 2.4. ovritelle injekci 4.6. inseminace 7 den negativní test po IUI 8 den už duch 🤗 děkuji

maaaajaa
10. črc 2023

@nikola39a V cislech se ted v mem vykojenem mozku nevyznam, jen napisu jak jsem to mela ja. Podle menstr. jsem mela termin 18.9.22, do prukazky jsem si ale psala termin z UZ 12.9.22 cilo skoro o tyden driv. Pry to je presnejsi. Me to prislo divny, ja brala v potaz i 1.termin. Do porodnice jsem se ale registrovala vzhledem k drivejsimu datu cili dle UZ. Kdy jsem otehotnela presne nevim, on to nemusi byt den sexu, ze. Byla jsem si jista ze den D byl 24.12.21, pak jsem jeste do hry pridala 20.12.21 s tim, ze to tam uvnitr mohlo 4 dny cekat na... 😁 No nevim. Realita? Prenasela jsem, este tyden po terminu dle UZ nic, zadny naznak, poslicci, nic. Rodila jsem prirozenne spontanne v 41+1 nebo jak se to pocita, proste 20.9.22, asi den pred povinnosti?? porod vyvolavat v porodnici, uf uff. Takze to je blize k puvodnimu terminu dle menstruace. Svymu porodnimu tymu jsem rikala o obou datech, ale vyvolavani ci cisar se bohuzel planujou dle terminu dle UZ a to me dost sere/sralo. Na vyvolani bych nemusela, ale musela bych porodit do 42+0 jinak pry cisar, cssss. Pritom kdyby se koukalo i na puvodni termin... Nastesti jsem nic takovyho resit nemusela a prislo to samo, i kdyz na posledni chvili ;)
Pomohlo to?

nikola39a
11. črc 2023

@maaaajaa asi jo 😂 já se v tom nějak ztrácím.. jen mě zajímalo že vím, že početí bylo s inseminace a ta byla 6.4. vybrali super sperma špatné zahodili 😂 jen mi prostě bylo divný že je prcek o 6 dní větší nebo aspoň dle screeningu 🤷🏼‍♀️ tak mě to čistě teoreticky zajímalo jak je to možný 🤷🏼‍♀️😂

maaaajaa
11. črc 2023

@nikola39a nj, technika. Kolikrat se uz spletli, treba ve vahovych odhadech

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru