Termín porodu v červnu 2013

luckamb
20. zář 2012

Ahoj holky,
objevila jsem // včera, podle poslední MS mi sice TP vychází 29, 5. 2013, ale myslím, že to nakonec bude červen :D Přidá se někdo?

zako
1. říj 2012

@mmirunda tak tak hlavne ze to vyslo🙂 kila pujdou dolu uplne sama, az budes behat kolem miminka 🙂

mmirunda
1. říj 2012

@zako No u nás to zatím vypadá na miminka dvě 😉 tak třeba fakt půjdou kila sama dolů 😀 Uvidíme na UTZ, třeba tam je jenom jeden velikej silák 😉

petikx
1. říj 2012

@mmirunda 🙂 🙂to je fajn, to máš dvě mouchy jednou ranou, jak se říká 😉 Já jsem taky v poho nic na sobě nepozoruju, až na ty dvě čárky na testu. Ale ty nevolnosti mohou teprve přijít 😉 😉 tak kolem 8 tt a dále 😉 jak tady někdo, už psal prý zabírají zázvor.lízátka a hlavně Coca cola po doušcích pomáhá. A papat trošku, co dvě hoďky, mimčo se bude ozývat, když bude mít hlad a to jsou ty nevolnosti z hladu, co s matkou zavrávorají 🙂 🙂 . Já u prvního přibrala 17 kg, ale během 3 měsíců po porodu to bylo dole ještě s úbytkem 2 kg. Prý ty nevolnosti jsou horší u těch, co čekají holčičky, s klukama se těhu prý lépe snáší. Ještě si vzpomínám, že se mi dělalo zle z pachů, nemohla jsem vůbec do tramvaje nebo autobusu, všichni lidi mi tam smrděli🙂 😉 😉 a to jsem ještě tehdy pracovala na sociálce 🙂

zako
1. říj 2012

@mmirunda tak to si ani nevsimnes a budes jako proutek 🙂 ja jsem nijak nehubla a po roce od porodu jsem mela min kil nez pred samotnym tehotenstvim 😀

zako
1. říj 2012

@petikx tak to muzu vyvratit 😀 my mame kluka a prozvracela jsem od 8tt do 12tt az jsem skoncila v nemocnici na kapackach 😝
lizatka zabirala jen chvilku, coca cola taky...

mmirunda
1. říj 2012

@petikx Noo tak uvidíme zda těhu nevolnosti přijdou. Zázvorová lízátka mám doma ( dělám v lékárně ) a colu mi drahouš zakázal, se někde dočetl, že se nesmí, ale když se mi občas houpe žaludek, tak si ji stejně dám 😉 Když mám hlad, tak je fakt, že je mi hůř a žaludek se docela bouří. Jinak mě pnou akorát prsa a občas pálí žáha. Pachy mi zatím žádný nevadí 😉 ale co není může být ...

mmirunda
1. říj 2012

@zako No v to taky doufám, nebylo by špatné mít po porodu lepší postavu 😀

amandab
1. říj 2012

Holky všem Vám moc děkuji, hned jsem klidnější,snad to bude ok, měla jsem jen strach,aby to nebylo mimoděložní těhu, protože v červnu jsem přišla o mimi v 12tt a pak se to prý občas stane 😒

petikx
1. říj 2012

@zako a jejda... 🙂 🙂 🙂 a po tom 12tt se to zastavilo? Asi to pro tělo musí být pěkný šok..

petikx
1. říj 2012

@mmirunda no vidíš to, to bys nám mohla poradit nějaké preparáty - vitaminy pro těhulky 😉 co mají smysl 🙂

mmirunda
1. říj 2012

@petikx tak já mám zatím předepsané z CAR klasickou listovku acidum folicum ale jinak budu zobar Femibion 😵 jenže ten pokračovací je pak už šíleně drahej, tak pak asi budu volit GS Mamavit, těm docela věřím ...

amandab
1. říj 2012

Holky jestli se tedy můžu připojit,tak s tím zvracením mám taky nemalou zkušenost,při prvním těhu s Laurí jsem se prozvracela až do 5měsíce, bylo to hrozné,nepomáhalo vůbec nic,jen občas ta cola a suchý rohlíky, to nepřeju žádné mamince, člověk by si měl těhulkování užívat a místo toho tohle 😠 ale pak se to zastavilo a do porodu jsem stihla přibrat 6kg co jsem zhubla a ještě dalších 18kg 😀

petikx
1. říj 2012

@amandab To teda nezávidím, stejně je to zvláštní, že na těhu nevolnost nevivinuli nějaký lék, který by zabral, že? To musí být těžké. Já mám taky kamarádku, co jen zvracela u těhu a bylo to hrozné, taky měla vysoký váhový úbytek. Tak přeji, aby tohle těhu bylo více pohodové. A kolik je malé?

petikx
1. říj 2012

@mmirunda Asi ano z toho GS jsou dobré výrobky, taky si je odpo koupím 🙂 A ten Femibion neznám, teď jsem ho zkoukla na netu, tak asi taky stojí za to si ho pořídit 😉 díky 😉

mmirunda
1. říj 2012

@petikx tak ten Femibion je dobrý brát do 12.týdne, ale já uvidím, jestli to vůbec ještě stihnu dobrat. Ještě mám nějakou listovku a nevím jestli mi v CAR napíšou další 😉

petikx
1. říj 2012

Pak se asi předepisuje i Magnézko. A ty znáš, už pohlaví děťátek? Oni v těch centrech umí zázraky 🙂 To by bylo super, kdybys měla páreček. Já jsem moc zvědavá, co to bude je mi to jedno hlavně, ať je to zdravé 😉

zako
1. říj 2012

@petikx jo po tom 12tt byl klid, ale zase jsem zacala omdlivat 😀
bylo to docela dost silene, v posledni fazi jsem zvracela i vodu, co jsem vypila...byla jsem hrozne vycerpana, porad jsem jeste chodila do prace...ale kapacky v nemocnici mi pomohly, pak jsem byla asi 14 dni doma na neschopence, abych nabrala sily a nejake kilo, protoze jsem v prvnim trimestru hodne zhubla

ja beru taky jen listovku, ale pouze jako doplnek stravy, necham si od gynekologa taky predepsat primo Acidum folicum...minule tehu jsem brala Femibion, ale nyni uz asi zadne vitaminy brat nebudu...syn ma rad ovoce a zeleninu, tak me to "nuti" jist taky 🙂
a zeleza jsem minule mela hodne, tak uvidime, jak se to bude vyvijet 🙂
magnezko jsem brat nemusela, sice mi bricho trvdlo, ale stacilo pit Magnezii🙂

petikx
1. říj 2012

Uf, teda s těmi nevolnostmi žádná sranda... 😉 ještě, že alespoň zaberou kapačky.. Jsem ráda, že jsem Vás tady všechny objevila, to je príma, alespoň se může člověk s někým poradit a každá rada drahá 😉 a nebudem na to samy 🙂 to je super🙂

mmirunda
1. říj 2012

@petikx nene, ještě nemůžu znát pohlaví 😉 Zatím ještě ani nevím jestli jsou opravdu dva, ale páreček bych si přála 😉

petikx
1. říj 2012

@mmirunda aha, každopádně jsou tam vybavení lepší technikou, tak to jistě budeš vědět dřív než ostatní😉 a kdy Tě pozvali na kontrolu?No to já doufám, že bude jen jedno...asi by mě kleplo 😀 😀 😀 Dneska se mrknu v C&A jakou nabízejí těhu módu, to zase budou modely... už se těším.. ☹ v zimě máme jet na hory, tak mám s lyžema utrum... 😉

lupmice88
1. říj 2012

@petikx a uz mas bříško nebo ještě oblékás normální oblečení 🙂

lupmice88
1. říj 2012

JE tady mezi vámi nějakou budoucí maminka z prahy 🙂

petikx
1. říj 2012

@lupmice88 normální oblečko mám, já jsem úplně v začátku 😉 při prvním těhu na mě nic nepoznali v práci ani v 5 tém měsíci 😉a to jsem štíhlá. Jdu se do obchodu jen inspirovat, co na tento rok připravili pro těhulky 😉

lupmice88
1. říj 2012

TAk to jo Ja si právě rikala Jestli nejsem nějak pozadu 🙂

mmirunda
1. říj 2012

@petikx já jdu na kontrolu až 15.10. do té doby se snad nedočkám ☹ A asi je to s tím vybavením pravda, hlavně tam budu chodit celé těhu, protože tam mám přímo i svého gynekologa. Jinak já už brzo svoje rifle nedopnu, po všech těch hormonech jsem tlustší a tlustší a to mě jich ještě spousta čeká ☹

petikx
1. říj 2012

@lupmice88 😉 ne nejsi pozadu 🙂 myslím, že těhu džíny tak budem potřebovat kolem vánoc 😉

petikx
1. říj 2012

@mmirunda to je za dva týdny, já se dneska objednala taky, jen aby mi řekli, jestli je vše o.k. jdu příští týden, to by tam snad něco mohli vidět. Tam budeš jistě pod dohledem, to je dobře. S těmi ryflíky mrkni do C&A nebo H&M tam mají hezké džíny, sice drahší, ale já nakupuji léta i na mimibazaru, tam je vše pro těhulky i miminka.

zako
1. říj 2012

@lupmice88 ja sice uz nejsem z prahy, ale bydlime u berouna 🙂
ja jsem minule tehotenstvi potrebovala tehu dziny kolem 3./4.mesice...sice jsem nemela zadne velke bricho, ale klasicke dziny me hrozne tlacily a sedet jsem v nich vubec nemohla...

mmirunda
1. říj 2012

@petikx Já kdesi našla stránkys levným těhu oblečením, tak zkusím něco objednat a uvidím. Dokud se vlezu do svých, nic kupovat nebudu a hlavně bych chtěla vydržet aspoň do kontroly

barusmackova
1. říj 2012

@mirunda ja uz budu muset taky koupit nejake vetsi asi pujdu do nejakych s gumou nema cenu ted kupovat jine ja to mam spis z toho duvodu ze prez leto mam tri kila nahore a dopnu jen jedny tak tak 😀 to neni jeste tehotenstvim to je tema grilovackama 😀 ma tu nekdo snizenou funci stitny zlazy? Ja jdu na utz ve ctvrtek a hned v patek na krev ke svy doktorce a musime se domluvit na lekach jestli pridat nebo co u prvni me taky hlidala a holky co nas bude pak cekat v budoucnu za testy? Jen vim ze je nove nejaky skryning co si hradis sama asi za1500 nebo kolik.pohlavi bych chtela vedet dokonce i 3d maji nove u nas na gynde a pak ke konci tehu pujcuji i monitor na srdicko.jeste se 3x vyspinkam a pojedu pro obrazek az ho uvidim hned se me bude klidnejc spat mam steach aby to nebylo mimo i kdyz dnes byly dve carky jak dalnice 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru