Test pohlavia v 10. tt z DNA, máte skúsenosť?

swarovski
11. črc 2012

Ahoj kočky, máte niektorá skúsenosť s určením pohlavia z DNA? (proste na proncípe chromozómov XX a XY). Je to možné od začiatku 10tt a mňa zaujíma, či je to 100% (ale asi áno 🙂 ). A teda či sa oplatí do toho investovať 🙂

leni_tom
11. črc 2012

Když je to z DNA, tak je to určitě 100%. A jestli se to vyplatí? Kdyby to bylo zadarmo, tak na to jde 99% maminek. Tím, že není, tak si raději většinou počkají do 20tt 😀 To záleží na tom, jak moc ti na tom záleží a jak nutně to potřebuješ vědět.

eficenka
11. črc 2012

myslím že je jedno, zda je to kluk či holka... hlavně že je zdravé.....

oktarina
12. črc 2012

@swarovski nevím teda kolik to stojí, ale já jsem se ptala, jak rychle můžu ukojit svoji zvědavost, koho že to můžu v bříšku oslovovat a nikdo mi toto nenabídl ☹

evitaa
12. črc 2012

DNA se získává odběrem plodové vody, při tzv. amniocentéze. Určení pohlaví při této metodě je ovšem "druhotný produkt", především se používá pro odhalení vývojových vad plodu.

swarovski
autor
12. črc 2012

@oktarina
@evitaa u nás v bratislave to robí spoločnosť genoton a stojí to cca 85€.

oktarina
12. črc 2012

@swarovski Hm, tak při hrubém přepočtu je to na czk něco přes 2.200... to bych raději dala za autosedačku a vydržela... 🙂

mitote
12. črc 2012

udavaji presnost 98%, coz me prijde maximum a cenu tusim 1950Kc v Brne. A hlavne se to dela z odberu krve.
@evitaa dela se to z odberu krve normalne zilou, a hleda se v krvi jestli je tam jeste stopa po mezske DNA, pokud je, matka ceka kluka, pokud neni, ceka holku. Rozhodne se to nedela z plodove vody.

pajiskazemlyna
13. črc 2012

@mitote
Na stránkách ale mají napsáno, že to dělají pouze při podezření na genetickou chorobu ..
Jinak bych měla taky zájem ... škoda ..

mitote
13. črc 2012

@pajiskazemlyna ano pri podezreni je to hrazene pojistovnou, pokud to chces sama, maji v ceniku 1950Kc. Koukala jsem na to na letacky v utery, kdyz jsem tam byla.

pajiskazemlyna
13. črc 2012

@mitote
Aháá, no tak to je super ... Děkuji 😵

swarovski
autor
13. srp 2012

a bude to baba 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru