Tlaky na břichu. Jak se pozná tvrdnutí břicha?

merja
29. únor 2012

Ahoj holky, od včerejška mám po celý den takový pocit tlaku od dělohy nahoru pod žebrama. Jako by se tam něco napínalo + tlak vnitřní. Je to tím jak se zvětšuje břicho, jsem v 18t. Hodně se píše o tvrdnutím břicha, jak se to pozná? Když si sáhnu na břicho tak nění tvrdé jako kámen. Je jako by natlakované 🙂

gabriela_85
29. únor 2012

já myslím, že ti tvrdne...já jsem měla nebo mám jako najednou pocit tlaku, vzduchoprázdna v bříšku, bříško pak ztuhne, ale jen na pár vteřin a pak je vše OK. občas to malinko bolí ale někdy je to prostě jen o tom tlaku.

mili84
29. únor 2012

Jojo, je to tvrdnutí. Já myslela, že se malej jakoby "boulí", že se tlačí k jedný straně. Ale bylo to tvrdnutí.

slundo
1. bře 2012

Jak už napsaly holky, půjde o tvrdnutí bříška. Může to i trošku bolet, ale nemělo by moc. Na kontrole se zmiň dr., pravděpodobně ti napíše magnézko. Mně taky řekla ať si moc nehladím bříško, že dráždím dělohu a pak mi bříško tvrdne.Jenže nepohlaďte si toho špunta , že ? 🙂

majinka1981
2. bře 2012

Já měla vyloženě křeče u kterých se mi břicho jako by stáhlo dovnitř. Dostala jsem hořčík 6x denně. Po 5ti dnech mě to uplně přešlo.

luciemeli
5. bře 2012

Ahojky mě to bříško ani moc netvrdne, ale spíš se mi vodnatí tou plodovou vodou 😀 tak nwm

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru