Třetí těhotenství po porodech císařem. Je to riziko?

nepiha
28. říj 2011

Ahojky všem těhulkám i maminkám. Chtela bych se zeptat nema nekterá zkušenosti s 3.tehotenstvím po predchozich dvou ukončených cisarem ? Je to moc velké riziko? Děkuji moc za odpovedi a pripadnou diskuzi... Rada bych nazory i nekoho jineho nez lekare

nafrnenaaa
21. únor 2016

@elialen ja prave netusim, tak se ptam (spontanni porod jsem nezazila).. me zas prislo ze to hojeni je po cisari horsi, je fakt ze kdo rodi normalne si nemuze pomalu sednout ale po cisari byt prerizla vejpul, zadny luxus ;))

shine2015
22. únor 2016

@elialen
@nafrnenaaa ohledne sekce to je hodne oo pristupu. Ja se nikoho neptala a chtela byt co nejdriv tehotna znovu - po prvni sekci. Napadlo me to asi 3mes po sekci teda....manzel pomahal a chteli jsme blizko deti od sebee...s tou treti jsem se raky neradila. Jsem zdrav sestra a manzel lekar. Rekla jsem si ze kdyz chodim na kontroly ptavidelne,nebudu zvedat tezke veci a delat prudke pohyby,ze domluvime sikovneho lekare ve velke nemocnici,ze to proste dame...nakonec byla prvni dcera akutne pro konec panevni - dnes se snazi rodit klasicky,by me kleplo...a druha sekce ze byla brzy po prvni,uz jsem mela v zaloze ze budu tvrdit,ze me boli jizva 🙂)) kdyby mi nechteli udelat sekci. A treti byla naplanovana kvuli predchozim dvema. To jsem napsala lekari mail ze jsem slysela ze se zprisnily podminky pro sekce a moji historii s tehu a zda hrozi riziko ze me nekdo bude nutit rodit klasicky - nasla bych si jinou porodnici. A v zaloze jsem se domluvila - pojistila se svym gyndarem,ze kdyby ta situace nastala,ja mela akutni porod a nekdo me ve sluzbe tlacil do klasickeho porodu,ze zavolam jemu 🙂)) jsem zena cinu a musim si vse pojistit pro svuj klid. 🙂 me proste sekce vyhovovala. Vsechny deti jsem videla hned po sale kdy me probudili,u vsech jsem pocitala s tim ze me bude bolet bricho a ze budu muset brzy vstavat. Prvni dve mi prislo ze jsem na prazdninach 🙂)) treti byla znat ale zadna hruza....s manzelem jsme u prvni i druhe meli velke zachvaty smichu na chodbe,kdyz jsem vypravela zazitky z pokoje....pak jsem mela nadstandart pokud to slo (u druhe a treti a to az druhy den)...
Sterilizaci mi nabizeli a odmitla jsem. Jsem mlada bude mi 32.....nemam rada definitivni rozhodnuti a prestoze si myslim ze uz dalsi tehu nechci - mam to jako zadni vratka k tomu kdyby mi za x let hrablo ze chci jeste jedno a druhy duvod,myslim ze vse ma svuj duvod....kdybych byla o deset let starsi tak bych do sterilizace asi mozna sla. Ted ne.
Ja mela z klasickeho porodu obavy. Ze mam tri sekce vubec nelituji. Naopak. Vzpominam na vse pekne. Dekuji Bohu za krasne a snad i zdrave deti. Nevys...s tim co melo byt jinak a nemam vycitky ze jsem nezvladla roli zeny apod....jsem rada ze jsme to vse zvladli.
Jo a vsechny tri mi nechali do 39+0. Nebo spis chteli nechat...ale jak jsem psala 1. a 3.byl akutni. U tretiho jsem ukecala lekare at bere termin podle ultrazvuku z 12.tydne. Pry je nejpresnejsi. Delalo to asi 4dny driv tim padem i driv 39+0....a stejne jsme to nestihly 🙂)) ja nelituji. A ani jsem se nebala v tehotenstvi. Zvedala jsem deti a nebo je pritulila na gauci. Ale zadne prudke pohyby atd. Proste tak nejak na pohodu ;)

shine2015
22. únor 2016

@nafrnenaaa ja mam jizvu nizko....neberu to jako prerizla vejpul....jizva mala a schovam do gatek ;)
Ono kdyz jsem slysela holky jak maji hemeroidy popripade problemy s inkontinenci moci nebo natrhly ritni otvor,natoz ze jedna mela sekci a druhy chtela prirozene a pak se ji rozpadla dole rana a hojila se ji tri mesice a vzpominala jaka byla husa ze nechtela sekci....ja nevim no...me ty moje sekce fakt nevadi...spus naopak. Vedela jsem co a jak bude,ze mi daji od bolesti atd atd. Jo a kojim a i holky jsem kojila....jednu 8-9mes druhou 12-13.....a ted teda zatim tri....chhci kojit rok. Oak uz deti jedi maso atd...tak uz ne.....ted rok je idealni podle me. Pak odstavit a je klid i s odnaucovanim....ale pozvolna ne nic na silu ;)

terezapetrova
22. únor 2016

@elialen mohu se zeptat jak staré mas ditko? 🙂

hhranolka
22. únor 2016

@elialen to ne....to je smutné :( v dnešní době už lze rodit císařem, pokud mas panickou hrůzu z porodu...já ji mela, takže jsem prvního prcka rodila císařem, ted čekám druhé mimi a jinak než opět císařem rodit odmitam

shine2015
22. únor 2016

@hhranolka a ty jsi s nejakym lekkarem primo domluvena?nechci te desit ale zrovna treba fnhk dost zprisnila duvody k sekci..

hhranolka
22. únor 2016

@shine2015 panická hrůza z porodu je v dnešní době již diagnóza pro cisar

shine2015
22. únor 2016

@hhranolka ja se pram zda jsi s nekym domluvena....v hk zprisnili podminky....nejsem proti tobe. Pozjistuj si to....at pak nejsi nemile prekvapena.

shine2015
22. únor 2016

@hhranolka je to jine nez prdd tremi ci ctyrmi lety...zname a je to lekarka mela konec panevni prvorodicka 40let a NIKDO v hk ji nechtel udelat sekci....nakonec si sehnala malou nemocnici kde ji to udelali ale bylo to mimo kraj....opravdu podminky zprisnili.....dg panicky strach z porodu muze mit kazda druha...aby ti pak nerekli to zvladneme....nfni to tak snadne jak se zzda a jak pises....

dadakin
22. únor 2016

@nafrnenaaa toto těhotenství je po IVF mám sterilizaci po 3SC dnes vím že podvaz byla hloupost jestli se bojím bála jsem se pokaždé vždycky může být nějaká komplikace první porod skončil sekcí po 48hod normálního porodu diagnoza úzká panev měla jsem to napsaný aji v těhu průkazce ale holt doktoři chtěli klasickej porod tak ho měli já jenom na 5cm cpali do mě horem spodem a nic.Já mám mezi sekcemi hodně velký rokový rozestupy nikdo nic to neřeší.Píši si s hodně maminama co mají za sebou 4 sekce a tu poslední si většinou nemůžou vynachválit jak bla nejlepší rychle se z rehabilitovaly.

lucikpraha
22. únor 2016

Já osobně bych do toho nešla. Proti gustu.... Ale mě to nedoporučili ani v porodnici a ani gynekolog.... Záleží všechno na okolnostech jak jste to kdo měl mě stačí 2 zdravý a krásný děti.... 🙂

anetka1701
22. únor 2016

@nafrnenaaa o třetí se snažíme rok a půl. Začali jsme když bylo mladší něco přes rok a kousek. Podstupuju kolem toho dost martirium po doktorech (mám blbou diagnozu a problém otěhotnět) a ani jeden se na mně nepodíval blbě, že třetí dítě po dvou císařích. Pokud bych si mohla vybrat, rodím normálně, ale s mojí diagnozou a po dvou sekcích se semnou nikdo bavit nebude :o(

anetka1701
22. únor 2016

@lucikpraha já se ptala na třetí ještě v porodnici když mi vyndavali druhou :oD Doktor se děsně řehtal, žese za tři roky uvidíme znovu... a neřekl půl slova proti.

lucikpraha
22. únor 2016

@anetka1701 Tak když o máte schváleno doktorem, směle do toho🙂) Já mám 3 řezy za sebou do břicha za sebou s toho jednou bylo mimoděložní.... A i mě to stačí, vám držím moc palce at se povede🙂

lucka662006
22. únor 2016

Měla jsem prvního císaře a za 21 měsíců potom jsem rodila "normálně". Šlo to dobře. Stále jsem lékařům od začátku tvrdila, že chci a budu rodit normálně, pokud to stav jizvy umožní. Ke konci těhu mi zkontrolovali vnitřní jizvu a usoudili, že mohu rodit normálně. Šla jsem do toho a 41+0 tt porodila chlapečka, 3 880 g, šlo to dobře! Při porodu mě upozorňovali, kdybych cítila nezvyklou - jinou než porodní bolest (prý bych to poznala, také myslím, že ano), tak ať okamžitě hlásím. Ale šlo to opravdu dobře, a to bylo mezi "porody" jen 21 měs. Záleží na stavu jizvy a zdá máš strach z klasického porodu, nebo zda ho právě chceš zažít, jako chtěla já. Věřila jsem také lékařům, že v případě komplikací si poradí, vždyť naše zdravotnictví je jedno z nejlepších na světě (nemluvím o přístupu k matce a dítěti, ale o závažných zdravotních fyzických komplikacích).

anetka1701
22. únor 2016

@lucka662006 no já druhé plánovala také přirozeně. Byla jsem na indikační poradně u primáře, dohodli jsme se na přirozeném porodu... Pak mi pro pořádek změřil jizvu a měla 0,5mm... tak mně už ani nepustili domů pro tašku a druhej den ráno císař

nafrnenaaa
22. únor 2016

@shine2015 me taky sekce vyhovovala, obe deti v poradku, rychly prubeh, pohodicka, jen se ptam, na to treti aby nezlobila jizva.. maly budou v kvetnu dva roky tak se ptam na rozestup jestli ok 🙂 taky jsem se ptala hned co se mala narodila na treti 🙂) koukala dr.na me jak na blazna 🙂 ale rikala ze jsem mela vsechno hezky vevnitr tak asi ok, ted v breznu jdu a gyndu tak to jeste zkonzultuju, aby se na vsechno podivala prip.schvalila, celkove mi prijde, ze kdyz treti cisar, ze to je hodne individualni.. ale pac rodim deti jen predcasne (vzdycky me postihne takova "nemoc" kdy musi prijit driv cisar) tak se ani te reptury nebojim, pry je jen kdyz jsou kontrakce tak to mi nehrozi... takze snad se bat nemusim...
Me bude 31 tak taky se mi do sterilizace nechce, ctu o ni bud ze je hodne vychvalovana nebo zas ze na ni nadavaji, tak ted si vyber :/ ale taky si na ni prijdu mlada, ikdyz ladovat se hormonama je taky vopruz.. A ctvrty mi prijde uz dost 🙂 Ale zase je fakt, ze treti jsem taky neplanovala, a najednou chci moc 🙂 A mas pravdu, co kdyz mi pred 40 zas hrabne a budu mimi chtit 🙂)
Byla to sranda prerizla vejpul, nevim jestli jsi nekoukala nekdy na miminovsky www a tam videa jak probiha cisar.. a prijde mi to tak, nez vsechny ty casti rozriznou, pak to hojeni, kdy se clovek krasne bezbolestne narovna, tak to chvili trva, nerikam samo ze je to neco hroznyho (kdyby bylo kazda mame jednoho cisare a konec)... jen proste nemuzu tvrdit, zda normalni porod nebo porod cisarem, co je horsi... Vsechno to je individuaalni, zalezi na prahu bolesti atd... Ja taky cisaru nelituju, mela jsem je paradni, a ta bolest pak za to samozrejme stala!!!

nafrnenaaa
22. únor 2016

@hhranolka a kam planujes jit do porodnice?

nafrnenaaa
22. únor 2016

nebo celkove kde vam delaly cisare? ma nekdo zkusenost s kladnem?

nafrnenaaa
22. únor 2016

@dadakin a ty teda tedka po IVF cekas ctvrty mimi? a kolikaty tedy cisar?

nafrnenaaa
22. únor 2016

@anetka1701 ja si cisare nemuzu vynachvalit!!! u prsou plenta ze jsem nic nevidela, celou dobu si se mnou povidala anestolozka, drzela me za ruku, povidali jsme si co bude k veceri a taaak 🙂 (lec az pak mi doslo ze me hezky "oblbovala" 🙂)) nebot po cisari jsi samozrejme na diete) no bylo to super, normalni porod sice nevim co je, ale je mi to jedno, nedokazu si predstavit rodit 20-30-40 hodin a byt vsude natrhla a sesita, u cisare jsi sice sesita taky ale vsechno to je desne na chvili!!! a bolest jestli je mala nebo velka, ta vzdycky preboli 🙂 mimi ti to vynahradi, ze na bolest zapomenes! ;)

anetka1701
22. únor 2016

@nafrnenaaa no já teda na císaře nadávám kudy chodím... Nejvíc mi vadila separace od mimča

nafrnenaaa
22. únor 2016

@anetka1701 kdyz me zasivali, malou mi ukazali a po zasiti mi ji dali na pochovani a nakojeni, takze luxus, ale chapu te... prvni mimi jsem mela v inkubatoru (narodil se o mesic driv) ja v celkovy narkoze, narodil se odpo a ja ho videla az druhy den :(((

gwen84
22. únor 2016

Jenom mě tak napadá, jak se řeší kolik SC je maximum, že taková Victoria Beckham má 4 děti a snad žádné nerodila spontánně 😉

anetka1701
22. únor 2016

@nafrnenaaa no já to měla podobně u druhé... ale první noc bez dítěte (obě) bylo peklo :o(

nafrnenaaa
22. únor 2016

@aneta1701 tak vyfotil mi ho manzel na mobil, ja vedela ze je v poradku,a ke stesti mi to stacilo.. samozrejme jsem celou noc nespala a koukala na hodinky kdy ho rano uvidim, a pak mi tedy trvalo nez nabehla laktace :((( ale hlavne zdravicko ze jo..

anetka1701
22. únor 2016

@nafrnenaaa no, to je právě ono... Mně taky operace nevadila, ale nevidět dítě bylo šílený... nakonec jsem si vybrečela u sestry, že mi jí aspon přivezla k posteli v postýlce (vyhrožovala jsem že vstanu a dojdu si pro ní), ale nesměla jsem se jí ani dotknou... hnus :( proto chci třetí přirozeně (i když to neklapne), porodim a nedám z ruky...

nafrnenaaa
22. únor 2016

@anetka1701 ja bulela celou noc, a sestra na me jen "jestli si tam dojdete tak tam jdete" a ja na to nemela silu, silena bolest a projit tou celou chodbou bylo nemyslitelny, no zkusila jsem to, omdlela jsem, a zvracela jsem... :/ takze az druhy den, o to pak silnejsi citova vazba, a takovy to "nikdy je nikomu nedam" :(((

anetka1701
22. únor 2016

@nafrnenaaa no, já bych bývala došla... začala jsem se zvedat, ale sestra mně zarazila a dovezla jí... To je totiž ono, všichni chválí císaře, jak to bylo super, ale ty emoce pár hodin po porodu bez dítěte jsou fakt (aspon u mně) obrovské trauma

hhranolka
22. únor 2016

@nafrnenaaa první bylo v Hk...takže i druhé plánují na Hk

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru