Třetí těhotenství po porodech císařem. Je to riziko?

nepiha
28. říj 2011

Ahojky všem těhulkám i maminkám. Chtela bych se zeptat nema nekterá zkušenosti s 3.tehotenstvím po predchozich dvou ukončených cisarem ? Je to moc velké riziko? Děkuji moc za odpovedi a pripadnou diskuzi... Rada bych nazory i nekoho jineho nez lekare

anieanne
28. říj 2011

Osobně ne, ale kamarádka má tři děti v poměrně krátkém časovém rozmezí ( tři a půl roku ), všechny císařem.

dendasek
28. říj 2011

Zkusenost nemam..ale taky me to uz napadlo..protoze ma po dvou CS...zeptala jsem se sveho Dr. a ten mi rekl, ze jestli mam neco takove v planu ...mit treti ditko, ze ale bez jeho ucasti...:(

andraa
28. říj 2011

@nepiha tak já čekám třetí dítě po dvouch císařích a myslím, že by s tím neměl být problém. Záleží jaké jsou rozestupy.

weri1
28. říj 2011

@nepiha já zkušenost nemám ale v porodnici jsem byla se 2 maminkama po 3 císaři, jinak bych dala na radu svýho doktora

andraa
28. říj 2011

@nepiha já se chci třeba i zeptat jestli je nějaká možnost 4. porodu císařem.

marketa137
28. říj 2011

Já mam po 2 sekcích, doktor se na další těhu netvářil ale že teda napřed UTZ dělohy a po UTZ že ta první jizva skoro neni vidět takže ještě jedno těhu zvládne ale fakt poslední a samozřejmě jedině císařem, ale já mam víc problémů a musim rodit dřív takže s císařem počítam. Ono je to u každé jinak tak bych to spíš probrala s lékařem.

@andraa asi záleží na stavu dělohy a taky pokud by byl větší rozestup ale doktor z toho asi nadšený nebude, na druhou stranu když mu tam přijde těhotná tak už s ní těžko něco udělá 🙂

andraa
28. říj 2011

@marketa137 tak určitě je to o zdravotním stavu a stavu dělohy a každý doktor jiný názor

nepiha
autor
28. říj 2011

no ja prvni jsem rodila cisarem pred 4 roky skoro 5ti vlastne. To bylo v pohode.. Ted jsem po druhém cisari rodila jsem pred 3 mesici v 35tt mi praskla voda. Mala je v poradku ,ale nemohli me skoro zasit cele siti trvalo dele nez cely porod.. a ted to vypada na dalsi tehu a ja musim zvazit vsechny pro a proti

anieanne
28. říj 2011

@andraa Čtvrté těhotnství už rozhodně ne, ta děloha a břišní stěna už jsou hrozně tenký, a hrozí v nejhorším i smrt matky...

andraa
28. říj 2011

@nepiha tak to by bylo asi hodně brzo. Říkají alespoň jeden rok odstup. To bych asi dala na radu doktora

nepiha
autor
28. říj 2011

😒 ach jo..

andraa
28. říj 2011

@nepiha a co ti přesně řekl doktor?

nepiha
autor
28. říj 2011

zatim nic... volala jsem tam a rekl,ze ma jeste pockat jestli to nakonec nedostanu,ze by to odeslo z menstruaci ... a pak ze to bude resit.. ale me to lezi proste v hlave

andraa
28. říj 2011

tak ještě počkej a pak to řeš. A dělala jsi si test?

helcas
28. říj 2011

mam z internetu nacteno uz hodne o tehot. po 2 sekcich, nekteri doktori to vyrazne zakazuji (je jasne, ze je to bezpecnejsi dalsi dite nemit), ale setkala jsem se s clanky a prispevky spousty maminek, ktere mely 3 cisare s velmi malymi rozestupy.. ja porad sbiram info a zjistuju, co se da, treti miminiko taky planujeme (po 2 sekcich), ale az tak za 3 roky..nikdy ale clovek nevi, kdy se mu to podari neplanovane (toho se bojim i po pripadnem tretim porodu, protoze steriliziaci nechci).. me kdyz prijimali v porodnici (ve 30. t.t.), doktor v na prijmu v Hradci me presvedcoval, ze muzu byt tehotna s klidem 4krat (brecela jsem , ze jsem chtela aspon 3 deti a myslela jsem, ze 2 jsou max)..tak hodne stesti

miranda77
28. říj 2011

také plánujeme po dvouch sekcích další miminko ... a zde je zajímavá diskuse, ve které se zmiňují i o paní, která má za sebou 11sekcí ... to už je povbuzující, ne?
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree...

miranda77
28. říj 2011

ale samozřejmě, je vše individuální !!!!!

marketa137
28. říj 2011

@andraa to určitě, někdo zvládne s velkym rizikem 2 sekce a někdo i ty 4. Mě řekli že teda ty 3 ok 😉 . Do 4 bych se už asi i bála ale třeba po 5 letech zase ta děloha bude vypadat jinak a jde fakt o stav dělohy a i každá jsme jiná 😉
@nepiha no to nic moc, ale jak jsi se hojila po sekci? Určitě by to bylo vysoce rizikové, nic moc nezvedat. Nikdo nemůže říct na 100% jak to dopadne 😉 . mě řekli po porodu že nejdřív po 6m a je to ok 😉

nepiha
autor
28. říj 2011

no po sekci jsem se prave zhojila velmi dobre.. dva dny po cisari uz me pousteli domu ,mala byla na nedonoseneckym a ja nekojila takze jsem sla domu normalne z porodnice uz po svych....

Me doktor rikala,ze by dalsi tehu slo ,ale a tak za ty dva roky ,pritom po prvni holce jsem byla rok znovu tehule ,ale mimco zaniklo missed abort takze se stim nedalo nic delat a tenkrat nic nerikal...

melis7
28. říj 2011

@dendasek asi bych toho gynekologa změnila.Dneska je už je běžné mít 3 dítě po 2 cisařských řezech.Mám spolužečku ze základky co je schodou okolností porodní asistentka a ta ma císařské řezy 4.I to je dnes obvyklejší než dříve.Ještě tak před 20ti lety se doporučovaly jen 2,ale už je tomu jinak.Záleží tedy také na tom,pro či je dělaly.Já bych si to 3 miminko pořídila i za cenu změny lékaře.

llluckaaa
1. lis 2011

To jsem ráda, že jsem na tuhle diskuzi narazila 🙂 Taky to teď řeším. Ještě v porodnici před 2. SC jedna dr. říkala, že klidně, když bude všechno v pořádku, a druhá tam začala plácat něco o sterilizaci.... Osobně bohužel neznám nikoho, kdo by měla 3 SC ať už v pohodě, nebo s problémy.

florentina
1. lis 2011

Ahoj holky. No já mám zatím jen jedno mimi a to sekcí, chystáme se na druhé, chci ale počkat aspoň rok a půl než začneme další snažení, protože bych případný druhý porod ráda normálně. Ale co já vím jak to bude, že. Taky bych ráda více dětí. Bojím se i druhé sekce a natož dalších /i přes to, že ta první dopadla velmi dobře co se průběhu a hojení týká/. Ale myslím, že je to vždy o zdravotním stavu a určitě i víc sekcí lze. On totiž problém není určitě jen o tom, zda je dost silná jizva, aby při těhu nepraskla a né vše pořeší čas. Velkou komplikací císařů jsou srůsty, které zřejmě nejdou nijak ovlivnit. Tuhle mluvil nějaký mudr. v televizi a říkal, že první sekce většinou není žádný problém, ale ty další jsou vždy velkou neznámou. Mimochodme kamarádka měla takhle velké problémy. První mimi rodila akutním císařem, protože po xhodinovém porodu mimi ztrácelo srdeční ozvy. Druhé mimi měla na doporučení lékaře rovnou plánovaným císařem. Šla na císaře bez obav a při porodu se to velmi zkomplikovalo. Měla právě velké srůsty a mimi se jim nedařilo vůbec vytáhnout. Když se to povedlo, nedýchalo. Nakonec vše dobře dopalo, mimi se ze všeho dostalo, ale ty začátky byly krušné. A já si myslela, že u ní se nic takového stát nemůže, je tak hrozně hubená, vím, že to s tím nesouvisí, ale prostě by mě nenapadlo, že by zrovna ona mohla mít takové problémy. Časem pak měla ještě nějaké problémy gynekologické, nakonec jí museli vzít dělohu a ta operace byla prý pro ni nejhorší....dělali to tou samou jizvou a ty srůsty vše hrozně komplikovali. Byla na sále přes půl dne a každé další hojení /druhá sekce a pak operace/ u ní bylo mnohem horší, trvalo déle a mělo více komplikací. Co tím chci říct je, že samozřejmě nejen těhotenství, ale i případné další zákroky /které nechci přivolávat/ mohou být potom císařským řezem ovlivněny. Proto je to podle mne hodně o tom najít si dobrého lékaře, kterému může žena důvěřovat a poradit se s ním. Je to prostě hodně individuální. Přeji všem bezproblémová těhu a zdravá mimi.

llluckaaa
1. lis 2011

@florentina Mně přijde, že se většina dr. klasického porodu po SC bojí - sice ti třeba SC hned nenaplánují a připravuješ se na normální porod, ale stejně to pak ve většině případů skončí tím císařem. Mně řekla dr. v rizikové poradně v porodnici, že se mě nikdo na názor ptát nebude a žádný dr. si klasický porod se mnou na zodpovědnost nevezme, takže mám přijít v úterý ráno na příjem a ve středu ráno provedou SC. Nemusela být teda tak nepříjemná, ale jinak to chápu - měla jsem opět miminko s koncem pánevním a do toho cukrovku, takže moc velké riziko ☹

florentina
1. lis 2011

@llluckaaa já vím, že se jim do normálního porodu moc nechce, ale myslím si, že zase záleží na konkrétním stavu pacientky. Jako když je pro SC indikace, což KP a cukrovka u druhého těhu asi je, tak chápu, že to zase SC skončí. ALe pokud je vše v pořádku a jizva je dost silná, tak je to taky o tom si to asi trochu vybojovat. Já měla SC taky pro KP u 4kg mimi, takže jestli bude další zrovna tak, tak skončím zase na SC, to je jasné.

joelly
9. únor 2012

Tohle téma mě také zajímá, chtěli bychom s manželem 3 děti, jenže mám indikaci k SC. Zatím máme jedno akutní sekcí, jizva ok, hojení bez problémů. Je to opravdu hodně individuální, záleží na postoji lékaře a zhojení po císaři, ale nerada bych, aby druhé těhotenství bylo konečná 😒

nepiha
autor
9. únor 2012

u nás to nedopadlo dobře v 8tt jsme museli dát mimi pryc .-( jizva mi dělala obtíže. 😒 a třetí těhu sice ano ,ale minimálně za dva roky a stím,že to bude velké riziko.

miranda77
15. únor 2012

@nepiha jaké potíže jsi měla v 8tt s jizvou?

stazina
23. únor 2012

Ahoj , ráda byxh se vás zeptala na to, jaký interval mezi císaři vám lékař doporučoval...já jsem po dvou CS . manželovi byla diagnostikovaná neplodnost, ale stal se zázrak a nyní máme už tříměsíčního syna...dvojčat amáme po ivf... Antikoncepci neberu, protože si říkáme , že dvakrát nás ten zázrak nemůže potkat, ale co kdyby? Byl by to velký problém otěhotent třeba půl roku po porodu? děkuju za názor, mějtese hezky🙂

helcas
23. únor 2012

@stazina mám kamarádku, která otěhotněla necelý půlrok po sekci, ale první.... doktor nic neříkal, po roce od sekce rodila normálně, vaginálně. Já jsem teď těhotná potřetí, po dvou sekcích, já se bála, ale doktorka říkala, že už mám po sekci víc jak rok, takže to bude v pohodě co se jizvy týče. Ale půl rok po 2 sekcích, to bych se bála...no co by se dalo dělat, kdyby se stalo..ale radši ne, radši se aspoň do toho roka chránit pořádně..

amrash
25. únor 2012

Ahoj, jsem ted cerstve po 2. sekci (11 dni), ale nikdo mi nerikal, ze uz dalsi dite mit nesmim. Naopak jsem dostala injekci pro svuj RH faktor z duvodu dalsiho tehu. Muj lekar se me na dalsi mimco take sibalsky vyptaval a v porodnici pry meli zenu po 10 sekcich!!!! (coz je pochopitelne desny extrem). Normalne mam ale info, ze minimalne rok po zhojeni se da znovu otehotnet. Tak drzim palce! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru