Tuhnutí svalů na nohou v těhotenství. Má to některá?

werminka
3. únor 2008

Ahojte těhulky, chci se vás zeptat, jestli některá z vás pociťuje tuhnutí svalů na nohou? Už asi tak týden cítím takové tuhnutí v nohou - v lýtkách ,ale i stehnech..... ale nejsou to křeče! prostě jen takové tuhé svaly... máte to některá? co to znamená?

hruska
4. únor 2008

Ahoj, asi moc neporadím, mě teď trápí něco podobného a taky si s tím nevím rady, já mám přímo křeče, hlavně v noci. Mám to v lýtkovém svalu, je to šílená bolest ale tak do 15 až 20 sekund to odezní, chci se zaptat v poradně ale tam jdu až za 14 dní tak doufám, že mi někdo poradí. 😉

werminka
autor
4. únor 2008

HRUSKA: tak to máš křeče v lýtkách - na to stačí papkat magnesium 🙂 kup si třeba ty rozpustné šumivé tablety - je to i chuťově celkem dobré....... A křeče přejdou... 🙂 Slyšela jsem, že od 34 nebo 36 už by se magnesko nemělo brát..... takže ještě aspoň 2 týdny je užívej ať tělo zásobíš 🙂 a mělo by to přejít..... uvidíš. Držím palečky

hruska
6. únor 2008

Ahoj. magnesium beru na tvrdnutí břicha ale na ty křeče to prostě nezabírá, možná bych mohla zkusit zvýšit denní dávku 😒 Já teď beru 1 až 3 tablety denně, tak uvidím 🙂

many
6. únor 2008

ahoj holky 🙂 já někde četla,že se musím magnezium tak ve 35t. vysadit 😉

many
6. únor 2008

jéééééééé už to tu psala werminka 😀 😀 😀 😀 teď jsem si to přečetla 😀

kleopatra595
18. dub 2014

@hruska Ahoj zdravím,na krece v lytkach mi lekar doporucil-nejen v tehotenstvi pit Magnesii,urcite to pomaha mam s tim zkušenost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru