Tvarovače bradavek, od kdy je používat?

sendoska
14. led 2013

Ahoj Holky, nemám ideální tvar bradavek... spíše takové ploché ☹ a mám strach aby s nimi pak miminko nemělo potíže se pěkně chytit při kojení. Chtěla bych používat ty tvarovače na bradavky , někde na netu jsem četla, že se použivají od 5 měsíce těhotenství... já už jsem skoro v 6 .. tak nevím jestli je mám jít koupit raději co nejdříve. A jaké jsou vaše zkušenosti s tvarovačema? A jaké jsou nejlepší? děkuji za radu 🙂

eficenka
14. led 2013

taky sem si v těhu myslela, že mám skoro ploché bradavky.. nijak sem to neřešila - ono stejně při kojení nesaje mimi jen z bradavky, ale mělo by mít v pusince co nejvíce dvorce... a kojení nám jde v pohodě i bez kloboučků... zkus zavolat nějaké laktační poradkyni, ta poradí 🙂 http://kojeni.cz/poradci.php

danw7
14. led 2013

já je používala od 7 měsíce a pomohlo to a ted krasne kojim

danw7
14. led 2013

mam od aventu

klaire22
14. led 2013

já používala, ale nejvíc mi pomohli kojící kloboučky......kojili jsme s nimi skoro 3 měsíce, malá se to krásně naučila a teď nemá problém ani s vpáčenou bradavkou 🙂

sendoska
autor
14. led 2013

@eficenka děkuji určitě si to počtu 🙂

sendoska
autor
14. led 2013

@klaire22 Prosím vás a jaký je rozdíl mezi kloboučkem a tvarovačem?? .... je to první těhotenství, tak jsem ohledně těhle věcí ještě úplně blbá ☹

sendoska
autor
14. led 2013

@danw7 u těch tvarovačů by měl být i návod k použití, že?? ... a kupujou se v lékárně? děkuji za odpověd 😉

klaire22
14. led 2013

@sendoska nejsi!!!!! Žádný učený z nebe nespadl a já před půl rokem byla na tom úplně stejně, jako ty...... Tvarovač si nasadíš na bradavku a on ti ji jakoby vytáhne, aby z ní pak miminko mohlo hezky pít. Můžeš si je nasazovat ještě v těhu a taky je nosit, mezi kojením. Kojící kloboučky jsou už vysloveně na kojení,kdy si je nasadíš na bradavku a miminko s jejich pomocí vytáhne bradavku a pije. Naší Elišce to šlo s nimi krásně, bez nich jí to bumbání skoro nešlo. Mám jednu bradavku dost vpáčenou a ona se z ní prostě nenapila. Ale po třech měsících tu techniku krásně zvládla a dnes kojíme už bez nich............určitě ti to pomůže i v rozkojování. Já taky byla prvorodička, všechno pro mě nové.....samozřejmě, že jsem neuměla hned kojit, jak se má....udělala jsem si malé trhlinky na bradavkách a dost to bolelo. Celkově jsou ty bradavky šíleně citlivé, bez kloboučků mě to kojení šíleně bolelo, brečela jsem bolestí. S nimi je ta bradavka chráněná, bolí to o dost méně a hlavně se ti bradavky krásně uzdraví a zacelí 🙂 Kdybych kloboučky nepoužívala, určitě bych nekojila, protože to byli opravdu muka. Teď je Elišce 6 měsíců a ještě krásně kojíme.Za mě určitě doporučuji všemi 10ti 🙂

sendoska
autor
14. led 2013

@klaire22 moc děkuji za krásné vysvětlení 🙂 .... Tak pokud to správně chápu, tak je to asi nejlepší kombinovat , že? Ted začnu s tvarovačem a pak si na kojení nasadím klobouček 🙂 ... ? A mělo by vše probíhat tak jak má bez bolesti a hlavně miminko at je spokojené 🙂

klaire22
14. led 2013

@sendoska ano, ano 🙂 mě ty kojící kloboučky dali v porodnici......někdo sice říká, že ty kloboučky nejsou dobré.........ale pořád je lepší kojit s nimi než nekojit vůbec!!!! a miminko se to naučí a pak to půjde krásně bez nich, uvidíš 🙂 já kdyžtak používala medelu a maximální spokojenost 🙂

sendoska
autor
14. led 2013

@klaire22 diky moc!!!! A koupím to vše v lékárně? nebo ve zdravotních potřebách? ... dneska se tam zastavím pro ty tvarovače 🙂

klaire22
14. led 2013

@sendoska určitě v lékárně 🙂

llluckaaa
14. led 2013

@sendoska Ahoj, určitě si co nejdříve kup tvarovače - buď lékárna, zdravotnické potřeby a nebo i nějaký dobře vybavený obchod s věcmi pro prcky a těhotné. Ty tvarovače nošením uvolňují svaly kolem bradavky, takže pak jde bradavka při kojení lépe vytáhnout. Taky nemám ideální tvar bradavek a o existenci tvarovačů jsem se dověděla bohužel pozdě ☹ Ale aspoň jsem je nosila pak při druhém těhotenství. A do porodnice si vezmi s sebou ty klouboučky, ať se nemusíš spoléhat na to, jestli ti je tam půjčí. Oboje jsem měla od Medely.

danw7
14. led 2013

@sendoska ano v lekarne a nebo muzes i v drogeriji ci uz od nekoho pouzite .....myslim ze jsou ale lepsi ty kloboucky tvarovaci a navod tam je ,jak to myt,nosit jak dlouho atd...ale byt tebou se nejdriv zeptam tveho gynekologa jestli je opravdu potrebujes a mas vpacene bradaky ci ne nektere maminky si vytahuji bradavky i pomoci odsavacek na mliko

betysek
14. led 2013

Měla jsem taky ploché bradavky. Nijak jsem to neřešila, gynekoložka mi dokonce prsa v těhu prohlížela a prohlásila, že bradavky jsou v pořádku. V porodnici se malá nemohla chytit a sestra prohlásila, že mám ploché bradavky. Půjčili mi formovače v porodnici. Nosila jsem je tam ty 4 dny, co jsme tam byly. Měla jsem ze začátku problém, aby se malá přisála, zvládla to třeba až na 10. pokus, ale časem to bylo lepší a druhá dcera už se chytala perfektně od začátku. První dceru jsem kojila skoro do 2 let. Určitě tvarovače kup, věřím tomu, že ty marné pokusy přichycení může některé maminky odradit. Kloboučky si myslím, že nejsou dobré řešení, hodně holek co znám a mělo kloboučky, tak moc dlouho nekojily. Prý se jimi poruší tok informace při sání dítěte na tvorbu mlíčka v prsu. Kloboučky se mají používat jen dočasně, pokud máš poraněné bradavky. Ale v některých porodnicích je pořád doporučují při plochých bradavkách. V porodnici jsem měla půjčené od Medely.

sendoska
autor
14. led 2013

@betysek já právě nemám v páčené bradavky, ale jen ploché.. jak píšeš ty.. takže nebudu riskovat a ty tvarovače si koupím!! ... At vím, že jsem pro to udělala co nejvíce 😉

lrg
15. led 2013

Já jsem si celou dobu myslela, že mám super bradavky a teprve minulý týden mi doktorka řekla, že je mám trochu vpáčené. Ale zároveň mi řekla, ať je nijak nevytahuju a nemasážuju, protože mám problém s tvrdnutím břicha a toto prý břicho dráždí. Tak nevím, jestli se to vztahuje i na ty formovače. A hloupá otázka, nezůstanou po tom bradavky jak špunty od kopaček? 🙂
Kamarádku taky naučili v porodnici kojit přes kloboučky, ale malá kvůli tomu polykala moc vzduchu, trpěla na koliky a za chvíli přestaly kojit úplně, takže byla zklamaná. Ale každý to má jinak, asi záleží "kus od kusu" 🙂

sendoska
autor
15. led 2013

@lrg Oni by ti asi s těma tvarovačema měli poradit i v lékárně když to budeš kupovat , jestli to vadí když ti tvrdne břicho 🙂 já si je zajdu koupit už dneska tak jsem zvědavá co mi to s těma bradavkama udělá 🙂 ... Hlavně jak se Kubík bude moct pak pěkně chytit 🙂 Vím, že třeba Kámoška měla s tímhle problémy, že má plošší bradavky (tvarovače nepoužívala) a její malý se hrozně špatně přisával... vůbec mu to nešlo.. tak kvůli tomu přestala i kojit ☹ . Že je budu mít jak špunty na kopačkách bych se nebála 😀 ... až se to přestane používat tak se o určo vrátí do původní podoby za naký čas 😀 ale jistá si nejsem.. možná v té lékárně o tom budou vědět více 🙂

pebecka
31. srp 2013

ja jsem tvarovace nepoužívala a maly se jinak nez přes kloboucek neprisal. jejich pouzivani me ale hrozne stvalo a do 6ti tydnu jsme je odbourali a naucili se kojit i bez nich. musim ale rict, ze diky klobouckum jsme zacali. v druhem tehotenstvi ale rozhodne zkusim tvarovace

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru