Tvrdnutí břicha - co to je, jak se to projevuje?

mysicka_lb
28. lis 2013

Ahoj maminky a budoucí maminky, často tu čtu o tzv. tvrdnutí břicha, ale vůbec nevím, co si pod tím mám představit. Může mi prosím někdo vysvětlit, co to je a jak se to projevuje?

zuza01
28. lis 2013

Jakoby stažení svalů a když sáhnete na břicho, je úplně tvrdé. Mě to začalo ve 27tt, poznáte to, je to docela nepříjemné. Teda pokud to přijde, což vám nepřeju 🙂

bio_shopik
28. lis 2013

přesně jak píše zuza01, stažení a břicho jak šutr. nepříjemný pocit. Jsem se nemohla vůbec pohnout, než to přešlo. A začalo mi to hodně brzo,v třetině těhu, brala jsem dlouho magnesko.

ninizoi
28. lis 2013

@mysicka_lb Jj to určitě poznáte... jak říká paní tvrde bříško jak kámen a je to tak nepříjemné ale nebolí to... Možná to ani nezažijete... a to by bylo lepší... 🙂

mysicka_lb
autor
28. lis 2013

@zuza01 Právě mě mate, že mám břicho na dotek úplně tvrdé pořád (od té doby, co začalo růst). Ale nebolí to. Tak asi jztvrdne ještě víc? A jak dlouho takovýhle stav trvá? To je jen chvilková křeč, co přijde a poleví, nebo je to třeba měsíc v kuse? Omlouvám se za hloupé dotazy, ono se o tom všude píše, ale nikde se ten pojem pořádně nevysvětluje.

ninizoi
28. lis 2013

@mysicka_lb Ne ne to tvrdne několikrát za den a nemělo by tvrdnout víc jak 20 krat za den jsem četla... je to chvílkový tak jedna minuta a přejde to... a pak znovu. Pokud vám to enpřejde měla by jste to anhlasit u doktora.. napíše vám magnesium a mělo by to pomoc. jinak pak na kapačky do nemocnice a klid na lužku... ☹

zuza01
28. lis 2013

To byste poznala. Je to na pár vteřin, ne měsíc. Žádný dotaz není hloupý, prostě pokud nezažijete, nevíte, stejně jako my ostatní.

lenicka07
28. lis 2013

Mě něco takového trápilo asi měsíc před porodem (až do porodu), a rozhodně to nebyla vteřinová záležitost, ani minutová ne... břicho mě ztvrdlo třeba na půl hodiny, někdy i více... měla jsem z toho dost velké nervy, doktorka to nijak neřešila, říkala, že pokud břicho není tvrdé celé, tak to nevadí (všechna vyšetření byla v pořádku). Tvrdla mě spodní polovina břicha několikrát denně, bylo to docela nepříjemné, rozhodně se neboj, že bys něco takového nepoznala.

mimilaura
29. lis 2013

Taky mi občas ztvrdne břicho,ale neboli to,je to nepříjemné,ale dá se to,oproti tomu,co mě nebo násčeká,to nic není 🙂

klouzek
29. lis 2013

Břicho ztvrdne jako kámen,šílený stah,ale to poznáš,mětokolikrát i bolelo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru