Tvrdnutí břicha. Jak vypadá?

kachnik
26. srp 2007

Holky a druhá věc, jak vypadá tvrdnutí břicha a jak dlouho to trvá? Já mám poslední dobou během dne, z ničeho nic tlak do břicha zevnitř a za dvě vteřiny to přejde. Pozná to doktor nějak? Protože jsem slyšela, že se na to berou nějaké léky, tak kdy je dr. nasadí. Když jsem u něj byla, tak říkal, že mám břicho měkké. Bohužel mi nefunguje vyhledávání tohoto výrazu tady na diskuzích, tak se omlouvám, pokud to tady už bylo. Děkuji za rady.

verabas
24. říj 2016

snad tu někkterou ještě z ás zastihnu, vím, že je to starý příspěvěk. ale.. děje se mi to několikrát za den, k večeru je to pak už orpavdu nepříjemné. nevim kdy mam začít plašit a kdy je to normální.. jsem 21tt. na začátku (3tt) jsem trpěla dyž se mi začala roztahovat děloha, mě ani nenapadlo že jsem těhu a skončila jsem po třech protrpěných nocích a dnech na pohotovosti a bylo mi oznámeno těhu. tak jestli jen jsem citlivá (prvorodička budu) a místo nevolností a zvracení řešim toto.. prostě nechci být hysterka ale zároveň něco nepodcenit....

dankak2
29. říj 2016

21tt je na tvrdnutí břich ještě brzo, řekni to doktorce, asi ti napíše magnézko
@verabas

verabas
29. říj 2016

@dankak2 tim lepe... dik

amazonk4
13. bře 2017

Ahoj, mám od 22tt tvrdé břicho, ale pořád, žádné stahy. Nic nebolí, Mg užívám, čípek zkrácený neni. Gyn řekla, že mám jen zpomalit, ale v porodnici mi bylo řečeno, že bych měla být v nemocnici, že jde o kontrakce. Tak nevim, potřebuju občas něco zařídít atd. a nevim jestli tím riskuju, nebo mát být v klidu a je to normál. Riziková jsem od začátku těh. Důvod: předešlé operace, endometrioza, darované vajíčko. Předčasný porod mi tudíž údajně hrozí celou dobu, ale je mi skvěle, vše jde podle plánů - jde o můj předešlý stav, nic víc. V břiše mám na 100% srůsty a taky mám hodně vysvalované břicho, ale nevím jestli to může být tím, prostě ze dne na den je tvrdé a napnuté kompletně celé jako kámen. Co myslíte? Mám zvolnit hodně nebo jen trochu?

luj89
4. kvě 2017

Ahoj maminky a tehule, rada bych obnovila diskusi. Vcera pred usnutim jsem poprve zazila neco, o cem si vubec nejsem jista, jestli to bylo tvrdnuti bricha, nebo se jen pretacelo mimi a tlacilo tak na stenu delohy. Jak se poznamto tvrdniti? Nic me nebolelo, urcite bych si toho treba v praci nebo proste pres den, kdy bych neco delala nevsimla.. to jen tim, ze jsem byla v klidu a vic se pozorovala a mela cas si na brisko sahnout, tak jsem citila, jak je tvrde. Pocit jsem u toho mela prave takovy, jako kdyz mimi tlaci na stenu delohy, ale zaroven jsem v brise necitila pohyb mimca... Tak nevim 😀. Kazdopadne jsem v 32tt a co nam rikala PA na cviceni+kurzu pro tehotne, tak Mg by se melo brat max do 35 tt, potom uz je uklidneni stahu kontraproduktivni.

martyina
4. kvě 2017

@luj89 já měla tvrdnutí břicha pouze jednou takže ti to nedokážu popsat, ale taky sem se bála že to nepoznam ale v té chvíli to poznala🙂 dala si sprchu a pak to povolilo. Mg beru pořád, takže ho budu brat i po 35. TT mam latentní tetanii.

monika9916
4. kvě 2017

Tvrdnutí břicha jsem měla od 5 měsíce až do porodu. Tvrdnutí se Objevovalo ze začátku tak 1 až 2 krát za den ,a časem potom několikrát za den po dobu vždycky asi 1-2 min potom to ustalo. To se stahuje děloha a mě to v tu chvíly připadalo ,jako kdyby mi tam nasypali kamení, takový to byl můj pocit. Magnézko jsem taky brala.🙂

ajka198
4. kvě 2017

Ja jsem si pripadala jako vlk z Cervene Karkulky, co ma plne bricho kameni 😀 navic mi v tu chvili prislo to bricho hrozne tezke

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru