Tvrdnutí břicha. Jak vypadá?

kachnik
26. srp 2007

Holky a druhá věc, jak vypadá tvrdnutí břicha a jak dlouho to trvá? Já mám poslední dobou během dne, z ničeho nic tlak do břicha zevnitř a za dvě vteřiny to přejde. Pozná to doktor nějak? Protože jsem slyšela, že se na to berou nějaké léky, tak kdy je dr. nasadí. Když jsem u něj byla, tak říkal, že mám břicho měkké. Bohužel mi nefunguje vyhledávání tohoto výrazu tady na diskuzích, tak se omlouvám, pokud to tady už bylo. Děkuji za rady.

poola
14. lis 2008

Campi, dělám v jedné firmě pro poštu,kde se pracuje na pracovních linkách a balí se ruzné časopisy,dopisy a tak.Je to docela pakárna a hlavně je tam docela hluk,což mě taky znepokojuje....No už aby byl konec prosince.To mužu definitivně odejít.... 😅

berunka
14. lis 2008

poola preci ale i kdyz muzes jit 11tt pred porodem tak ti to nevyjde.nebo to budes rodit ve 32tt?

poola
14. lis 2008

Berunka, já mám termín 24.3 (ted sem v 22tt)a mínus tech 11týdnu mi vychází na první týden v lednu.Tak na Vánoce to zkusím nějak usmlouvat,,abych už mohla být doma... 😉
Ale ty už stříháš metr 😉 kdypak máš termín?

berunka
14. lis 2008

my doslova strihame protoze mame problemy.kazdy tyden co spolu vydrzime 2v1 oslavujeme 😀 termin mam 4.ledna,ale nejspis budeme mit planovaneho cisare v druhe polovine prosince 😉

poola
15. lis 2008

Berunka ,tak to držím moc palec at je to vše OK!! Určitě jste holky šikovný a vše dopadne na jedničku 😉

campi
15. lis 2008

Tak se mi zda, ze pro nektere dr. tvrdnuti bricha (bez zkracovani cipku a otevirani) neznamena vubec zadny problem. Zacala jsem ted chodit do rizikove poradny a dr. pokrcil ramena a rekl - berete horcik? Tak ho berte dal...

berunka
15. lis 2008

campi on to ve sve podstate neni problem kdyz se neotviras a je to v nejakem rozumnem poctu.deloha uz se pripravuje na porod a to nejakou dobu trva.nesmi to byt alew bolestive tvrdnuti ktere te treba budi atd.to je spatne 😉 ve tvem tydnu urcite.

poola
15. lis 2008

Tak holky,já tak na sobě pozoruju,že jeden den mě to břicho ztvrdne tak 15X a další třeba jen 6X.V noci netuším,to mě nic nevzbudí...Tak snad je to OK. A taky jsem si všimla,že když se mě chce jít na malou a jak když to oddaluju,tak mě to břicho právě ztvrdne,tak nevím jestli dusledek nebo náhoda 😖

Ted ještě řeším pohyby maličké...vím že toto téma sem nepatří,ale i tak bych se ráda zeptala jestli si myslíte,že je v normálu,aby se "ozvala" jen když ležím a to večer? Přes den nic, i když si lehnu. To fakt nechápu.Je to vpořádku? Jakou máte vy častost pohybu?? jsem ve 22tt.

campi
16. lis 2008

poola: to tvrdnuti je pitomy. Nepamatuju si, jestli jsi psala, jestli beres magnezium nebo ne, ale melo by se to po nem zlepsit.
Tvoje mimco ma v deloze jeste spoustu mista, takze se hybe a treba se te nedotyka, takze to necitis. Taky si toho clovek tolik nevsima, kdyz je zamestnany. A taky se rika, ze kdyz si zena lehne a hodi se do klidu, tak se mimco zacne nudit a hejbe se vic, protoze mu najednou chybi to kolibani pri chuzi a tak. Takze bych se tim neznepokojovala na tvym miste.

berunka
16. lis 2008

poola ja bych se pohyby taky neznepokojovala,je jeste brzy abys jecitila nejak pravidelne a silneji.ja jsem je vyrazneji citila myslim kolem 24 - 25tt,ted tam ma mimi fakt jeste dost mista.pockej az budes jako ja ve 34tt,to uz jsou pohyby hodne a nekdy i fest bolestivy 😀

poola
16. lis 2008

Holky ,jak vidím,všechny tři čekáme holčičky....to je super.
I když já jsem měla velice silnou"intuici" 😀 ,že to bude kluk,ale ted sem ještě víc štastná...

kacatko03
16. lis 2008

poola jak řéká berunka...o pohybech se nestrachuj...je to v normě je to ještě brzy....častých pohybu si užiješ až až 😉

janika7
18. lis 2008

Ahoj holky, jak jsem procetla diskusi, tak mam pocit, ze tvrdnuti briska trapi hodne budoucich maminek. Me zacalo tvrdnout asi pred 10ti dny. Byla jsem uz 2x u doktora a uz mam 8 tablet horciku denne. Pry je ale jinak vsechno ok, cipek se nezkracuje a ani se neotviram. V patek mi do toho zacaly ale bolesti, jako bych to mela dostat. Letela jsem tam znova a zase vse ok. Presto se trosku bojim, jestli kvuli tomu nemuze hrozit treba predcasny porod. Nemate s tim nejake zkusenosti?

berunka
19. lis 2008

janika: neboj kdyz te doktorka prohledla a je vse ok tak to bude dobry.ja mam taky 8 tablet magnesia.u me byl akorat problem,ze se zkracoval cipek a byl trochu otevreny.co hodne pomaha je klid,polehavat,netahat tezke veci a hlavne se nestresovat 😉 😉 pokud by ty bolesti neprestavaly nebo silily jdi znovu k doktorce.ten nalez se muze rychle zmenit a na bolesti mas jeste brzo 😉

campi
19. lis 2008

janiko: ty bolesti jsou neprijemny, je dobry se nechat uklidnit vysetrenim a pokud je cipek normalni delky a neotviras se, tak je to dobry. Ale nemela bys to drazdit, delat maximum pro to, aby zustalo bricho v klidu a k temto dvema vecem nezacalo vubec dochazet.

Ja mam ted 3 druhy bolesti - jakoby menstruacni v podbrisku, mezi pupikem a zebrama se mi roztahuje deloha a obcas me boli pohyby jako by mi nekdo rejpal do namoženýho svalu 😕

berunka
19. lis 2008

campi a jak casto mas ty bolesti jako pri MS?

makoush
26. pro 2008

Ahojda děvčata, mohla bych se zeptat??

Jsem ted v 18+0 a asi cca tři dny pociťuji příznaky tvrdnutí břicha. Tedy doufam,že se jedná o tvrdnutí. Popsat to muzu asi takhle: když dlouho sedím, nebo když se hodně najím nebo kdyz jsem delší dobu v jedné poloze a vstanu, tak razem se mi jakoby napnout svaly podel pupiku (z obou stran) a je to tak silne, ze se nemohu poradne narovnat nebo plne nadechnout.
Otázka: Da se tohle připsat "tvrdnutí"? Píšete, že to nesmí být vícekrát než 10x za den, jde o to, že me ten pocit přetrva i třebas hodinu, jedine, co pomaha, je trebas tepla sprcha a pak namazat welleda tehu olejem a nebo do polosedu-pololehu a podlozit si bedra malym mickem...

very
26. pro 2008

AHoj makoush, já tohle měla od 17.týdne..doktorka mě strašila nemocnicí a ve velkém naordinovala magnézium..to mi vůbec nepomohlo a břicho tvrdlo dál..ze strachu jsem změnila gynekoložku..ta mě poslala do nemocnice na vyšetření(ambulantní), ultrazvuky dopadli dobře, čípek se nezkracoval ani neotevíral..měla jsem tyto kontrakce až do konce těhotenství.. Ještě když jsem jezdila těsně před porodem na ozvičky, jezdila jsem o půl hodiny dřív..mě to totiž hodně dělalo cestování v autě, to houpání..vždy jsem 30 minut před nemocnicí chodila, aby si mě tam rovnou- zbytečně-nenechali..
Podle mě, je důležité říct to lékaři, aby zkontroloval čípek a věnoval se tomu, ale když zjistí, že je vše v pořádku, už stačí jen klid..já jsem plašan, jakmile přišlo jedno ztvrdnutí, znervózněla jsem a pak chodily už celý den..víc než 10krát..!
Nakonec jsem čtyři dny přenášela.. Ale uznávám, to tvrdnutí nebylo příjemné..
Jo a také mi někdy tvrdla jen půlka břicha, jindy celé..
Hlavně klid a na konci zdravé miminko.. 🙂

juni
8. led 2009

holky prosím vás, jak přesně má vypadat to tvrdnutí? V noci se mi několikrát stalo, že mně najednou krátce začalo pobolívat po stranách podbříšku a když jsem si břicho prohmátla, tak bylo naplejší než obvykle. To se opakovalo několikrát. A cítím to i teď během dne teda teď už spíš jenom to pobolívání.
Někde to holky popisovali tak, že mají břicho tvrdé jako kámen a že si nahmátnou i mimčo a to já nemám. Od tohoto týdne beru magnézko na bolesti v pravém podbříšku, tak nevím jestli jsem to měla i dřív nebo jsem si toho začala jenom víc všímat. Ach jo, prosím poraďte ☹

mirjanka
8. led 2009

Makoush...moje gynekoložka tvrdí, že se jedná o normální reakci dělohy hlavně při změně pohybu...u druhého dítěte jsem měla tvrdnutí někde od poloviny páteho měsíce a nebylo nedonošené...ale chce to opravdu kontroly, zda se čípek nezkracuje

aponchie
8. led 2009

10tvrdnuti za den je normalni vice bych resila..me taky tvrdne a celkem dost,ale jakmile lehnu a uvolnim se klid takze co nejvic se nenamahat a odpocivat co to jde rozhodne zadne hrozne uklizeni natahovani a tak.deloha roste pracuje a pod.i kdyz miminko do ni zduchne kopne tak reaguje ztvrdnutim, 🙂

janika7
8. led 2009

Ahoj holky, me to brisko trapi asi 19tt. Juni: kdyz se v noci probudis a mas ho tvrde, tak je to celkem normalni, pracuje ti deloha, podle toho, jak se miminko otaci. Problem je, kdyz te chytnou krece jako bys to mela dostat. Ja mam drazdivou delohu a to se projevuje tak, ze ti ztvrdne treba 30x za den a je tvrdy, stejne jako bys delala sedy-lehy a prave jsi zabirala. Urcite bych ale zasla za doktorem, jde o ten cipek. Me se zacal uz kracovat, tak musim byt v klidu, protoze mimisek tam ma narvanou hlavicku a nejaky riziko predcasnyho porodu je. Jestli chces neco udelat, nez pujdes k doktorovi, tak si kup aspon magnesii a jez banany. Je tam hocik a ten pomaha na ty krece-tvrdnuti. Jestli ti tvdne kdyz jsi v klidu a treba lezis, sla bych tam i driv nez na beznou kontrolu. Tak hodne stesti 🙂

juni
8. led 2009

díky za reakce. Mám v plánu jít k dr. raděj hned zítra. Sice mně vyšetřoval v pondělí a všechno bylo OK, ale aspoň budu mít klidný víkend

janika7
9. led 2009

Myslum, ze dokud brisko nezacne tvrdnout v pravidelnych intervalech, tak se tolik nedeje. Jen by se mel dodrzovat klidovy rezim, nozky nahore a hlavne zadny sex. Je to sice nahlavu, ale nez si zbytecne vyvolat porod, to radsi budu lehce nervozni 😖

wsmoulinkaa
9. led 2009

ahoj tak to teda nevim......já měla při prvním těhu tvrdnutí asi od 6měs a brala jsem magnezium, no nic moc. Ale sex jsem měla ale opatrně a dítě jsem normálně donosila. Ale stejně se opatrujte!!!! 😉

janika7
9. led 2009

Nam ho (myslim ten sex🙂 doktor v prvnim trimestru moc nedoporucil, pry kdyz uz jsem tehotna, tak neni potreba 😝 ne to rikal s nadsazkou, pry je to bezpecnejsi, aby se miminko vklidu uhnizdilo. Pak rikal ze klidne no a co mi zacalo tvrdnout brisko a mam drazdivou delohu, tak v zadnem pripade. Je fakt, ze se o me manza tak boji, ze i kdyz bych mela naladu, on ji nema vubec. Taky je pravda, ze mi to neni moc prijemny, protoze mi u toho reze v podbrisku a celkove to docela boli, tak na tom asi neco je. Ted kdyz mam to brisko hodne podrazdeny, tak mi vadi se i pro neco sehnout, protoze hned ztvrdne. Magnezko mi skoro nepomaha, beru jich 8 denne a tvrdne porad ☹

wsmoulinkaa
10. led 2009

já ten sex nemyslela při tvrdnutí břicha...to jen když jsem byla fit a měla náladu to je jasný. Janinko mě to taky nezabíralo pořád a dr mi na to ani nic jiného nedával....vím jen že jsem to měla snad každý den třeba 2x ale už si to přesně nepamatuju-možná víckrát...nevím. Jen mi řekl, že to bývá a není to nebezpečné, když to není nějak hrozné a třeba i špiníš. Pamatuju si, že mě to bolelo tenkrát i víc a často, tak jsme jeli do porodnice...byla jsem tak 7-8měs? A sestry se mi docela smály at neplaším, monitorovali mě a nic zvláštního prý. Tak asi tak, byla jsem pak naštvaná že ze mě udělaly hysterku, ale ted už vím! Jojo někdy také ty poslíčci... 😅

campi
10. led 2009

wsmoulinka: to byly pekny kozy, ty sestry. Gyn. rikala, ze jakmile me neco znepokoji, tak mam dojit k ni nebo dojet do porodky, ze mi muze byt uplne ukradeny, co si mysli dr. nebo jinej personal, ze v tehotenstvi ma zenska na hysterii nárok. Na pohotovosti jsem byla zatim jenom jednou, kvuli zvraceni a motani hlavy, byli tam moc fajn a velmi dukladne me vysetrili.

Na tvrdnuti jsem si uz zvykla, ted se mi objevily poslicci a vypada to, ze budu priklad zenske s drazdivou delohou, nadmernym tvrdnutim a zkracenym cipkem, ktera to dotáhne do konce v pohode! Juchu.

janika7
10. led 2009

Na druhou stranu, lepsi byt hysterka, nez aby se neco stalo. Me tvrdne treba tak 15 denne i po tom horciku. Dneska vnoci me zbudilo ostry rezani v podbrisku, byla to silena bolest, nemohla jsem se ani hnout. Manzel chtel, abych volala doktorovi (mam ho 24hodin na telefonu), ale ustala jsem to i kdyz jsem se budila, bolelo to pak min. Jen nevim, co to bylo...

aluskas
10. led 2009

Holky, taky mám dráždivou dělohu, brala jsem magnézko, ale stejně jsem porodila ve 33.týdnu.
Modlím se, aby jsem teď donosila do konce.
Držím palce ať tam vaši mimísci hezky zůstanou až do 40.týdne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru