Tvrdnutí břicha. Jak vypadá?

kachnik
26. srp 2007

Holky a druhá věc, jak vypadá tvrdnutí břicha a jak dlouho to trvá? Já mám poslední dobou během dne, z ničeho nic tlak do břicha zevnitř a za dvě vteřiny to přejde. Pozná to doktor nějak? Protože jsem slyšela, že se na to berou nějaké léky, tak kdy je dr. nasadí. Když jsem u něj byla, tak říkal, že mám břicho měkké. Bohužel mi nefunguje vyhledávání tohoto výrazu tady na diskuzích, tak se omlouvám, pokud to tady už bylo. Děkuji za rady.

mikula
16. zář 2007

Snad to bude dobré,díky 🙂

gebi
17. zář 2007

ahoj,ja mám tiež magnosolv s prichutou a je dobrý,
vždy lepšie než tabletky.

lucie.safrankova
24. zář 2007

Ahoj holky zrovna ležím v porodnici taky s tímto problémem.Jsem prvorodička takže jsem zprvu nepoznala jestli je to tvrdnutí nebo jestli se malá jen neotáčí.Ale ono to tvrdnutí je takový nepříjemný a občas ho doprovází i takový tlak na konečník.Nejprve jsem brala jen magnezium 6tb.denně ale teď už jsme i na kapačkách.Náš problém je asi nejspíš v tom že jsme na špičku prstu otevřený.Ale už tu ležím týden a říkali že minimálně do 35 týdne bych takhle měla ležet.Je to hrozný jsem z toho už zoufalá.Chtěla jsem se zeptat,jestli některá nevíte co by se stalo kdyby se malá narodila teď.Děkuji za názory a přeju všem krásná zdravá mimča

lendy1
24. zář 2007

Ahoj lucie,
já jsem měla stejný problém - viz str.1, náš Davídek se narodil ve 34tt. Od 28tt, co jsem ležela v nemocnici jsem dostávala nějaké léky na dozrání plic miminka a bylo mi řečeno, že musím vydržet alespoň do 32tt, ale samozřejmě je lepší pro miminko vydržet co nejdýl. Předčasně narozená miminka v tomto období (34tt) mají velmi často žloutenku, nedozrálé plíce, jsou hodně hubené (tukové zásoby se utvářejí až poslední měsíc) jsou náchylnější k různým infekcím, mají nedozrálý mozek a jsou prostě celkově nezralé. Pokud chceš víc info, podívej se na www.nedoklubko.cz nebo zadej sem do vyhledávače předčasně narozené děti. Náš Davídek by byl relativně v pořádku (až na ty potíže, co mají všichni nedonošenci), kdyby v porodnici, kde jsem rodila nezanedbali jeho péči. A neboj, děti od toho 32tt jsou už relativně O.K. a navíc jsou tyhle předčasně narozený dětičky velcí bojovníci a vše rychle dohánějí. Přeji ti, ať vydržíš až do konce těhotenstí a ať je Verunka hlavně zdravá.

haninka
1. čer 2008

Ahoj maminy,
mě trápí tvrdnutí břicha jen po "malý", hned při a po vyprazdňování cítím takovej tlak dole v podbřišku a když si sáhnu, je podbřišek dost trvdej, za chvilinku to ale přejde.. Tak nevim, jestli to mám konzultovat s doktorem hned, nebo až na kontrole za cca 10 dní..

Díky

septim
2. čer 2008

Ahoj haninka: presne co pises mam taky vzdy pred malou a po male mam takovy tlak v podbrisku a kdyz si sahnu je tvrdy. Doktorka me pred tydnem vysetrila a vse je v poradku. Tak nevim. Jinak beru magnezko 3krat denne ale moc to nepomaha. 😉

haninka
2. čer 2008

Ahoj Septim,
jestli je magnesium horčík, tak já ho mám v Pregniu co beru jako "těhu vitamíny"..a zpozorovala jsem, že se mi to nestává pokaždý po wecku, ale zeptám se na to doktora..
Ale jinak mám uplně to stejné co popisuješ.. 😒

thea71
2. čer 2008

ahoj, přídávám se se svou troškou do mlýna... břicho mi tvrdlo docela hodně (cca 15 - 20x denně, nepravidelně, nebolestivě, jen takový celkový tlak) od cca 19. do 24. týdne, teď už o dost méně a hlavně ne celé, většinou jen když se mimčo hodně mrská nebo se natlačí někam na stranu. Moje doktorka - myslím, že je hodně zkušená, rodila jsem s ní první dítě - se tím ani moc nezabývala, říkala, že je to v normě, žádné Mg ani ležení, jedině kdybych začala krvácet, tak mám prý okamžitě volat a přijet. Četla jsem na tohle téma hodně článků, i od doktorů, a většinou v nich stojí, že pokud to nejsou kontrakce s určitou pravidelností cca 1 - 2 x do hodiny, které jsou bolestivé (jako menzes), není třeba se tím zabývat...

migula
8. črc 2008

Ahoj, také mi asi od sedmého měsíce tvrdne břicho, ale teď čím víc se to blíží porodu, stahy mám i bolestivější, ale myslím, že to k tomu patří a také jsem druhorodička a říkají, že u nich se ty stahy častěji objevují, než u prvorodiček.Vím, že u první holčiny jsem vůbec takové stavy neměla a také byla 11 dní po ternínu a vyvolávaná, dost jsem si užila, proto jsem se chtěla zeptat, zda s těmito dřívějšími stahy máte někdo zkušenosti a porod vám přišel do termínu popřípadě dříve. Díky za odpověď.

marky29
8. črc 2008

Ahoj,mě také poslední dobou tvrdne břicho a je to i dost bolestivý,občas mě pobolívá i v podbříšku jak na menstruaci,ale podle doktora je vše v pořádku a neotvírám se,při synovi si migulko taky nic takového nepamatuju ,že by mě pobolívalo břicho,ale už je to taky 6 let tak už si to možná nepamatuju,syn se narodil den po termínu a porod byl ukázkový tak ve skrytu duše doufám,že to teď proběhne taky hladce.

gedren
26. črc 2008

Obzivuju tuhle diskusi, ja jsem se ted taky lehce vylekala, pac jsem teprve ve 13tt a dneska se mi taky objevilo tvrdnuti, prijde mi to docela brzo, u Helenky se mi neco zaclo dit az 2 dny pred porodem 🙂. Tak me to tu trochu uklidnilo, ze se snad nic nedeje, a taky jsem si uz rikala, ze to mozna bude tim, ze to je druhy mimi 🙂.

ygreen
26. črc 2008

při druhym těhotenství je děloha citlivější a vše může být intenzivnější. Tvrdnutí , pohyby, vše.

danae
19. říj 2008

Já jsem teď taky podruhý těhotná a všechno je mnohem intenzivnější. Hlavně mám takový bolesti i jako "tam" vevnitř 😕 a i hodně jakoby tlak tam. Doktor mne už několikrát kontroloval, vše OK. Už si připadám jak hypochondr, ale říkám si, že radši mnohokrát planý poplach, než abych něco zanedbala.

Zajímalo by mne ale, jak poznat, kdy se fakt něco děje. Když si lehnu a hodně se napiju (dehydratace dělá tvrdnutí břicha), tak to přejde. Je tohle jasný indikátor, že ty potíže bylo jen běžné tvrdnutí břicha a můžu být klidná, nebo na co ještě dávat pozor?

A ještě dotaz, jsou denní doby, kdy vám tvrdne častěji? Já mám nejčastěji problémy v noci/k ránu. Pamatuju si, že při těhotenství s dcerou jsem měla tvrdnutí břiška taky především v noci.

berunka
23. říj 2008

ahojky ja mam taky tvrdnuti,byla jsem i tyden v nemocnici na kapackach.ted jsem uz treti tyden doma,mam 8tablet magnezka denne a utrogestan.u nas je problem ze mam zkraceny cipek na 11mm.hrdlo nastesti uzavrene.nemate nekdo podobny problem?

menny
24. říj 2008

ahojky holky
Taky se mi občas stane, že mi trochu tvrdne bříško,
ale nic výraznýho.
Chtěla jsem se ale zeptat, jestli se někomu stane, že má silné až bolestivé
tvrdnutí břicha po sexu??

campi
24. říj 2008

menny: po orgasmu ano.

lestep
24. říj 2008

menny- po sexu břicho tvrdne, ale někde jsem četla, že prý je to normální..Pokud to teda odezní za chviličku..

lissny
25. říj 2008

Ahoj, prodělávám střevní chřipku a dost velké křeče (včera dost nesnesitelné), trošku se bojím, jestli ty křeče nemohou ovlivnit i miminko, když to tak bolí mne, tak jestli taky netrpí prťous, Jsem ve čtvrtem měsící a pohyby zatím necíjtím, tak mě nemá co uklidnit, jestli je vše v pořádku. Vím, doktor mi řekne víc, ale přece jen, nemáte někdo zkušenosti? Díky

evulinkab
25. říj 2008

lissny:
Já měla střevní chřipku ve třetím měsíci a to dost hroznou, seděla jsem na záchodě od rána do večera v uplných křečích a do toho i horečku...Zaky jsem měla strach, ale co jsem přečetla na netu, tak samotná střevní chřipka nemá na mimi vliv, horší je to s horečkou..tu když je nad 38°, tak by se měla srazit Paralenem.My to naštěstí zvládli, tak držím pěsti, at i vy v poho

kacka2
27. říj 2008

Mě tvrdne břicho od 36tt, teda už to bylo dost častějc (někdy i 10x během tří hodin) a i s bolestma a pochopila jsem že je to tvrdnutí. V 38tt po sexu to začalo být hustý, větší bolesti a hlavně během celého dne a pravidelně, nepomohla mi ani teplá sprcha. Jeli jsme do porodnice pro jistotu a na monitoru nic 😀 Pak to do rána odeznělo, takže tvrdnutí je fakt v pohodě, i po sexu to odezní, jen to někdy docela trvá 😉

berunka
27. říj 2008

kacka - tvrdnuti je v pohode u tebe,protoze uz jsi v terminu.kdyby se ti mimi narodilo uz mu nic nehrozi.ale rozhodne do 34tt se tvrdnuti musi hlidat,protoze by to mohl byt problem predcasneho porodu.vim o cem mluvim,byla jsem kvuli tomu v nemocnici,magnezko do zily a uz skoro mesic jen lezim a musim hlidat kontrakce.

poola
13. lis 2008

Holky,taky mě znepokojuje tvrdnutí bříška. Mě se ale stane,že mě ztvrdne jakoby jen pravá polovina břicha.Někdy je to velmi časté,i 20x za den.A to jsem teprve ve 21tt...

luciejadr
13. lis 2008

Pooli kdy jdeš na pravidelnou těhu prolhídku? já jen, určitě to řekni paní doktorce. já jsem kvůli toho doma od 25tt. a když odpočívám, je to v pohodě, ale když si dám nějaké návštěvy, dlouhé procházky a pklid, tak pak opět trpím 😅

septim
13. lis 2008

poola urcite to rekni doktorce, mozna bych ji i zavolala drive nez budes mit dalsi kontrolu. Ja mela tvrdnuti docela dost casto nekdy od 20tt. Musela jsem hodne lezet brat utrogestan a 8 tablet magnezia. vubec bych to nepodcenovala. Ja teda cekala dvojcata. Nakonec jsme se stejne narodily drive na 33tt. Ale opravdu jsme musela hodne lezet.

poola
13. lis 2008

Kajule a Mikula děkuju. Asi to opravdu není normální.Já se hodně trápím,protože žiju v Anglii a tady mě jen každý doktor odbývá.Když jsem to říkala dvěma,tak mě jen odbyli,že je to normální.Já nevím,na koho se mám obrátit.Spousta slziček vyplave a malá je ze mě asi taky neštastná.

Před asi 5 týdnama jsem byla nemocná-jako banální nachlazení a doktor mě viděl,ani mě téměř nevyšetřil,vubec na nic se mě nezeptal a hned vysypal z rukávu,že mám virozu.Byla jsem doma 5 dní,ale pořád to bylo zlé,sedlo mi to na prudušky a ten kašel jsem překonala až po 14 dnech.Pak mě nechtěl ani vidět a jen po telefonu mi řekl,at zustanu ještě pár dní doma a pak že mužu vklidu do práce.Tak jsem šla a asi za 14 dní mě začal trápit takový velmi vodový výtok a takové píchání v břichu,tak jsem utíkla na pohotovost a tam mě našli infekci v moči- a dali mě antibiotika(domnívám se,že to bylo z toho nachlazení) S infekcí jsem se tedy promenádovala minimálně 3 týdny.Ted tedy užívám ty antibiotika a je mě pořád do pláče. Musím z tadyma co nejdřív ujet,než bude pozdě.Čekám už jen na nějaký formulář od doktora (ten bych měla dostat 8.prosinc- to budu v 26tt ),dám mému zaměstnavateli a nastupuju na mateřskou a co nejrychleji domu.

Holky budtě velice vděční za naše doktory.Jsou to opravdu odborníci- i když je s něma občas těžká domluva.Já mám v čechách zlatýho doktora,už se na něho neskutečně těším.Jen doufám,že nebude pozdě....

berunka
13. lis 2008

poola ve 21tt asi nemuzes nastoupit na materskou ne?to je 6 - 8tt pred porodem 😉

campi
13. lis 2008

poola: to věřím, že je u nás fakt výborná péče v těhu. V Anglii bych nechtěla rodit ani náhodou. Manžel kvůli tomu dokonce odmítl práci v Dublinu.
Normální to asi je - jako že se to v této době těhotenství některým ženám děje a nic to neznamená - ale je to znepokojivé a musí se s tím podle mého něco dělat (minimálně klid a hořčík, jak to tady čtu).
Poola asi mysli rizikove ne materskou.

berunka
13. lis 2008

tak to je klasicka neschopenka ja jsem byla taky na rizikovem.ale to se musi kazdy mesic k doktorovi ktery neschopenku vystavil aby napsal papir na penize a pak ji musi ten doktor ukoncit.tak nevim jestli si pomuze 😒

poola
13. lis 2008

Na mateřskou se tady v UK muže 11týdnu před porodem.Ale zkusím to nějak domluvit s učetní v práci.Už jsem opravdu velmi unavená a kvuli tady těm mím komplikacím si myslím,že bych potřebovala klid a zustat doma.A tak si ještě představte,že doktor mě i s těma antibiotikama pustil do práce a řekl,že je to vpořádku..... 😖 (A to si nesedím nikde v kanceláři...)...opravdu NO COMENT
Neschopenku mě tady nikdo nevystaví. Anglie jako taková je hruzný sen se vším všudy

campi
13. lis 2008

poolo: a co v ty Anglii delas?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru