Tvrdnutí břicha. Jak vypadá?

kachnik
26. srp 2007

Holky a druhá věc, jak vypadá tvrdnutí břicha a jak dlouho to trvá? Já mám poslední dobou během dne, z ničeho nic tlak do břicha zevnitř a za dvě vteřiny to přejde. Pozná to doktor nějak? Protože jsem slyšela, že se na to berou nějaké léky, tak kdy je dr. nasadí. Když jsem u něj byla, tak říkal, že mám břicho měkké. Bohužel mi nefunguje vyhledávání tohoto výrazu tady na diskuzích, tak se omlouvám, pokud to tady už bylo. Děkuji za rady.

pajinkaa
4. únor 2009

Sami a Kessiee - myslím, že by to opravdu mohlo být tou roztahující se dělohou - přece je - v tuhle dobu mimčo roste hodně a nejrychleji ....a pak ty problémky se zácpou a nadýmáním - bohužel, to je celé těhu.. 😖
taky pomalu můžou nastupovat i pohyby, ale to ještě spíš až tak za týden, dva....
Ale i tak - kdybyste byly nervozní a měly strach - tak radši skočte k dr dřív! lepší dvakrát zbytečně, než pozdě... jak už tu bylo víckrát řečeno - minimálně se uklidníte a klid je to, co potřebuje i prcek!! 🙂 Tak držím pěsti! 🙂

kessiee
5. únor 2009

paji, ja som u toho doktora vcera aj bola - pricinou napätého a citliveho podbruska je v mojom pripade placenta ulozena vzadu dole, ktora mi prekryva cipok a to spolu s rastucou maternicou sposobuje ten tlak. nasadil mi magne b6 ale k nemu aj dalsie talbletky, pri ktorych je v pribalovom letaku napisane, ze sa nesmu uzivat v tehotenstve, tak ma to trochu znepokojilo. neviem, ci ich mam vobec brat...
na druhej strane som odtial odchadzala s pokojnou dusickou - videla som drobceka z kazdej strany, pekne sa vrtel, hybal, dokonca mi aj zamaval 😉 cumlal si palcek... dr. vsetko krasne zmeral a TP podla PM sa mi uplne zhoduje s terminom podla UTZ 😉 tak podrobne som svoje mimi este nemala moznost sledovat, bolo to krasne 🙂

pajinkaa
5. únor 2009

Kessie - tak to je fajn, že sis tam pro klid duše zašla!! 🙂 a je mi jasné, jak jsi si hezky vychutnala pohled na prcka, to je super zážitek!!! 🙂 A fajn, že Ti tak bezvadně sedí termíny - to je vše ok! a neboj, placenta se s rostoučím bříškem bude přemísťovat!
Magnézko je v pohodě, to berem skoro každá, no a ty druhé léky -když Ti je napsal gynekolog, tak bych se nebála, když pro to je důvod. Oni ti výrobci skoro na každém letáku píšou, že se nemůže v těhu a kryjí se tím.. A měla bych obavy hlavně v I. trim, ale už jsi ve druhém, tak si myslím, že by to mimču uškodit nemělo.

Mně zas včera na utz dr. řekla, že mám lehce snížené množství plodové vody, tak taky trochu mám strach, proč. Ale prý se to nedá ovlivnit, tak doufám, že prcek už to tam nějak zvládne i tak! To je prostě pořád něco ☹ ach jo.

jeudi
5. únor 2009

ahojky zrovna ted musim lezet protoze mi pani doktorka rekla ze mi tvrdne bricho.davaji se na to leky magnesium a nake vitaminy.pokud vam vas lekar rekl ze mate brisko v poradku tak mu zkuste duverovat.nevim v jakem jste tydnu ale zkuste se zamyslet jestli se tam treba miminko neotaci nebo jestli to nejsou pohyby.zrovna vcera jsem cetla o tvrdnuti bricha v tehotenstvi a pisou tam ze muzete citit na leve ci prave strane tlak a to byva naky zkraceny vaz a mivaji to prvorodicky nebo stihle zeny.preji hodne uspechu a at se miminko narodi zdrave.Monika

kessiee
5. únor 2009

paji, dakujem ti. len mi je luto, ze ti s tou tvojou starostou este neviem poradit, skusim, ci o tom nieco nenajdem v mudrych knihach a keby nieco, urcite ti napisem. ale ak sa to neda ovplyvnit, tak to tak snad ma byt. neboj, babinko to urcite zvladne aj tak 😉
tym svojim "komplikaciam" (ak sa to tak da nazvat) sa nevyhne asi ziadna z nas... ☹

pajinkaa
5. únor 2009

Kessie, díky, to jsi hodná. Taky jsem hledala, ale jen na netu... a většinou jsem našla, že to nic vážného nebylo, tak snad.. Taky si myslím, že to už nějak dotáhnem - a navíc jdu zas příští týden na kontrolu.. takže budu už častěji pod dohledem - kdyby něco.
To víš, že jo - každá máme něco! tak pátráme po příčinách a nejlíp i po pozitivních závěrech 😉

Jeudi- Moni - máš pravdu, svému dr taky důvěřuju.. nic jiného nám ani nezbývá... a taky jsem to tak mívala, že jsem si občas popletla tvrdnutí se zádíčkama - ale to tvrdnutí je prostě někdy nepříjemné.. tak aspoň to magnézko - i když se někde píše, že je to trochu placebo, ale stejně - kdyby nepomáhalo vůbec, tak by nám ho nepředepisovali, ne? Tobě taky hodně štěstí a zdravé miminko!!

zuzankast.
5. únor 2009

Ahoj ve spolek,jsem tu prvně jako těhulka, můžu se připojit? 🙂
Musím reagovat na Kessiee. Taky mi prcek na UZ zamával a mám i foto, jak si pak cumlá paleček. Je to fakt krásný...
A co se týče tvrdnutí břicha, taky to občas pocítím, doktorka se vždy ptá, jestli ještě mám magnézko, které mi předepsala už dřív na jiné problémy (před těhotenstvím sem ho brala na klouby). Ale já se nikdy nezeptala, jestli ho teď musím brát pravidelně každý den. Ví to někdo?

pajinkaa
5. únor 2009

Zuzi - ahojky, jasně, připoj se. My tu sice nekecáme nijak pravidelně, ale občas si tu prostě vylijeme srdíčko, poradíme, postěžujeme a tak 🙂

A v kolikátém jsi týdnu?? na tvrdnutí se magnézko bere každý den a někdy i víckrát denně, záleží, jaké máš obtíže a jaký druh magnézka.

renkam11
5. únor 2009

pajinkaa: vzhledem k tomu, že Martinek už je straší, tak se i odpočívat dá. No ono to ani jinak nejde, mě tvrdne břicho i když stojím nebo něco dělám a je to tak nepříjemný pocit a tak šílený tlak, že si jít lehnout musím. A ještě do toho mám srůsty, tak jsem ráda, že je Martinek větší a soběstačnější 😉
Holky sice jsem u Martinka během těhu přibrala hodně, ale jinak to bylo naprosto pohodové těhu. Žádné problémy(teda až na ty srůsty), žádné nevolnosti a žádné tvrdnutí břicha. Bylo mi fajn a kdyby mi nerostlo břicho, tak ani nevím že jsem těhu 😉 Za to teď si to vynahrazuji a těším se až odrodím 😠 🙂

kessiee
6. únor 2009

paji, o tom tvojom "problemiku" som sice nenasla moc, ale to, co som sa docitala, nebolo nic zle. stava sa to viacerym buducim mamickam a pre babätko by to vobec nemal byt problem, tak sa nemusis znepokojovat 😉

zuzi krasny zazitok, ze? a co sa tyka toho magnezka, ak ti brusko tvrdne (aj nepravidelne) mala by si ho brat kazdy den. mne brusko netvrdne, ale kvoli tej nizko ulozenej placente ho mavam velmi napäte, obcas na dotyk bolestive, tak mi doktor predpisal magne b6 a to musim brat 2x denne 2 tabletky. ak nie si si ista, spytaj sa na to svojej doktorky - teda ako casto ho mas uzivat 😉

amona
8. únor 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš Ahoj mamčulky,
zrovna tady nějaký téma ohledně tvrdnutí břicha hledám. Poprvé jsem to zaznamenala někde kolem 13tt, u mudry jsem vyfasovala magnosolv, tzak ho pije 1x denně. Dlouho byl klid, ale teď od konce minulého týdne to zase začalo a podbřišek je uplně bolavej a bříško mám jak šutr. Nemám náhodou na tyto problémy ještě chvíli čas? ) Jsem v 20tt. Asi raději zajdu k mudře, co myslíte?

krista
20. dub 2009
krista
20. dub 2009
krista
20. dub 2009
krista
20. dub 2009

hedera.p • 8. únor 2009 v 17:38
Ahoj holky, potřebovala bych poradit....jsem ve 27tt a lékařka se mě v poradně ptala, zda mi netvrdne břicho....čekám již druhé dítě a při prvním jsem žádné pocity připomínající to tvrdnutí nepociťovala, tak jestli mi můžete napsat jak to poznam......děkuji Hedvika

wsmoulinkaa • 1d, 30tt • 8. únor 2009 v 17:45
toto téma už tu někde je....mě tvrdne zatím málo....začne mě jako bolet dole v podbřišku taková řezavá bolest....a když si na to šáhnu, tak je tvrdé jen v tom místě asi tak minutku, pak ok. Musím zavolat zítra pro jistotu lékaři. Jinak tato diskuze tu už je!!!!! 😉

kvokinek • 36tt • 8. únor 2009 v 19:26
Ahojky, já s tím mám občas taky problém. Nejvíc, když jdu delší dobu nebo dlouho něco náročnějšího dělám. Taky malej nemá moc rád jízdu v autě, pak mi vždycky břicho ztvrdne. Nijak to nebolí, ale děloha je prostě sval a najednou ztvrdne, na dotek je neprohmatatelná. Mi pomáhá sednout si, dát si nohy nahoru a uklidnit se. Pak taky samozřejmě pomáhá magnesium, to beru ráno a večer. Taky by se neměla děloha moc masírovat, hladit třeba jo, ale nesnažit se ji nijak stimulovat, protože pak tvrdne víc. Jo a vzpomněla jsem si, že mi vždycky hrozně ztvrdne, když si lehnu na vyšetřovací lehátko u doktora 😲 🙂

amona • 31tt • 8. únor 2009 v 19:40
Ahoj mamčulky,
zrovna tady nějaký téma ohledně tvrdnutí břicha hledám. Poprvé jsem to zaznamenala někde kolem 13tt, u mudry jsem vyfasovala magnosolv, tzak ho pije 1x denně. Dlouho byl klid, ale teď od konce minulého týdne to zase začalo a podbřišek je uplně bolavej a bříško mám jak šutr. Nemám náhodou na tyto problémy ještě chvíli čas? 🙂) Jsem v 20tt. Asi raději zajdu k mudře, co myslíte?

kvokinek • 36tt • 8. únor 2009 ve 21:03
No, já myslím, že já jsem s tím měla problém určitě už mnohem dřív než Ty, takže to klíďo vybal 🙂 Ale to je v pohodě, myslím, že to máme skoro každá.Asi Ti zvýší dávky toho hořčíčku

krista
20. dub 2009
wsmoulinkaa
20. dub 2009

jj řekl že od 16tt je to sice brzo, ale je to ok(neotvírám se atd) nechal mě na neschopence, že mám být v klidu a dal magnosolv(rozpust.prášek) a to docela zabírá. Tvrdne mi každý den a většinou když to začně tak se nemůžu moc pohnout, spíše se zastavim a počkám až to přejde!! Od ledvin někdy taky jakoby zabolí...ale jen někdy. Od žaludku mi nebývá zle. Ale asi to má každá jinak....nevím. jinak to je v podbřišku a někdy od ledvin, nebo když mám dostat menzes....ale hrozný to nenííí-to už bych asi poznala 😒 😉

svataterezicka
27. dub 2009

Ahoj holky, když se teda nesmí brát od 34tt magnesium a mě tvrdne břicho ted v 39tt - co to vlastně znamená? že se připravuje děloha? doktor v porodnici mi řekl vám tvrdne trochu břicho že.. a dál nic - proč a co to znamená...

wsmoulinkaa
27. dub 2009

ahoj...svati tak ty to budes mít asi uz poslícky.....se más!!!! 🙂 😵 to uz te nemusí znepokojovat!!!

to tvrdnutí není jenom o poslíckách,pác ty bych mela odmes a to je nesmysl..... 😀 me tvrdne tak brzo, protoze jsem byla nemocna s chripkou a mela mesíc kasel a rymu a tak jsem si ji rozdrazdila....ted uz to mám lepsí a asi 14dní mi skoro netvrdne....mám to nejak otocený.

wsmoulinkaa
27. dub 2009

chtela jsem napsat od 4 mesice.......je nesmysl

tygrous
4. srp 2009

Tak mi taky začlo tvrdnout břicho. Na konci 20.týdne... Nasadila sjem si hořčík a odpolední klid po práci, ale nelepšilo se to,tak jsem běžela k Dr. Do telefonu mě postrašil, že možná budu muset zůstat ležet v nemocnici a pak mě jiná Dr.sprdla, že jsem měla přijít hned a ne až druhý den. Ale po vyšetření se ukázalo, že je vše ok, jsem zavřená, čípek nezkrácený, mimi ok, takže to je jen dráždivá děloha. Musím ležet, vstát pouze na wc a brát hořčík, ale jen 2tbl denně, což se mi zdá málo, a pak ještě 3x denně Prothazi¨n, o tom ještě neslyšela, že se na tohle bere, máte s ním některá v těhu zkušenost? Dřív se prý psal Plegomazin, ale ten teď není...

lucik23
4. srp 2009

Mně tvrdne už asi od 18 tt, někdy docela často a dřív mě i bolelo jako na MS. Dostala jsem na to akorát magnezko 3x2 tablety denně a můžu až 4x2 tablety. Žádný klidový režim jsem nedostala, normálně jsem chodila do práce i do školy. Tygrous, neboj, dělohu máme citlivější, ale s nejvyšší pravděpodobností dotěhulkujeme úplně v pohodě a možná, jako moje máma, budeme přenášet 🙂 Pokud je čípek OK, nic to neznamená. Akorát se zkus víc šetřit, mně to hodně zhoršovala psychika.. Držím palce

krista
6. srp 2009

mamina11 • Včera ve 20:27
ako rozoznam tvrdnutie brucha a stvrduntie brucha ked sa vypuci male?

jeudi • 2d • Včera ve 20:36
noo tak to mi taky delalo problemy rozeznat ale kdyz ti tvrdne brisko tak je to po cele plose a kdyz je to mimi tak jen na urcitem miste

mamina11 • Včera ve 20:44
no mne tvrdne v okoli pupku a da povedat po celej sirke. vrch brucha mam meksi a boky tiez. a neviem comu to mam priradit.
ono mi tro stvrdne potom zmekne a zas tak dookola.

astrane • 2d • Včera ve 21:24
neboj,jestli to nabere grády,tak to určitě poznáš.... 😀
poslíčci jsou furt stejný...třeba celou noc...nezesílí i když můžou být pravidelnější...porod je jinej,ta bolest je jako menstruační,intervaly jsou vpodstatě na vteřinu přesné a ačasem se zkracují a zesilují...až u toho zvládneš jen prodýchávat a bude to co 5 minut,tak myslím už budeš mít jasno 😉 🙂
hodně štěstí

mamina11 • Dnes v 09:30
uz nikto?

susik77 • 1d, 38tt • Dnes v 11:31
jj, je to tak-ty mas to tvrdnutie len z pohybov. ale prave kontrakcie nemusia byt ako menstr. bolesti. u mna to boli cisto len kontrakcie, kt. trvali kazda asi polminuty-minutu, mohla som ich predychat ale boli bolestive. opakuju sa v pravid. intervaloch.

kallimer
6. srp 2009

Ahoj holky,

tak i mě tvrdne břicho cca od 21tt. Mám nasazeno magnézko 1 tabletu ráno a večer a břicho mi tvrdne čím dál víc. V noci se i budim jak mě to bolí. Dle Dr. jsem zavřená a je vše ok. Mám jen "citlivou" dělohu, ale stejně mě to znervózňuje. Jinak do práce taky chodim. Zejtra jdu na kontrolu, tak sem zvědavá 🙂.

tygrous
6. srp 2009

kallimer: taky me to znervoznuje;) Magnezko jsem si zvedla na 6tbl denne a fakt se snazim byt v klidu, i kdyz samo nelezim 24hod denne, to nedokazu, navic se taky musim nekdy najist apod😉 Ale jinak se citim o hodne lip nez predevcirem, kdyz nemusim do prace. V leze a sede je to uplne v poho, ale kdyz vstanu, tak je brisko tvrdsi, ale uz neni tvrde tak krecovite a tezke, jako v PO a UT. Chtela jsem se na praci vybodnout uz driv a porad jsem resila, jestli jeste pockat a pocitala jsem nemocenskou a tak...no a telo si reklo samo. Kde pracujes? Ja v lekarne a nejvic mi vadilo, ze jsem se porad zvedala ze zidle nebo se ohybala a behala k vitrinam... Tobe se ale stejne uz blizi materska😉

petula83
11. srp 2009

Ahoj holky,
take mam problem s drazdivou delohou a beru na to Magnosolv,celkem to pomohlo,nicmene pokud mam plnny mocovy mechyr nebo streva,mam bricho jak kamen ☹ Neboli me,spis je to takovy tlak. Mate s tim taky nektera zkusenost? Mam strach,ze kdyz je to treba v noci a vzbudi me to az po dlouhe dobe,jestli se nemuze mimisovi neco stat???

kallimer
11. srp 2009

petula83: mám to podobně, když mám plnej močák, tak mi břicho tvrdne víc - podle mě se mimískovi nic stát nemůže. Ale pro klid v duši si zavolej Dr. 🙂
Jinak beru teď 4 tbl denně a sem zavřená, ale bříško tvrdne stejně 🙂.

petula83
11. srp 2009

kallimer: tak jsem rada,ze nejsem sama 🙂 zitra jdu na kontrolu,tak ji to reknu, i kdyz si myslim,ze s tim stejne nic moc neudela.

lilili2
11. srp 2009

Holky mi taky tvrdne břicho včera asi tak 10x no a dnes to musím zaklepat je to o dost lepší. Četla jsem si příspěvky od Mudr. Kouckého na porodnici cz. Říká že kontrakce jsou v těhu zcela normální, někdo je cítí (tvrdnutí břicha) a někdo je třeba ani necítí, ale že je to zcela běžná věc. Ale nesmí to břicho bolet, píše že tvrdnutí je OK ale když bolí břicho raději s tím jít k doktorovi. Od 30 tt tam jedné psal že je i 20 x tvrdnutí v normě. 😉

petula83
11. srp 2009

lilili2: Tak jestli je 20x v normě,tak jsem hned klidnejsi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru