Tvrdnutí bříška na konci 19tt, je to normální?

monikagurthova
30. lis 2015

Ahoj holky, je normální, že mi v půlce těhotenství najednou tvrdne bříško? Je to takový nepříjemný pocit a pak mám podbřišek buď na levé či pravé straně tvrdý (jakoby tvrdá boule). Na tohle téma je x článků, ale každý říká něco jiného, tak mě zajímají Vaše zkušenosti. Děkuji

monulli
30. lis 2015

Ahojky mě tvrdne bříško od cca 16tt...Ve 23tt jsem byla hospitalizovaná, ale mám jen dráždivou dělohu bříško mi tvrdne min 30x za den... Ty boule o kterých píšeš, může být miminko na stěně dělohy a děloha ti zareaguje ztrvdnutím, pokud máš tvrdou celou dělohu... pokud to máš jen na jedné straně nejspíš to bude jen prcek. Kdyby to bylo víc jak 20x za den zašla bych k doktorovi, zkontroluje čípek a nasadí magnézko🙂 Pokud magnézko ještě nebereš, tak si skoč do lékárny. Já brala prvně magnosolv 2x denně, ale měla jsem z něj střevní potíže, tak mi nasadil magnesium lactici a to mám 2-2-2 a někdy i v noci 2 🙂 Tobě třeba na začátek postačí 1-1-1🙂 Přeji aby bylo vše dobré! 🙂

monikagurthova
autor
30. lis 2015

@monulli Ahoj děkuji, magnézko beru od začátku těhu. No tak časté to není. Začalo to v sobotu, uklízela jsem a večer když jsem si lehla, tak to přišlo asi 3x za sebou, v neděli také večer v leže na zádech a dneska ráno v sedě v autě. No ve čt jdu na kontrolu, tak mu to radši asi řeknu.

monulli
30. lis 2015

@monikagurthova To se o tom určo zmiň🙂 Mě se zkrátil i čípek, ale ten naštěstí teď drží, ale tvrdnutí zůstalo, už jsem si na to zvykla🙂 Odpočívej, nedělej nic namáhavého a třeba dej vědět jak si dopadla🙂 Tfuj tfuj tfuj 🙂

monikagurthova
autor
30. lis 2015

@monulli Děkuji, tak snad to bude OK.

dita1979
30. lis 2015

Kolik bereš magnézka? Já jsem brala asi tak do 28 tt 3 x 1 tabletu, břicho mě tvrdlo pořád až jsem skončila na pohotovosti a tam mi řekli, že mám brát 3 x 2 tablety denně, takže 6 tablet a od té doby mi je fakt fajn 🙂 za týden budu už muset vysadit, takže jsem zvědavá jaké to bez toho bude.......doktorka říkala, že 3 tablety magnézka je jak zobat lentilky 🙂

monikagurthova
autor
30. lis 2015

@dita1979 Já beru 4x1 tabletku, ale asi budu muset tedy nasadit víc. Překvapilo mě ale, že to přišlo tak z ničeho nic.....

bajana
30. lis 2015

@monikagurthova to nebude tvrdnutie, skor sa ti mimi posuva v brusku...pri tvrdnuti stvrdne cela deloha...

dita1979
30. lis 2015

pokud si nejseš jistá, tak si raději zajdi za doktorem poradit, ale určitě bych v tvém případě dávala 6 tablet, mě to fakt pomohlo a doktorka mi to schválila........mám dvouletou holčičku, takže při ní nemůžu odpočívat, takže jsem pořád v pohybu a díky hořčíku mi to vůbec nevadí......to tvrdnutí jsem měla ale také hodně brzo......

monikagurthova
autor
30. lis 2015

@dita1979 Já si právě nejsem jistá, jestli je to ono. Je to takové jako pnutí a pak jako by mi ztvrdnul sval, ale udělá se mi tvrdá bulka buď na pravé straně nebo na levé nebo uprostřed, není to jako že bych měla celý podbřišek tvrdý....a pak to najednou přejde. Děje se to když ležím na zádech nebo právě dneska ráno, když jsem seděla v autě. Ale ve čt to tedy rozhodně řeknu doktorovi.....

frydolin
30. lis 2015

To bude miminko, taky mi o dělá, prostě tvrdá boule, která za moment zmizí, Dala jsem tam pro zajímavost angelsound a fakt tam bylo 🙂 . Při tvrdnutí tvrdne celá děloha stahem, není schopna reagovat jen kouskem. Taky jsem 19 týden a trvá mi o už pár dní 🙂 Já jsem teda ráda, aspoň vím, že ho tam mám 😀

monikagurthova
autor
30. lis 2015

@frydolin Aha no vidíš...vida ho. Kopat to ne, to cítím jen šimrání kolem pupku, ale dolů lézt a děsit mě bude....nezbeda 🙂 tak to se mi ulevilo

frydolin
30. lis 2015

Já pohyby taky necítím, podle mě je totiž zády nebo zadečkem když se ta boule udělá 🙂 . Jednou ji mám vlevo, pak vprao a někdy v podbřišku 😀 . skus si tu bouly držet a možná trochu ucítíš jak klepne, už se mi to párkrát povedlo, ale spíš jak na něj sáhnu, tak hned uteče 😀

monikagurthova
autor
30. lis 2015

No já na ni včera trošku zatlačila a pak najednou nebyla....

bajana
30. lis 2015

@monikagurthova tak to je jasne mimco 😉

monikagurthova
autor
30. lis 2015

@bajana Tak aspoň že tak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru