Tvrdnutí dělohy již v 1. trimestru, občas tlak

nikka.vo
31. led 2010

Chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, komu tvrdlo bříško, respektive děloha zhruba od začátku těhotenství?

Mám za sebou první porod sekcí, v prvním těhotenství jsem měla od cca 18tt-20tt časté tvrdnutí břicha, čili dráždivou dělohu, ale nic jsem na to nebrala. Teď jsem těhotná podruhé. Už několik dní cítím občas divný tlak v podbříšku a poslední dny vyloženě cítim jak se děloha stahuje a tuhne a to hlavně když ležim, třeba se přetáčím z jedné strany na druhou. Jediné co mě zaráží, že ten tlak a divný pocit přetrvává většinou mnohem dýl, než jsem znala v prvním těhotenství ( několik vteřin), teď je to i několik minut. není to bolestivé. Nebo mi stačí že mám plnější měchýř a dráždí to tu dělohu taky. Pocit je to nepříjemný, ale vyloženě mě neotravuje. Na začátku těhotenství jsem měla divné tlaky jen po močení a doktor mi řekl, že to budou nejspíš srůsty po císaři a je fakt, že čas od času, když jsem měla měchýř plný se mi to ,,ozývalo,, od porodu až do teď, ale člověk na to tak nějak zapomene, už to bere jako součást života a já prostě nevim jak dlouho tyhle pocty mám. 😖 Nic méně teď mám pocit, že opravdu cítím tvrdnutí. Měla některá z vás taky tvrdnutí už v prvním trimestru a případně ten tlak přetrvával déle? K doktorovi samozřejmě půjdu, ale zase nemám pocit, že musim hned letět na na pohotovost, tak bych se chtěla uklidnit, že nejsem jediná 😕 Vezmu sebou moč, aby se vyloučil zánět, asi by mě uklidnil i odběr krve, tam by museli případný zánět v těle odhalit, že? 😕

Děkuju

🙂

crawler
31. led 2010

ahoj🙂 já jsem těhu poprvé, ale už v 1.trimu mi děloha tvrdla...trvalo to tak dlouho dokud jsem si nesedla nebo nelehla a neodpočívala...mamka a 2 sestry to měly taky tak a všechny nakonec přenášely...mě to ale vyloženě dělalo při fyz.námaze (chůze,...) - rozhodně ne při ležení, tak nevím...radši to řekni na gyndě 😉

nikka.vo
autor
31. led 2010

crawler,díky 😉

Mě tvrdne když ležim, ale to si myslim zase proto, že jí dráždí ten močový měchýř a pak při tom přetáčení, někdy i vsedě, nebo když mám na klíně notebook a dotýká se mi břicha. 😉 On je i problém, že občas nosím 13kg syna 😖 Což jsem si od dneška fakt zakázala. Já se ani nebojim toho tvrdnutí jako takového, protože syna jsem taky nakonec přenášela, spíš to, že ten tlak přetrvává dlouho, ale zase si mě uklidnila, že u tebe je to taky tak a změna tomu pomůže. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru