Ublížila vám masáž v těhotenství?

zuzacek26
3. pro 2014

O masážích už toho bylo řečeno hodně, jsou protichůdné názory, zda se v těhu dělat mají nebo ne...Chtěla jsem se proto zeptat na vaše konkrétní zkušenosti, jestli vám některé po masáži opravdu něco bylo nebo např. vyvolala předčasný porod. Ptám se proto, že já sama jsem dnes byla na masáži (8. měsíc) a už po cestě domů jsem měla docela bolesti jako by menstruační, docela hodně mě to vyděsilo, teď doma jsem jenom ležela a i usnula a doufám, že nebezpečí je zažehnáno, každopádně už asi na masáž nepůjdu, možná těsně před termínem. Byla jsem i v 7. měsíci a tehdy mi masáž akorát ulevila a bolesti žádné. V obou případech jsem byla u masérek, které prý běžně těhotné masírují a mají s tím zkušenosti. Proto mě zajímá, jestli vám masáž v něčem někdy opravdu uškodila nebo je to jenom jeden z dalších strašáků v těhotenství ?? P.S. Možná i to, co se stalo dnes mně byla jen špatná souhra náhod.

zuzacek26
autor
4. pro 2014

přesně tak, ta sůl je k ničemu, to už jsem měla odzkoušené dávno, tak jsem jim řekla, že si to beru na svoje riziko a hotovo, mě strašili předčasným porodem kvůli tomu, že si pouze na noc stříknu a mně zase přišlo lepší se v klidu vyspat, než být celou noc vzhůru kvůli rýmě. stejně tak s uro čajem, věděla jsem, že mi zabere na problémy a taky mi to přišlo lepší než pak ATB na zánět. pak mi sestřička z odd. gyndy řekla, že ho tam těhotným vařím běžně. no a pak už člověk prostě neví, co si má myslet...a pak neví, jestli i to s těmi masážemi není jen strašení, btw. bolesti ustaly a záda mám krásně pohyblivé 🙂 a jdu se vrhnout na vánoční pečení 🙂

zuzacek26
autor
4. pro 2014

@polaks přesně tak, ta sůl je k ničemu, to už jsem měla odzkoušené dávno, tak jsem jim řekla, že si to beru na svoje riziko a hotovo, mě strašili předčasným porodem kvůli tomu, že si pouze na noc stříknu a mně zase přišlo lepší se v klidu vyspat, než být celou noc vzhůru kvůli rýmě. stejně tak s uro čajem, věděla jsem, že mi zabere na problémy a taky mi to přišlo lepší než pak ATB na zánět. pak mi sestřička z odd. gyndy řekla, že ho tam těhotným vařím běžně. no a pak už člověk prostě neví, co si má myslet...a pak neví, jestli i to s těmi masážemi není jen strašení, btw. bolesti ustaly a záda mám krásně pohyblivé 🙂 a jdu se vrhnout na vánoční pečení 🙂

vikynka33
4. pro 2014

Chodím na masáže celé těhotenství ke své stálé masérce, nevynechala jsem je ani v 1. trimestru a v pohodě. Neumím si představit, ja bych bez nich v práci fungovala. Chodím cca po 4 týdnech a vždy se cítím jako nová. Masíruje mi jen záda, případně namožené ruce, krk a pak hlavu. Nohy mi neotékají, tak ty neřeším.

zuzacek26
autor
6. pro 2014

Holky tak jsem v nemocnici na kapackach pro tvrdnuti břicha,ale tak na s jistotou se asi nedá rict,jestli je příčinou masáž nebo to byla shoda náhod,ale asi jo, když mi to začlo cca půl hodiny po ní.

miruskapivonka
7. pro 2014

já bych se těhotenské masáže nebála. V těhotenství jsem chodila a neměla jsem žádný problém. Jen je dobré jít přímo na těhotenskou a ne na klasickou, těhotenská je jemnější a vyhýbá se rizikovým místům jako např. kotníky, prý se masírovat v těhotenství nemají. Ale určitě jsem pro, krásně to tělo uvolní.. 🙂

polaks
7. pro 2014

@zuzacek26 Tak to je blbé,držím palce,aby to dobre dopadlo. A kedy máte termín?

zuzacek26
autor
8. pro 2014

@polaks @19.1.ale vypadá,ze to snad bude dobre. Ještě jsem ale měla i nějaký jiný nález,tak těžko říct,čím to bude,ale já prostě z té maserky mám blbý pocit, když jsem ji volala,tak dala od všeho ruce pryč a řekla mi,ze mě potkala ve městě a že to mám z toho,ze jsem moc chodila 😦

polaks
8. pro 2014

@zuzacek26 a o tom presne vravím,ozajstný masér by za svoju prácu vzal zodpovednosť. A riešil by to s vami,netvrdil by vám,že chôdza vám ublížila.

Normálne tehotenstvo nieje choroba,jasné,že sa žena má trošku šetriť,ale chôdza je ten najprirodzenejší pohyb a pri normálnom tehotenstve nemôže vyvolať kontrakcie.Naopak,vedeli ste,že keď vám dieťa plače,tak ho vôbec nemusíte natriasať v náručí,stačí aby ste s ním začali chodiť,ale svojou prirodzenou chôdzou,tá dieťa upokojí,pretože to je pohyb,na ktorý je dieťa zvyknuté už od začiatku tehotenstva.Mám odskúšané ,hojdanie,ani natriasanie nezabralo nikdy tak,ako normálna chôdza,pri tej sa deti vždy upkojili..takže nemyslím,že to bolo z chôdze.
Ak máte ešte aj nejaký iný problém,tak sa to mohlo nakombinovať,ale radšej sa už nateraz masážam vyhýbajte...Snáď už bude všetko OK!

zuzacek26
autor
9. pro 2014

@polaks no mne to bylo jasné,ze to není z chůze a pak ze jestli jsem něco špatného nesnedla, no dělala ze mě debila, ale co si na ní vezmu? Uvažovala jsem,ze jí ještě napíšu,jak jsem dopadla,at na ostatní těhotné už nesahá,ale asi se už nebudu s ní rozčilovat.navíc mi vykládala,jak to dělá bezne a kolik má odchovanych miminek, než jsem k ní šla.

polaks
9. pro 2014

@zuzacek26 Rozčuľovanie uškodí len vám,ale až budete po pôrode tak jej s kľudom povedzte,že k nej viac neprídete.

zuzacek26
autor
9. pro 2014

No jestli ji ještě uvidím,tak reknu.

miparime
10. pro 2014

Skoro celé těhotenství jsem chodila na masáže a to pravidelně, protože mě šíleně bolely záda a to jediné mi zabíralo, takže za mě masáž ANO. Jen bych si vybrala pořádně ke komu půjdu, aby byly speciálně zaměžené pro těhotné.

zuzacek26
autor
10. pro 2014

@miparime Taky jsem ještě i po tom všem pro masáže, ale provedené odborníkem. Až že to odborník nebyl jsem poznala už jenom podle té reakce na problém po masáže, jak si byla paní jistá, že to tím být nemohlo a já jsem určitě něco snědla nebo ušla pozor celý kilometr. Ale já už na sebe teda sáhnout asi nikdy nenechám 😢 snad ty bolesti budou snesitelné

sisinka74
11. pro 2014

Zasadne bych nesla k maserovi,ktery nema radne vzdelani fyzioterapeuta, praxi radu let a skvele reference.
Masiruje me vzdy v sede. Mam skoliozu a v haji krcni pater. Minuly tyden jsem byla v poradne, kde mi dali seznam cinnosti,ktere v zadnem pripade nedoporucuji. Je tam toho docela dost,az jsem sama hledela,ale masaz tam neni.

emisekkk
27. pro 2014

@katyxq na Dornovku jsem chodila každé 4 týdny celé těhotenství, moc mi to pomohlo, absolutně jsem neměla problémy s mými operovanými zády. Doporučuju!

katyxq
27. pro 2014

@emisekkk těsně před Vánocema jsem byla zas 😉, za měsíc jdu znova - terapeut se tváří celkem optimisticky, že do porodu ty moje záda dáme jakžtakž dokupy, že se mi bude i líp rodit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru