Uchování kmenových buněk nejen pro mé dítě. Platí se?

petronelie
28. srp 2008

Hezký den všem,

zajímalo by mne darování pupečníkové krve a uchování kmenových buněk.
Jak jsem pochopila, je to jedno a to samé.
Pokud se rozhodneme uchovat buňky pro svou potřebu, parádně si za to zaplatíme....cca 40.000,-Co když ale chci buňky uchovat nejen pro své děťátko,ale i pro ostatní, které budou potřebovat? Myslela jsem,že je to pro dobrou věc....a zatím se mi to jeví jako byznys.
Máte s tím někdo zkušenosti?

smardik
28. srp 2008

petronelie já jsem o tom uvažovala ale nejde do toho kvůli financí - uchování je příliš drahé ale jde ji darovat a za to se prý nic neplatí

tanuki
28. srp 2008

ahoj Petro, už jsme to tady jednou řešili - a shodly jsme se, že půjdeme spíš do toho darování pupečníkové krve - ti jí opravdu umějí využít. U těch dlouhozmražených - pro "vlastní" potřebu není vůbec prokázané, zda budou kmenové buňky pak opravdu použitelné. Prostě business. Na druhou stranu, pokud bych se válela v penězích, tak bych šla asi i do toho Cryosavu, abych si to pak nevyčítala...ale teď to nehrozí 😀

petronelie
autor
28. srp 2008

tanu, já jsem se o to začala zajímat až teď. Takže je to tak, jak si myslím. Hm, přijde mi to smutné ☹

micanek
28. srp 2008

Ahojky holky, než se mi narodil bobánek, tak jsem s ena to ptala dr. a ona mi řekla, že je všechno sice moc pěkný, ale kdybych to potřebovala použít, tak to u nás nejde ... musela bych třeba do švícarska. U nás to prostě nejde v operovat ... a to nikde nepíšou. Říkala mi, ať si počkám na druhé dítě, že třeba už to u nás půjde operovat ( zatím je to prej totiž zakázaný) a i z druhýho dítěte to můžu použít pro první dítě a i sebe.

zizala
28. srp 2008

petronelie, pokud se rozhodneš darovat, tak neplatíš nic. Platí se pouze za uchování pro svou vlastní potřebu.
Já jsem se rozhodla pro darování, moje porodnice to umožňuje.

micanek
28. srp 2008

Jo a poud chcete darovat, tak to nejde ve všech porodnicích a mělo byx to bejt dopředu nahlášený ... musí bejt na to nachystaní.

slunicko552
28. srp 2008

Ahoj Petronelie já jsem se rozhodla uchovat pup.krev pro svou potřebu a to dny po termínu porodu.Zavolala jsem a pán ještě ten den za mnou přijel až z Prahy.Dovezl krabici,která je potřeba,abych předala v porodnici.Vše sami domluvili.Peníze se dají splácet jeden rok-něco přes 3000,-měs.2 roky-asi 1500,-.Nic nepřeplatíš.Ale dej si pozor odebírají to dvě firmy u jedné platíš kolem 20.000Kč to je ta psaly holky jsou s ní problémy bylo to i v tel.u druhé asi těch 40.000,-.Info najdeš na netu zadáš pupečníková krev 🙂

idril
5. led 2012

Ahoj, pokud vím, tak v současnoti vznikla nezávislá skupina odborníků, kteří se zabývají pupečníkovou krví a jejím použitím pro darování, pro sourozence i pro člověka, kterému byla odebrána. Takže si myslím, že rozhodování co s pupečníkovou krví bude zase o něco jednodušší. Je to na stránce www.pupecnikova-krev.cz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru