Úklidové prostředky v počátku těhotenství. Škodí?

kocatko
15. srp 2011

Ahoj holky, prosím vás, co říkáte na tohle? Pracuji v hotelu a součástí práce je i úklid koupelen a pokojů. Mám trochu strach, jestli všechna ta chemie co stříkáme v koupelnách na vany a záchody nemůže na začátku těhotenství ublížit miminku. Četla jsem, že úklidové prostředky můžou způsobit deformace plodu v prvním trimestru. Ještě nečekáme, zatím plánujeme.

anka.
16. srp 2011

@kocatko Nevím, ale taky by mě to zajímalo. Třeba takové savo...
A máš tam v té koupelně možnost otevřít okno (pořádně větrat)?

dana3262
16. srp 2011

@kocatko jasne, ze to vadi. Vadi to i kdyz nejsi tehotna. Asi si nemuzete vybirat prostredky, kterymi budete uklizet, co?

kocatko
autor
16. srp 2011

No, ve většině koupelen se okno otevřít dá, ale i tak to člověk pořád dýchá. Jsou to prostředky na leštění nábytku, na okna a pak přímo na ty koupelny nějaký speciální sajrajt, který odstraní zaschlé mýdlo. No a vyybírat si samozřejmě nemůžem 😀

kocatko
autor
17. srp 2011

Dívala j sme se na internet a nikde jsme nenašla nějaké speciální upozornění co se tohohle týká.. třeba že by se mimi narodilo postižené nebo tak :-/

michaela_2
17. srp 2011

Ahoj, já bych se být tebou pro jistotu poradila přímo s doktorem. Když jsem otěhotněla, udělalo se mi v koupelně při mytí sprchového koutu úplně špatně z těch výparů - bylo to nějaké savo něčím naředěné..........takže sprcháč doumyl manžel 🙂..........to byl ale jenom ten jeden případ, jinak normálně uklízím doma stejně jako před těhotenstvím. Jenomže to je něco jiného, respektive v daleko menším množství, než umýt denně X koupelen............já bych se zeptala toho doktora určitě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru