Ukončení těhotenství v 17. tt. Řešily jste někdo podobně?

zdenkadufkova83
29. lis 2021

Hezký den všem. Právě jsem po aplikaci léků na přípravu porodu v 17.tt. Musíme ukončit těhotenství pro geneticky zjištěné v v neslučitelné se životem. Máte prosím někdo podobné zkušenosti? Doma mám 9 letou dcerku, která se na miminko moc těšila a nevím, jak zareaguje na tu zprávu, že nebude... Řešily jste některá podobnou věc? Prosím o rady, případně příběhy, jak to bylo u vás. Děkuji

rickym
29. lis 2021

@zdenkadufkova83 je mi to moc líto, drž se😔✊🏻 Snad léky zaberou a půjde to rychle. Mám za sebou totéž kvuli ES. Včera to bylo přesně 2 roky. Starší dcera měla v tu dobu 2,5 roku, takže jsem to nijak vysvětlovat nemusela. A teď už máme další půlroční holčičku. Kdyby jsi chtěla cokoliv vědět klidně napiš soukromou zprávu.

zdenkadufkova83
autor
29. lis 2021

@rickym moc děkuji za podporu. Snažím se tu pročítat diskuze s podobným tématem.. A hledám nějaké informace... Ani vlastně nevím, co se děje s plodem pak.. Nikdo mi nic neřekl a mě ani nenapadlo se na tohle ptát..

rickym
29. lis 2021

@zdenkadufkova83 napsala jsem soukromou zprávu.

andyna85
29. lis 2021

@zdenkadufkova83 my jsme vloni přišli o holčičku měsíc před termínem. Dcerce byly skoro 3 roky, takže se na ségru moc těšila a každému vyprávěla, že bude mít ségru Majdu. Když se poprvé zeptala, kde je ségra, bylo to hrozné. Ale vysvětlila jsem jí, že byla ségra nemocná a že si jí pan doktor musel nechat v nemocnici. Za čas se sama zeptala, jestli ségra umřela, asi to musela zaslechnout a to už jsem jí nelhala.

mamikry
29. lis 2021

@zdenkadufkova83 Je mi to moc lito. My jsme tim prosli pred rokem a pul. Hosicek se nam ve 20tt zamotal do pupecni snury. Doma se na nej tesili dva starsi braskove 5 a 3 roky. Rekli jsme jim hned na zacatku pravdu, ze nam bratricek v brisku umrel. Mladsi to jeste moc nechapal, starsi uz docela ano. Za me to bylo dobre rozhodnuti a kluci to vzali hezky. Byli smutni, ale zpracovali to pekne. Hodne jsme o malem mluvili, koupili mu darek na rozloucenou a vlastne je porad s nami. Kdyz nam v koupelne pres okno prosvita duha, rikame, ze nas Jonasek zdravi. Co se stane s miminkem, je na vasem rozhodnuti. Muzete ho nechat zpopelnit v nemocnici, nebo si ho vyzadat a nechat ho zpopelnit sami. Na rozhodnuti mate, myslim, tri dny, pak automaticky zustane v nemocnici. My jsme se pro rozlouceni rozhodli, i kdyz to bylo tezke, tak nam to hodne pomohlo se pres celou tu ztratu prenest. Ted mame doma malou urnicku a zapalujeme svicky. Az prijde cas, tak popel nekde rozptylime, ale to zatim nedokazeme. Preji hodne sil, at ten smutkem brzy prekonate. ❤

zdenkadufkova83
autor
29. lis 2021

@mamikry Moc děkuji za odpověď.. Taky jsme se s přítelem bavili o tom, že rekneme, že miminko bylo hodně nemocné.. Uvidíme. Ale spolu to zvládneme. ❤️
Moc mě mrzí vaše zkušenost.. 🖤

zdenkadufkova83
autor
29. lis 2021

@andyna85 Moc mě mrzí, čím jste si museli projít. Děkuji vám moc za odpověď. Stále čekám a stále nic...

mamikry
29. lis 2021

@zdenkadufkova83 Pevne verim, ze se rozhodnete sparvne. Moc me mrzi, co se vam prihodilo. Preji, at je vse brzy za vami. Kdybyste mela nekdy splin, tak doporucuji organizaci Dite v srdci. Maji linku, kde si s vami popovida noc mila pani, ktera si tim sama prosla.

andyna85
29. lis 2021

@mamikry my máme maličkou na hřbitově, doma bych ji já mít nemohla.

mamikry
29. lis 2021

@andyna85 chapu a je mi lito, cim jste si prosli. Ja jsem nejak klidnejsi, kdyz ho mame u sebe doma.

fatal_error
30. lis 2021

Ahoj, muzu se zetat, jake ti vyslo pri 1. screeningu riziko? Diky moc a doufam, ze uz to mas za sebou. Je mi moc lito, co se vam stalo. ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru