Ultrazvuk ve 32. týdnu. Kolik měřilo a vážilo mimi?

f.miracle
3. pro 2008

Kolik měřilo a vážilo vaše miminko podle ultrazvukového vyšetření, které se provádí kolem 32. týdne těhotenství a jaké byly jeho míry při narození?

elsiska
8. kvě 2017

@siocka my jsme měli v 31+5 1589 g, hlavička a nožky o týden napřed, ale bříško o 2 tydny pozadu. Lekařka to nijak nekomentovala, jen ze na dalsi kontrole znovu udela biometrii coz bude az za 4 tydny :( snad bude vse ok 🙂

siocka
8. kvě 2017

@elsiska Takovou pohodovou doktorku bych chtěla ;) Ta moje me strasi tim, že mi vyvolaji porod, kdyby porad málo pribirala :( Ale cim to je, mi nerekla. Prutoky jsou v poradku. Na kontroly chodim co dva týdny, takže jdu zase příští týden. Snad mala přibere.

elsiska
8. kvě 2017

@siocka no jak se to veme, 4 týdny je dlouhá doba a bojím se, aby něco nezanedbala, ale uvidis ze mala urcite nabere, ja se uklidňuji tím, ze utz neni uplne presny 🙂 ja si nakoupila hroznovy cukr, nevim zda to pomaha, ale aspon pro psychiku kdyby to nemelo vliv na výživu mimča, navic je to mňamka 🙂

pucmelinka
8. kvě 2017

Ve 32. týdnu vážil 1580 gramů, ve 35+5 váhový odhad 2800 gramů, 36+6 porod a váha 3230 gramů - kluk

siocka
8. kvě 2017

@elsiska Já kvůli tomu a kratšímu čípku chodím do rizikové poradny v porodnici, takže tam mi rovnou naservírují všechny komplikace, co mohou přijít a asi by bylo lepší, kdybych žila jen s tím, že budu budu mít prcka po mě (v termínu jsem vážila jen 2200 g). Hroznový cukr zkusí, minule jsem vsadila na zvýšený příjem bílkovin a moc to nepomohlo. Když si čtu příspěvek od @pucmelinka, tak si říkám, že zázrak se ještě stát může 🙂

pucmelinka
8. kvě 2017

@siocka Já si celou dobu myslela, že se mi narodí menší miminko, břicho mi narostlo až po pulce 7. měsíce... Ale i dětská doktorka v porodnici byla překvapená, že vážil dost na to, že se narodil dřív...
Ale jinak nám všichni dr. tvrdili, že váhový odhad má v normě, na té předposlední kontrole (35+5) dokonce i víc... Donosit ho, tak jsem porodila snad 4-kilový dítě... 😀

adrimischela
19. srp 2022

Dobrý večer byla jsem uz ultrazvuk jsem 34tt a váha je 2070 a podle ultrazvuk jsem 32+5

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru