Umělé vitamíny v těhotenství. Braly jste je?

merja
27. únor 2012

Ahoj chtěla jsem se zeptat, brala jsem do konce 3měsíce Femibon - kys. listová, .. Když jsem se ptala doktorů (2) zda mám dál používat chemické preparáty tak jsou proti. Říkají, jeste ovoce, zeleninu a necpěte do sebe chemikálie. Stejnak prý, když se má dítě narodit postižené... tak to žádné vitamíny neovlivní. Brali jste vitamín dle doporučení lékařů, jaké, kolik dávek? Přemýšlím, že bych si pořídila Femibion 400 a brala jej jen 1x týdně a nebo vůbec. Prý je to hodně o reklamně a penězích farmac. společností.

kremrolka01
27. únor 2012

Já měla těhotenské vitamíny koupené, konkrétně Calibrum mami a občas jsem si zobla, hlavně když jsem měla pocit, že jsem ošidila jídlo, víc jsem je začla jíst až při kojení, kdy jsem byla hodně unavená a padaly mi vlasy, navíc držím bezmléčnou dietu.
Jinak si myslím, že v dnešní době, kdy je celoročně dost ovoce a zeleniny a těhotná jí pravidelně a zdravě, tak žádné vitamíny opravdu potřeba nejsou 😉

andara
27. únor 2012

Já ještě před otěhotněním brala Kyselinu listovou a až do 16tt, jinak pouze minerály jako Vápník, hořčík, zinek -taky mi dr říkala, že proč do sebe cpát něco chemického🙂
Tady je to pěkně popsané: http://www.porodnice.cz/poradny/22/11052 a http://www.porodnice.cz/node/33458 a http://www.porodnice.cz/dobry-den-pane-doktore-...

lenka5731
27. únor 2012

vitamíny jsem brala - beru skoro denně, cca 5-6x týdně, střídám femibion a gravital

nevím jak to působí na vás, ale když se projdu po supermarketu a prohlédnu si tu uměle vypěstovanou zeleninu a ovoce, papriky velké jako malé melouny a zářící jasnými barvami... no tam je určitě "strašně moc" vitamínů a jsou jistě nesmírně zdravé 😖 😖 sice to jím, ale rozhodně to nepřeháním.

chemikálie do sebe cpeme ve všem jídle, takže řešit že kupované vitamíny jsou umělotiny je na hlavu postavené

boudova
27. únor 2012

Dle info od PA se má jíst pouze kyselina listová.

sudina
27. únor 2012

Ahoj, já měla první semestr Femibion 400 a pak ke konci jsem si koupila GS mamavit. 🙂

megy
27. únor 2012

já brala pouze kys. listovou do 12tt a jinak vůbec nic.umělé vit. nejsou vůbec potřeba

lu777
27. únor 2012

pokud Ti není zle a můžeš normálně jíst a jíš zdravě, tak si nemyslím, že je potřeba něco brát....
možná ke konci vápník to už ho dítě tahá hodně a nebo pak při kojení když je člověk nevyspalý a dlouhodobě unavený 😉

helen3
27. únor 2012

Divím se jak se každý podivuje nad umělými vitamíny. Zkuste si přečíst co obsahují běžné potraviny! Registrované vitamíny pro těhotné splňují ty nejpřísnější regule. Já osobně se přikláním k názoru, že lepší je vitamíny brát, než nebrat. Před otěhotněním jsem brala listovku. První 3 měsíce Mamavit a potom Calibrim mami pro období druhého a třetího trimestru (beru poloviční dávku) . V rámci možností (roční období atd.) se snažím jíst pestrou a vyváženou stravu

hojda
27. únor 2012

Jednoduché, kdo chce, ať je bere, kdo nechce ať nechá být......Tohle prostě nemá správné řešení...

lucifereeek
27. únor 2012

já vitamíny beru, protože v normální stavě jich moc nemám, nemůžu jíst cokoliv, takže já určitě aspoň v těch tabletách 🙂

svoba
29. únor 2012

jodu do sebe dost nedostaneš. ne u nás v Čechách. protože zase hodně ryb obsahuje rtut. a třeba kofein blokuje vtřebávání vitamínů. takže jestli si k snídani dá těhulka kafe, tak z toho její tělo moc nemá.
takže já beru GS mamavit spolu s DHA - je bez barviv. plus jod ještě mimo. a železo od lékařky, jsem chudokrevná.

anieanne
29. únor 2012

Brala jsem a beru ( Calibrum Mami ). Moje strava není natolik vyvážená, abych denně pokryla veškeré potřebné vitamíny.

nikollita
29. únor 2012

Já jsem 2 měsíce před těhu brala denně kyselinu listovou, od těhu beru jeden den kys. listovou, jeden den calibrum baby plan. Teď jsem to chtěla už vysadit, protože končím I. trimestr a nevolnost mizí, ale Dr. mi to nedoporučil 😉 Prý mám krásný krevní obraz, tak aby mi to zůstalo 🙂 nově beru ještě hořčík, a očekávám, že bude třeba zvýšený příjem vápníku, železa, rybí tuk...no asi si zjistím co obsahuje calibrum mami 😉
Prý málokdo dokáže pokrýt potřebu matky i dítěte jen ze stravy, tak nevím....viz třeba teď jsme měli přednášku z geriatrie a tam nám MUDr. říkal, že pro pokrytí denní potřeby vápníku by člověk měl sníst 0,5 kg jogurtu (denně) a to neplatí na dobu v těhotenství, což já absolutně nedám...takže jsem jasná 😀

ofelieee
29. únor 2012

já pila Vincentku, spoléhala se na to, že moje strava je OK, a na konci - až vyloženě při prokázanym nedostatku - umělý železo

pettule
29. únor 2012

Vitamíny jsem žádné nebrala 😉

sookie
29. únor 2012

Já brala do 3. měsíce kys. listovou, a pak v 3. trimestru sem začala brát ještě jod a omega 3 - jsou důležité pro mozek dítěte, někde jsem četla, že dostatek omega 3 NMK může miminku přidat až 10 bodů IQ!🙂 Ryby mám sice ráda,ale nejím jich tolik, kolik bych měla:(

avelina
29. únor 2012

Ahoj, po domluvě s PA jsem také brala jen kyselinu listovou. Umělé vitamíny jsem pravidelně nejedla. Jedla jsem je jen, když jsem cítila nějaké nachlazení. Můj názor je ten, že "umělé" vitamíny nejsou nejlepší. Dítě může zbytečně hodně růst a vzhledem k mé postavě jsem obra nechtěla. I tak malá měla 3450g 🙂. Taky jsem byla velmi opatrná na magnesium - tak hojně doporučované lékaři...- zvláště ke konci těhotenství ho užívat co nejméně! Zastavuje tvrdnutí břicha, jenže právě to je cvičení dělohy na (kontrakce) porod!
Přeju hodně štěstí a pohody! (Kdybys měla další otázky, klidně mi napiš, můžu doporučit PA (mou kamarádku) online 🙂, sama jsem jich také měla hodně 🙂)

janca32
17. kvě 2012

Já užívala Kyselinu listovou od Elasti-Q první trimestr a teď jsem přešla na ProMimi DHA taky od Elasti-Q- Je to pro mě výborná značka, používám i jejich krémy proti striím. Nejsem moc velký přítel ryb tak musím DHA dostat do těla touto formou. Tento přípravek je levnější než Femibion a má dokonce i víc vitamínů a DHA. Neobsahuje žádné konzervanty a umělá barviva, to je super..navíc má vitamín D, důležitý pro vývoj kostí.

terkaz
17. kvě 2012

Brala jsem jen kyselinu listovou, umele vitaminy ne.

diviska
17. kvě 2012

Nebrala jsem nic, jedla jsem hodně brokolice a saláty atd. Ani s magnéziem jsem to nepřeháněla, ikdyž jsem měla rizikové a měla jsem předepsané denně 4-8 tablet, brala jsem tak jednu obden. Nejlepší je prostě jíst zdravě, na co do sebe ládovat umělotiny..

mitote
17. kvě 2012

ja beru Mamavit plus DHA, k tomu zelezo od doktorky... myslim si, ze vitaminy uskodit nemuzou a zajimalo by me kolik lidi dostane do sebe kazdy den tolik vitaminu, kolik potrebuje... kor pokud neni sezona a vse je umele pestovane

denousek
17. kvě 2012

brala jsem calibrum mami.. vitamínama přece člověk nic nepokazí..

petrusew
17. kvě 2012

obyč kys. listovou.

mmiirrkkaa
17. kvě 2012

Brala jsem listovku (celé těhu) a pak cca ob den calibrum baby plan v prvním trimestrum.

majka1976
18. kvě 2012

Když jsem byla těhotná před 12 lety, tak jsem na začátku těhu brala kys.listovou, pak Mamavit až do porodu, možná ještě pár měsíců při kojení, pak už jsem do 3 let kojila bez podpůrných vitamínů. Holka se narodila zdravá, teď je to už puberťačka a v životě jsem s ní nebyla na paragrafu, neví, co to jsou léky a neví, co to je zákrok zubaře. Teď při druhém těhu jdu tedy stejnou cestou, doufám, že to bude taky tak dobré. Kombinuju pestrou stravu - zeleninu, ovoce + Femibion 2. Zdraví je u dítěte většinou dané geneticky, ale pro můj dobrý pocit pro něj radši udělám víc než míň, abych si to pak třeba někdy nevyčítala.

evulatko
18. kvě 2012

ahojky, jeden porodnik na jedne prednasce rikal, ze dulezita je kyselina listova a nic jineho uz potreba neni...🙂

marlenee
18. kvě 2012

já se ptala svého Dr jaké vitamíny mám užívat a on mi odpověděl,že kyselina listová se má brát 6 týdnů před otěhotněním jinak už nemá smysl jí teď začít brát a ostatní vitamíny nejsou potřeba pokud jím zeleninu a ovoce,že teď zjistili,že po umělých vitamínech mimi pěkně nakynou.Takže toď názor jednoho Dr. 😀

ange_de_la_morte
18. kvě 2012

Já beru čistě přírodní vitamíny z ekologických farem s přísně kontrolovanými postupy výroby, jedná se o značku Nutrilite, ale kavlita je znát na cenně , ceny se naprosto nedají srovnat s cenami běžných chemických přípravků v lékarně ( nutno však dodat že i kvalita a ůčinnost je nesrovnatelná) ... jinak k tomu co teď beru : děstký multivitamín ( je bez vit.A - ten způsobuje extrémní nárůst plodu), kys.listovou ( součástí B-komplexu), železo, CaMg , omega-3 , vitamín C

andulka444
8. čer 2012

Já jsem si zjistila, že pro miminko je moc důležitá DHA. Vzhledem k tomu, že nejím mořské ryby tak jsem se ji rozhodla doplnit do těla uměle.Koupila jsem si ProMimi DHA od Elasti-Q. Je levnější a má lepší složení než jiné přípravky. Obsahuje DHA, kyselinu listovou, vitamíny a minerály a taky navíc vitamín D. Jsem spokojená a klidná. Tobolky se mi moc dobře polykají, jsou malé a všechno je obsaženo jen v jedné tobolce.

pehaka
8. čer 2012

ne 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru