Umělé vitamíny v těhotenství. Braly jste je?

merja
27. únor 2012

Ahoj chtěla jsem se zeptat, brala jsem do konce 3měsíce Femibon - kys. listová, .. Když jsem se ptala doktorů (2) zda mám dál používat chemické preparáty tak jsou proti. Říkají, jeste ovoce, zeleninu a necpěte do sebe chemikálie. Stejnak prý, když se má dítě narodit postižené... tak to žádné vitamíny neovlivní. Brali jste vitamín dle doporučení lékařů, jaké, kolik dávek? Přemýšlím, že bych si pořídila Femibion 400 a brala jej jen 1x týdně a nebo vůbec. Prý je to hodně o reklamně a penězích farmac. společností.

pincola
8. čer 2012

Já užívám a věřím, že dělám dobře. Pokud jí někdo fakt biozeleninu a biovoce, tak má jistotu. Ale podle mne v běžných potravinách není vitamínů tolik.

katschka
9. čer 2012

Já jedla jen kys. listovou. Jinak nic. A to i tak mi nacpala doktorka jen na ty první tři měsíce. Jinak prostě ovoce, zeleninu. A co se týče biokvality, tak na tu nehleď. Nejlepší je jíst to, co je zrovna sezonní. A hlavně český,, páč češi mají neuvěřitelně přísný normy na pěstování zeleniny a i chov zvířat. Takže třeba i chemikálie, co jsou v EU povolený, tak u nás jsou zakázaný. A vitamínů určitě bio ovoce a zelenina nebude mít víc, než normální ovoce a zelenina, které jsou v sezonně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru