Únava v těhotenství. Lze proti ní nějak bojovat?

simeonecka
21. lis 2011

Ahojky těhulky....mám problém, který se přímo mě zatím netýká. Moje nejlepší kamarádka a ještě jedna známá jsou na počátku těhu a cítí se šíleně unavené. Chápu a rozumím tomu, že to k tomuhle "jinému" stavu patří, ale nedá se proti tomu přece jen nějak bojovat??Já osobně, pokud otěhotním a budu tak unavená, tak nevím, co budu dělat. Do práce chodit musím, nehledě na to, že peníze jsou potřeba a asi jako většina z nás si nebudu moct dovolit promarnit šanci, jak si přivydělat ještě před mateřskou. Uvítám jakékoli nápady v boji proti únavě 🙂

tyrisa
23. lis 2011

@dana3262 Podrobnosti kolik jsem vážila a zhubla si nepamatuju.Poprvé to bylo ve 13tt a podruhé v 16tt.Několik dní jsem v sobě neudržela vůbec nic,ani lžičku vody.Byla jsem toálně dehydrovaná bílkoviny v moči,zhubla jsem určitě.Jde o to zavodnění hlavně.Jakmile více než dva dny nic nevypiješ....teda vypiješ ale vše jde ven,jdi do nemocnice...je to nebezpečné i pro miminko.Sama si s tím totiž neporadíš.
@simeonecka Teoreticky to možné je,mamka mi říkala,že zvracela u všech tří těhu,takže ty se teď můžeš modlit,aby jsi byla o.k.Nikomu to totiž nepřeju.Já jsem včera měla krizi a od začátku těhu do teď jsem zhubla 4Kg,Moje jídlo za poslední týden by se vešlo na jeden talíř....bohužel.Pití doháním večer,kdy se mi udělá lépe,tak doufám,že to v tomto stavu zůstane.do nemocnice totiž nechci.

evabelk
23. lis 2011

@scvrcek
Moc se mi líbí, co tady píšeš! opravdu člověk neví, co ho v těhotenství čeká. A řešit to dopředu nemá cenu. Taky čekám mimi v květnu 2012 🙂 už druhé....únava teď šílená + celodenní nevolnosti! ještě, že jsem doma se starším dítětem. V podstatě někdy i celé dopoledne prosedím v křesle a holčičika si kolem mě hraje, má 2,5roku. Jen k tomu, abych jí nachystala jídlo se přinutím vstát! V prvním těhu jsem první timestr chodila do práce a zvládla to, i na noční. Jsem sestřička. Teď bych to asi nedala ☹

scvrcek
23. lis 2011

@evabelk já tu holčinu chápu, taky jsem to takhle řešila a přemýšlela, co by bylo když...když budu v nemocnici, když budu zvracet, atd. - každý se bojí, když je to poprvý a jde do neznámého....teď to tak samovolně plyne a priority jsou jinde no...ale je to úplně jiný, než jsem čekala a než jsem si představovala...
A učím se řešit věci a problémy až když přijdou...protože dopředu se člověk na všechno stejně nepřipraví, mě zaskočily komplikace, který bych nikdy si ani nepředstavila....
Chápu, že dneska je to i o financích, každá chce pracovat co nejdýl a asi se to většině i podaří, ale holt někomu někdy ne no....já se teď učím poslouchat svoje tělo a když je unavený, tak si prostě lehnu a odpočinu, i když pro mě je to fakt psychicky náročný, byla jsem zvyklá být aktivní a teď mě to nervuje pořád odpočívat....ale nemá cenu se přemáhat, to už teď taky vím ☹

lidasedlakova
23. lis 2011

do 3 měsíce jsem bývala strašně unavená,v práci jsem přežila 8 hodin,přišla dom a spala a spala...třeba tahem do rána...teďka jsem na začátku 4.měsíce,únava přešla,ale stává se že i o víkendu jdu spát ve 20:00..

tina74
23. lis 2011

V prvním trimestru to byla katastrofa. Spala jsem skoro pořád, skoro dva měsíce jsem byla na neschopence. K tomu ale částečně přispěl i Utrogestan☹ Pak se mi energie začala vracet, ale i tak spím 9-10 hod denně, někdy i víc a nejsem zrovna moc výkonná. Od 20. týdne už zůstanu na neschopence až do porodu. I když se všechno naštěstí vyvíjí dobře, mám v podstatě rizikové těhotenství kvůli věku a anamnéze, takže jsem vlastně měla zůstat doma celou dobu a šetřit se. To bych se ale asi zbláznila, tak jsem teď aspoň část těhotenství pracovala, i když jen "na částečný úvazek". Aspoň mi to rychle uteklo, ale už se teď teším, že budu doma... Nevolnosti naštěstí téměř žádné, ale jinak mi to těhotenství dává docela zabrat.

ajerdna
23. lis 2011

@simeonecka co sa sportu tyka, robit mozes to, na co je telo zvyknute a co umoznuje zdravotny stav (a s cim Tvoj doktor bude suhlasit 🙂 ) , ja cvicim pilates, ten az na par cvikov ide cvicit "do konca" a prve dva trimestre som behala, denne, len som spomalila (ale bola som viacej rokov pred tym uz zvyknuta a zdravotny stav mi to dovoloval), teraz som beh nahradila nordic walking, to je nenarocne, to ide tiez robit "do konca".

mars3000
24. lis 2011

@simeonecka zatim se oboum dari skvele a mala se ma k svetu, roste jak z vody. treba se unava jeste objevi, tezko rict, kazdy to proziva jinak 😵

bufobufo
1. pro 2011

Když byla těhotná kamarádka, celou dobu těhotenství překypovala optimismem a zdravím. Prostě chodící reklama na těhotenství. Všude možně se dočítám, že je to stav "nadzdraví" a že si to mám užívat. Ale teda nevím. Jsem v 7tt. Náladu mám spíš špatnou až depresivní a že bych se cítía nadzdravá, to ani náhodou. Permanentní únava, nechutenství, obden skoro průjem... Prostě si připadám tak nějak na nic. Co myslíte, přejde to?

petra273
5. pro 2011

@bufobufo já jsem v 8tt a jsem na tom úplně stejně, pořád jsem strašně unavená, nepozřu skoro nic, po bytě se ploužím jak bludička...modlím se aby to po 3. měsíci přešlo..a ještě jsem příšerně nachcípaná, opravdu požehnaný stav 😀 kamarádce závidím 😎

verushe20
21. črc 2014

Já jsem ve 34. týdnu a poslední dobou jsem hrozně unavená, do toho ty hrozné vedra a dusna.. je to hnus... 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru