Určení pohlaví prstýnkem a nebo jinak jak ultrazvukem

beruni121
9. lis 2011

Ahojky Holky, chtěla bych se zeptat - podle babské rady - určení pohlaví prstýnkem, jehlou na niti / Zavěsit na nit, řetízek - buď nad dlaní a nebo bříškem, zeptat se jak se značí děvče a jak kluk a pak nechat rozkmitat. Nad dlaní - děti se od sebe poznají zastavením - dvojky se kyvadlo kmitá tak a hnedka onak - bez zastavení.. I potraty to prý ukazuje /

versus UZ a lékaři + pocit ženy.

Např. já mám pocit na děvče, nad dlaní mi vyšly tři dcery - 1. potrat, 2. mám, 3.... pak už prstýnek stál. Dneska v 12TT mi dr. ukazoval pindíka.

Jak jste na tom byly vy ??

ronyx
9. lis 2011

@beruni121 Tak u nás v rodině se prstýnky tradují už hodně dlouho. Mojí babičce,mamce i ségře to vyšlo přesně. Mě vyšel chlapeček a toho taky i podle ultrazvuku čekám. 😉

beruni121
autor
9. lis 2011

Rony a můžu se zeptat jaký znáš postup ??? Mně to dělala kamarádka a výsledek byl stejný, pak to zkoušel manžel - asi za rok a taky... když si to udělám sama stejně... ale dneska mi dr. říkal, že vidí pinďu... jsem z toho docela hodně vedle..

sudina
9. lis 2011

@beruni121 Známým se prstýnek netrefil.... ☹

beruni121
autor
9. lis 2011

@sudina a dělali to paušálně - že tohle znamená tohle a tohle tohle... protože já jsem docela hodně slyšela, že u někoho holku ukazuje do kolečka a u někoho jako čárku. Takže je potřeba se prvně zeptat co co znamená, nebo podle již narozených dětí vyzkoušet.

ronyx
9. lis 2011

@beruni121 Takže u nás se to traduje takhle: Nemusíš být ani těhotná. Příklad: Chceš vědět kdy bude dítě.Tak třeba nad levou dlaní zboupneš nahoru a dolů k dlani snubákem na šňůrce 20x a čekáš,jestli prstýnek stojí,nehýbá se tak ve 20 nic a tak pokračuješ 21,22,23 no a když se prstýnek začne houpat tak to bude kluk,když se točí holka,když se to střídá chvíli tak a chvíli tak jsou to dvojčata.

camelinka
9. lis 2011

me to prstynkem zkousela kolegyne v praci,ktera ma " zvlastni schopnosti" 😅 ,vysla ji holcicka a tu taky mame, jinak mi cely tehu vsichni rikali kluka-podle tvaru briska a vseho moznyho a neverili ze to bude holka. takze u nas mel jediny prstynek + utz pravdu 😉

beruni121
autor
9. lis 2011

@ronyx Aha, tak to neznám.. ale za pokus to stojí... 😀

beruni121
autor
9. lis 2011

@camelinka no u nás ve 12TT UTZ má jinej názor jak prstýnek, uvidíme..

camelinka
9. lis 2011

@beruni121 u nas nebylo na utz straaasne dlouho nic videt, vic sme nejak pocitali s klukem a kolegyni sem se z jeji vestby vysmala,ale nakonec to poznala jako prvni 🙂

beruni121
autor
9. lis 2011

@camelinka Já si zase myslím, že takhle brzy a ještě když miminko melo nožky u sebe a jen tam něco mezi nima problesklo... no a hlavně teda důvod diskuze - já se na chlapečka nějak necítím..

beruni121
autor
9. lis 2011

@ronyx Rony, tak jsem to zkoušela po "tvém" prstýnek se mi točil ten rok co jsem rodila dceru a pak rok příští a to bylo prvně nejistě rovno - párkrát a pak hnedka začal dělat obr kola.
Tak co si z toho vzít???

camelinka
9. lis 2011

@beruni121 jojo urcite je to jeste brzo, nam se neukazala ani ve 20tt,holt stydlinka 😉 . Ja se na chlapecka strasne citila a pak to bylo mega prekvapeni 😅

schneiderova19.4
9. lis 2011

Přesně u nás 1. potrat ... prstýnek nereaguje, 2. chlapeček prstýnek se houpe sem a tam ( a taky máme chlapečka ) a 3. by měla být podle prstýnku holčička a prstýnek krouží. tak jsem zvedavá ... :o)) vše yvchází nemožné, ale je to tak .... :o)

beruni121
autor
9. lis 2011

@schneiderova19.4 to jsem ráda, díky za potvrzení.. 😀 😉

beruni121
autor
9. lis 2011

@camelinka No právě dr. je docela veliká kapacita a on jen koukal mezi nožky a říká tenhle výstupek je pindík.. a hotovo.. já jestli na 100% a on, se mrkl a že to necháme na kluka..
Na druhou stranu já byla do té doby přesvědčena o opaku.. prstýnek se mi vždyck lehce houpal tam a zpět a nakonec stejně vždycky kroužil. Miminko tam je jedno.

sarusenka777
9. lis 2011

beruni121 taky jsem prstýnek zkoušela, u prvního jsem byla od začátku vnitřně přesvědčená,že je to holka,prstýnek se točil nad břichem dokola a ultrazvuk taky ukázal holčičku a máme ji 😉 u druhého opět vnitřní přesvědčení o holce,prstýnek lítal ze strany na stranu,takže kluk a ultrazvuk taky ukázal pindíka 🙂 takže za mě prstýnek ano 🙂

beruni121
autor
9. lis 2011

@sarusenka777 takže když já spíš pochybuju a prstýnek se jednou, dvakrát zkývne a pak točí... tak by mělo být jasno...

Já vím, že tohle je babská blbost, ale budete se divit, docela na ni dám.. v jiných věcech.. ale ve svém okolí nemám moc lidí se kterýma o tom můžu mluvit - diví se a klepou si na čelo.

kalo
9. lis 2011

@beruni121 A co ti vychází podle čínského kalendáře?
www.pohlaviditete.cz/cinsky-lunarni-kalendar-k-...
PS:taky nutno brát s rezervou, jako prstýnek, ale jen pro zajímavost, jestli se to shoduje s tvými dojmy

beruni121
autor
9. lis 2011

@kalo - To je taky pěkná tabulka - bohužel jsem slyšela, že se dá vykládat dvěma způsoby.

1) spočítáš svůj lun. věk a najdeš měsíc početí
2) spočítáš svůj lun. věk a pak sloupeček leden znamená tvoje narozeniny a každým dalším měsícem se posouváš dál.
Např. narodila jsi se v září - to je políčko leden, říjen -únor a jedeš dál.

U mě - podle první varianty mi vychází dcera na modré políčko a nyní mimino taky.
- podle druhé varianty - mi vychází dcera na růžové políčko a nyní miminko taky.

beruni121
autor
9. lis 2011

Tady je zkopírovaný druhý příspěvek.. kde se to vysvětluje
Souhlasím s názorem, že kalendář je na dosud všude špatně interpretovaný - podle uvedených informací opravdu vychází jen cca 60% pravděpodobnost (ověřeno na náhodném výběru asi 20 těhotenství se známým přibližným termínem početí a známým výsledkem 🙂). Ale (a má to logiku) když si opravdu místo kalendářního měsíce v levém sloupci dosadíte počet měsíců, které uběhly od vašich posledních narozenin k početí, vychází to na stejném vzorku na 95% (a ta jedna kamarádka, které to nevychází, nevylučuje, že otěhotněla měsíc předem, jelikož podle termínu PM porodila ve 37.t.t. dítě o hmotnosti 3450g).

martule20
9. lis 2011

U nás to zatím vyšlo všem 🙂 mně, sestřence i švagrové 😉

lucy222
9. lis 2011

No, na mne to zkoušel táta - a vyšel kluk... Obličej bez pupínku, vlasy krásné - podle toho mi také všichni hlásili kluka, tvar břicha "klučičí"...Dr. si zpočátku nebyli jistí bo se mímo ukazovalo z boku či mělo nohy křížem...já si moooc přála holčičku - a máme malou princeznu 😵

beruni121
autor
9. lis 2011

@martule20 To myslíš tabulku, prstýnek a nebo krevní skupiny.. ty se totiž na té stránce dají najít také.. a mně vychází naprosto opačně.

lollaj
9. lis 2011

musím se přidat 😉
Jedna paní, co o sobě tvrdí, že má zvláštní schopnosti "zakroužila"-vyšlo jí 1. kluk máme 1. holka
2. kluk 2. kluk
3. holka 3. není

beruni121
autor
10. lis 2011

@lollaj no vidíš, akorát bych neřekla, že je to o schopnostech, tohle podle mého může skoro každý.

jana8
10. lis 2011

Ahojky,
přidávám se taky...mě věštila z prstýnku přítelova švagrová a to jsem ještě nebyla ani těhotná a vyšlo,že budeme mít jednu holku a dle utz čekáme holčičku, jestli se pán dokt. nezmýlil 😅 , ale švagrová už takhle věštila více ženským a vyšlo to,tak uvidíme....a my se taky cítime na holčičku,tak uvidíme 😵

berinka1
10. lis 2011

ahojky,u nás tohle praktikuje táta, nikdy se zatím nemylil, děla to ale jinak-zlatý prstýnek na cca 25-30cm dlouhé niti, prvně se musíš ujistit co znamená ano a co ne,např.na stůl položíš knihu, prstýnek das nad knihu, musí stát,nijak se netocit a pak se vnitřně ptáš Je to kniha?a musíš se na to soustředit,pak se ti začne točit třeba doleva a tím pádem to znamená ano.Kdyby se ti začal točit doprava,je to ano-proste na jistou otázku,jistá odpověď.Každý ma totiz tu "stranu"jinak a pak vznikají zmatky.Pak se teprve může zkoušet nad bříškem,kdy se ptá Je to holčička? Nebo Je tam holka?Když se ti třeba začne točit doleva a předtím jsi doleva měla ano,tak to bude holka.U mě to táta zkoušel od 8.týdne asi 3x do konce 3.měsíce,a ma pravdu🙂

beruni121
autor
16. lis 2011

@berinka1 Beri, ale právě mně se prstýnek buď točí do kulata nebo dělá čárku - kmitá tam a zpět. Nikdy jsem nezažila různé směry otáčení 😕 no ale zkusím.. díky za tip 😀

zuzula01
20. lis 2011

ahojte, ja taky zkousela prstynek... 🙂 Jednoduchyma otazkama na ''ano'' (krouzeni) a ''ne'' (houpani). Mam v brisku holcicku ?? a krouzilo se o sto sest... citim se na holcicku, briskem vypadam na holcicku, ale oblicejem na kluka, bez pupinku, no proste parada... ale jeste si musim pockat do pondeli na ultrazvuk... sama jsem zvedava 🙂

simca1987
20. lis 2011

Ahoj holky, máma mě to zkoušela s jehlou a nítí, tak jak to dělala babička mé maminky. Pokaždé jim to vyšlo, tak jsem zvědavá, jestli i mě. Ukazuje to chlapečka, tak jsme s tatínkem zvědavý 🙂 Jsme v 7.týdnu a 6.12. nás čeká ultrazvuk 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru