Určení pohlaví ve 14. týdnu těhotenství. Není to brzo?

mami29
27. bře 2011

Ahojky mam dotaz, na velkem utz ve 14tt (13+1) mi pan doktor rekl ze jsem si toho kluka tak prala ze tam mezi nozickama skutecne neco ma 😀 . neni to brzo ve 14tt?

pavla713
15. dub 2013

Holky vy se vsechny tak mate.... 😝 ja jsem jiz 4 roky v Anglii a jsem ve 14+2 ale mam smulu.Tady se ultrazvuk dela jen 2x za cele tehotenstvi.Ja budu mit druhy az 22.5. a moc bych si prala holcicku,jelikoz uz dva skorodospele syny mam (17 a 15),ale bojim se,ze to na ultrazvuku nebude videt a cekat az do porodu.....chjooooo....tak dlouho.. 😒 .Od sameho pocatku tehotenstvi mam problemy a jsem ze vseho strasne vystrasena,hlavne z toho ze tady vas vubec nekontroluji v tehotenstvi.Jen tlak a to jeste malokdy.Zespodu vubec ani jednou za tehotenstvi,proto ten strach.. ☹ .Proto gratuluji vsem bezproblemovym 😀 a tem problemovym hodne sil a zdrava miminka a nestresujte se jako ja... 🙂

blahova_andrea
15. dub 2013

mě to řekli na tom utz taky a pak ještě později jiní dva lékaři v různé tt a všichni viděli kluka...no a on se i narodil 😀 nechápu, proč mě v porodnici nutili diktovat holčičí jméno 😀

r.o.s.s.i.b
22. dub 2013

Ahojky, zajímal by mě váš odhad 🙂 co už máte zkušenosti s určením pohlaví na utz.Co myslíte,že by to mohlo být je to z 13 tt doktorka nám to neprozradila

siskin
29. dub 2013

nám na NT screeningu ve 13tt řekl dr., že podle sklonu pohlavního výběžku si je téměř jistý, že je to holčička (u holčiček výběžek směřuje kolmo dolů, u kluků šikmo dopředu). Brala jsem to s rezervou a taky trochu skepticky, měla jsem totiž pocit, že je to kluk. Ve 21tt se holčička potvrdila. Už jsem slyšela víckrát, že dr. poznal pohlaví takto brzo, takže tomu začínám věřit. Myslím, že když je zkušený dr. a má kvalitní UTZ, tak se pohlaví kolem 13tt poznat dá.
Mimochodem @r.o.s.s.i.b řekla bych, že jestli to funguje s tím sklonem pohlavního výběžku, tak je to holka 😵

tulanek
29. dub 2013

Nám dr.Vlašín ve 12tt řekl ,že čekám dvě holčičky a pravda.Dvojčátka holčičky budou mít v září 3roky 🙂

mimibb
9. bře 2014

Ahoj, vedeli by ste aj mne povedat co cakame na zaklade toho vybezku? Je sice otocene chrbtom ale i tak 🙂 , ak sa niekto najde, tak dakujem 🙂

dezyre
9. bře 2014

U obou těhotenství jsem byla na prenatálním screeningu ve 13tt v Brně na Veveří a u obou jsme měli jasné kluky od začátku ;)

mila81
12. bře 2014

já jsem byla včera 13+3 a viděli jsme, jak se mezi nožičkami pohupuje v prostoru pinďík, když miminko nadskočilo, ale jestli je to opravdu kluk , tak to nevíme, podle lékaře ale též je ...posuďte sami 😀

whatty
12. bře 2014

mě dr v 13+1 v brně na veveří řekl že si máme přežehlit růžové 😉 ale ještě jedeme 14 dubna tak uvidíme jestli to potvrdí 🙂

makiska1
18. dub 2014

Nám na Veveří mudr. Vlašín řekl v 13+1 že je to holčička, o týden později nám to potvrdila moje gynekoložka... jinak nám pak holčička byla opět potvrzena v 20tt u mojí gynekoložky a o týden později na utz opět pan dr. Vlašín potvrdil holčičku... takže u nás už frčí růžová 🙂 řekla bych, že dr. Vlašín se nemýlí, pokud by si nebyl jistý, tak by to asi neřekl na 100%...

pt1981
18. dub 2014

Ahojky, u nás to taky víme od 13+1 a taky od mudr Vlašína z Brna, Veveří. O 14 dní později potvrzeno mojí gynekoložkou a teď na velkém UZ opět potvrzené mudr Vlašínem. Pokud kápneš na dobrého doktora a má kvalitní UZ, dokáže určit pohlaví poměrně brzo... 🙂

nicollegita
18. dub 2014

Me rekli ve 13+3 ze je to holcicka tak jsem zbedava co mi reknou ted 24.4 jestli potvrdi nebo jestli jsme ruzovou koupili zbytecne 😀

jancanov
13. kvě 2014

Ahojky, zajímalo by mě, jaké zkušenosti máte s určením pohlaví ve 12tt v olomoucké fakultce? Na jistotu můžu jít i k dr. Polákovi, který má kvalitní ultrazvuk, ale prý se tam platí 1 500,-. Ve FN je to zdarma.

nikcza
3. lis 2014

holky,co myslíte?

ludul
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ramottka
8. dub 2015

Ahoj, já jsem 13+1tt, Na Veveří v Brně mi na screeningu potvrdili na 90% kluka. Pozná se to prý podle pohlavního hrbolku - podle Dr. klukům vrcholek hrbolku míří víc nahoru k bříšku a holky ho mají protáhlejší směrem dolů k nožkám...Uvidíme, co nám potvrdí příště 🙂 ale já věřila, že je to bude kluk už od oné noci 😀 poprosila jsem o něj 😀 a to překvápko, když mi to potvrdili 😀 MUDr. Doubková umí vše krásně vysvětlit, je precizní a velmi příjemná... 😉

matra
7. únor 2016

Ahojky, holky, kdyz zkoumali co cekate, tak to bylo asi podrobneji a priblizovali mimise? Mi v patek po dotazu, jedtli jse poznat, mimuse mela z boku celeho a pry ze kluk, byl ta videt jakoby pytlik, ale pochybuju, ze na konci 13 tt by tam byl a tak veliky, spis mi to prislo jako pup. snura.. :( uvidim ve stredu na kontrole, se poptam...

smoulinka68
27. srp 2016

@kremrolka01 Ahoj prosim,poznala by jsi z fotky z Utz zda by to mohla byt holcicka či klucik? Na screeningu nám doktor rekl 80%holcicka...😁 tak jestli jsi to na utz mela jinak.Dekuji moooc.

smoulinka68
27. srp 2016

@ramottka ahoj,mohu otravovat a zeptat se zdá z fotky z Utz poznáš zda holcicka či klucik když poslu?😀 dekuji moooc

mischelsucha
5. zář 2016

Vy se máte já sem 16t a jeste mi neřekli ani náznak zitra jdu ke svému doktorovi ale určitě mi ultrazvuk dělat nebude uvidíme mohl by aby mi řekl náznak pohlaví už se moc těším 11.10 jedu na velký na gennet do Liberce tak tam mi snad už něco řeknou 🙂

mischelsucha
5. zář 2016

@nikcza já bych řekla ze holčička🙂

lucyanek
5. zář 2016

Nám taky řekli pohlaví ve 13tt. I u prvního. Dr. Vlašín to snad vždycky pozná na 100% 😀 🙂

matra
5. říj 2016

@matra a mame kluka jako buka
. 🙂

monishkam
21. říj 2016

Prosím o radu, nezeptala jsem se doktora, ale dal mi pěknou fotku mezi nožky. Je to 13. týden. Co myslíte?

kate94
4. lis 2016

@r.o.s.s.i.b byla to holka? My teď mame ve 13 tt stejný výběžek tak jsem zvědavá 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru