Utrogestan. Jak se u vás projevilo vysazení?

berunka
25. lis 2008

ahojky mate nektera zkusenost s Utrogestanem ve tretim trimestru?jsem ve 35tt,Utrogestan by mi meli tento tyden vysadit.jak se u vas projevilo vysazeni?zacalo vas vic bolet brisko,spineni?dekuju vsem za info 😉

andara
25. lis 2008

Ahojky, ja ho teda brala ted cely prvni trimestr,kvuli cyste a spineni - uz ho tyden neberu a zadne priznaky vysazeni zatim nemam 😉 Ty si ho brala proc?Jinak se mas,uz za chvilku budes mit mimco 😵 Ja si pockam do kvetna.

berunka
autor
25. lis 2008

ja jsem ho brala na zacatku taky kvuli hematomu a ted ho beru uz od rijna kvuli udrzeni tehu.uz od rijna mam riziko predcasneho porodu,takze doslova drzime zuby nehty a slavime kazdy tyden co je mimi v brisku.

kozlenka
8. únor 2011

@andara Prosím, mám také cystu, začala jsem krvácet a dr. mi předepsal Utrogestan. Zmátlo mě v příbalovém letáčku, že se v těhotenství používá pouze vaginálně. Je tedy v pořádku, že jej 3x denně polykám?

karol84
8. únor 2011

@kozlenka ahoj, mně říkali, že je jedno, jakým způsobem jej budu užívat - měla jsem si vybrat, co mi bude více vyhovovat. ale brala jsem jen před těhotenstvím a v prvním trimestru

aidule
8. únor 2011

@kozlenka Ahoj, mám stejnou zkušenost jako karol84-může se užívat obojím způsobem, já jsem brala jen v prvním trimestru. Hodně štěstí a zdravoučké mimi!!! 🙂 🙂 😉

andara
8. únor 2011

@kozlenka nevadi, ze ho polykas- mne rekla gyndarka, ze muzu jak chci, ze abych nemusela pak celej den nosit vlozku (protoze z tebe vytece), tak ho muzu rano klidne spolknout a vecer zavest🙂

maladama
9. únor 2011

mě teda řekl doktor, že rozhodně dodržovat jeden způsob užívání - aby se udržovala stabilní hladina toho hormonu.

ale na druhou stranu že je jedno, jestli do sebe celou dávku dostanu najednou, nebo jestli budu brát jeden ráno a jeden večer. A vzhledem k tomu, jak příšerně jsem byla po tom ranním unavená, tak teď beru dva večer.

Ale ani když jsem brala ráno, tak nic nevytékalo...

maja38
5. bře 2011

Já užívám Utrogestan, protože jsem po inseminaci, ale polykám ho - doktorka říkala, že je jedno, kudy se tam dostane.....ale jsem jak praštěná, spala bych asi 22 hodin denně a je mi pořád zima - což pravděpodobně budou vedlejší příznaky....jak to máte vy s vedlejšími příznaky? Protože příbalové letáky já číst nemůžu, to bych měla všechny příznaky tak, jak jsou tam popsané.....☹

kozlenka
6. bře 2011

@maja38 Já už jsem ho dobrala a tak můžu na stopro říct, že unavená jsem byla z něj a pořádně, spala jsem i ve stoje, jakmile jsem dobrala poslední dávku, tak jsem zas v poho 😀

cabalkova
7. bře 2011

@maja38 Maja, kdyz budes utros zavadet, tak ty priznaky nebudou takove, protoze bude pusobit lokalne a ne systemove. Ja byla pri polykani taky jako prastena, pri zavadeni je to celkem v pohode, tak to zkus taky. 🙂

cyriela
11. črc 2014

Nutně potrebuji Utrogestan.

cervenakarkulka
11. črc 2014

@cyriela mam tu platicko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru