Utrogestan má zase výpadek, náhrada Gynprodyl

kristiin
8. dub 2016

Ahoj holky, jsem po IVF a musím si denně zavádět 8 globulí Utrogestanu (4 ráno, 4 večer) až do 13tt. ALE dnes mi lékarnice sdělila, že tento lék je ve výpadku (jak jsem zjistila na netu, tak je to každou chvíli - pitomci!) a náhrada je Gynprodyl. Doma jsem skoukla příbalový leták a zarazily mě hned 2 věci: Gynprodyl pouze perorálně, přitom Utrogestan se smí v těhotenství JENOM vaginálně (přitom složení mají naprosto stejné až na poměr progesteronu). A dále je u Gynprodylu varování (dokonce podtržené) že "V žádném případě nesmí být překročena dávka 200mg při jednom podání" tak jak to mám teď předepsané, tak jedna dávka je 400mg. A to se prosím lékárnice radila s mojí gynekoložkou. Jsem z toho fakt dost špatná, mám strach, že tím nějak ohrozím plod. Jsem dnes 11+6☹ Co si o tom myslíte? Mám raději zavolat na IVF kliniku než věřit své Dr.( je nová a mladá) a lékárnici?

lenusaak
26. dub 2016

@kristiin zavolej na kliniku. Já uživala utroš 2-0-2 a ted ten gynprodyl 1-0-1, začala jsem ale lehce krvácet tak mi navyšili na 1-1-1 a zavadím ho 🙂 to mi řekli na klinice, že pouze zavadet 🙂

zuzka2708aa
29. dub 2016

Holky kdyby jste měla některá zájem, mám Utrogestan na dva měsíce a brát ho nebudu. Je toho krabička a půl myslím. Dostala jsem Gynprodyl a chci zkusit toto. Dřžím palce snažilkám 🙂

darlinkajanis
1. kvě 2016

take užívam gynprodyl a je mi po něm dobře.. jsem po 2 potratech 1v 8tt 2 v 15tt tak doufam že to konečně dopadne. Ted jsem v 7tt a už je srdéčko

rosalline
1. kvě 2016

@zuzka2708aa
@darlinkajanis ahoj holky, můžu se zeptat...jaké máte dávkování? špinily jste po něm řekněme 5. den jeho užívání?

darlinkajanis
1. kvě 2016

@rosalline nespinim.. uživám ho až toto těhotenství. Doktorka mi dala davkování 2x denně

rosalline
1. kvě 2016

@darlinkajanis takže před těhotenstvím ne? každopádně gratuluji k těhotenství ....a přeji další hladký a bezproblémový průběh....

darlinkajanis
1. kvě 2016

@rosalline nn. Začala jsem ho užívat až před 14dny kdy jsem zjistila těhu. Vzdy jsem se snažila rok otěhotnět. Ted jsem to nechala na přírodě a řekla jsem si že to nějak dopadne a otehotněla jsem hned po kyretaži 3měsíce po. Držím palce! Zkus zatím pít jen čaje čaj pro ženy a meduňku pořád se cpát práškama nejni dobré.

rosalline
1. kvě 2016

@darlinkajanis účinky učitě má....tak že to bude v pohodě na 100% u tebe....já mám ho poprvé...mám syndrom PCO...hodně testosteronu...málo progestronu....proto ten gyndprodyl.....první výsledky, co vidím, jsou, že mi přestaly růst fousky na bradě..:o) ale to špinění po 5 dnech....nevím, co to má být...jestli už počínající mrcha.....

darlinkajanis
1. kvě 2016

@rosalline to mě moc mrzí. Že to máš takhle špatné.. mě doktoři říkali že už asi mimi mit nebudu že nemam pruchodne vaječníky. Proto už jsem to neřešila. Moc děkuju také jsem z toho ve stresu nechci žažít znovu potrat. Tak doufám že ti to brzo vyjde moc ti to přeju🙂

misha83
1. kvě 2016

@kristiin spousta techto leku se vramci IVF pouziva jinak a kolikrat nadmiru v ramci IVF. Pro klid duse bych se zeptala klidne i na klinice. Ja brala utrogestan 4-0-4 a gynprodyl bych nahrazovala 2-0-2, ma vyssi obsah ne? Ja teda nakonec presla na Crinone, takze ten zavadim jen 1x denne.

kristiin
autor
1. kvě 2016

@misha83 Ahojky🙂 Utroš jsem už vysadila, postupně jsem snižovala dávku do vybrání platíčka. I z IVF kliniky mi napsali brát do 13.tt a moje Mudr to potvrdila. Placenta už přebrala produkci hormonů, tak prý není potřeba dodávat tabletami.

kopretinkaa183
16. kvě 2016

Ahojky, taky jsem dostala gynprodyl, 2x jsem se ptala doktorky a pokaždé mi řekla že polykat. A jak tak různě čtu, tak co doktor to názor. Tak jak to tedy má být? Jsem půl roku po revizi, ZT v 10tt a mám strach že se to bude opakovat. Teď jsem tak 8 - 9 tt a na kontrolu jdu až za víc jak týden. Nemám ale žádné příznaky tak se obávám toho nejhoršího. Jen mě teda zaráží, že každá to užíváme jinak.

zuzka2708aa
1. čer 2016

Ahoj holky, mám dotaz. Místo utrogestanu beru gynprodyl a dnes je to týden co jsem měla poslední prášek. Beru16-25den a menstruace nikde. Těhotenský test jsem si nedělala ještě ale v příbalovém letáku je, že může přerušit menstruace. Máte některá zkušenosti? Moc děkuji.

mana2016
21. črc 2016

Ahoj holky, gynekolog mi napsal Gynprodyl a mám jej užívat vaginálně. Řekl mi, že je psáno užívat perorálně, ale vaginální podání má silnější účinky, tak proto. Mějte krásný den! 🙂

barunka0001
12. říj 2016

@darlinkajanis ahojky,me ho také doktorka předepsala.Ale neřekla dávkování .Jen v lékárně 2x denně.

blankitka
28. únor 2017

Ahojky, vždycky jsem brala Utrogestan a teď mi doktor předepsal Gynprodyl. Je mezi nimi nějaký rozdíl? Utrogestan užívám vaginálně a s polykáním u Gynprodylu asi budu mít dost problém.😒

miu_ka
21. bře 2017

Zásadní rozdíl není. Proč Ti dál jinej?

lenusaak
21. bře 2017

@blankitka u gynprodylu je sice psano perorálně, ale u nas v centru asistovane reprodukce chteli at ho tez zavadime vaginalne ( pred rokem jak byl vypadek), takze jsem zavadela i gynprodyl 🙂A vim ze se to tak delalo temer vsude co psaly holky , tak se zkus domluvit s doktorkou??? 🙂

aa20
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miu_ka
21. bře 2017

Přesně když jsem byla těhotná tak byl výpadek. Takže mam take 3 krabičky kdyby někdo chtěl 😎

raduzzza
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mari90
15. čer 2017

@miu_ka jeste mate?

safirek2009
2. črc 2017

Ahoj, prosím nezbyl někomu Utrogestan ? Mám doktora na dovolené a potřebuju pokrýt ještě pár dní než se vrátí ☹ už mám jen pár pilulek a on se vrací až za deset dní . Potřebovala bych 20 ks než se vrátí. Díky ...

aa20
2. črc 2017

já uz nemám.)

cizule89
14. kvě 2018

Gynprodyl sem uzivala na upravu nepravidelne menstruace a po 2mes sem konecne otehotnela 🙂 zvysoval sexualni apetit, nepolykala sem ale zavadela dovnitr do pochvy.

111pat111
18. pro 2019

@cizule89 dobrý večer prosím chci se zeptat také beru gynprodyl ale teď jsem zjistila pozitivní tehotensky test tak zda ho mam začít brát či nikoliv dekuji

cizule89
18. pro 2019

@111pat111 me bylo řečeno ze muzu brat, je dobry na "udrzeni" akorat mi po nem bylo blbe tak sem ho vysadila..urcite se zeptejte v lekarne ci sveho gynekologa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru