Utrogestan na udržení těhotenství - máte zkušenosti?

veruunek
23. srp 2013

Ahoj holky, podařilo se mi otěhotnět, ale protože jsem měla v 9tt zamlklý potrat, napsala mi doktorka Utrogestan na udržení těhotenství, Počali jsme tedy bez jakýchkoliv preparátů,hormonů a všeho možného. Zajímaly by m vaše zkušenosti právě s užíváním Utrouše- zavádět X polykat, pomohl X nepomohl, vedlejší účinky a podobně... Díky moc!

ircza007
3. led 2018

@snezenka123 Já jsem brala Utrogestan dvakrát denně. Ráno jsem polykala a na noc zaváděla. Neměla jsem žádný problém s motáním hlavy atd...to je asi dost individuální. Mě prostě vadilo, jak to ze mě přes den vytékalo, proto jsem to dělala takto. Pokud ti to nevadí, tak ok, pokud jo, tak doporučím vyzkoušet polknout třeba o víkendu, kdy budeš doma a uvidíš, jestli se ti dělá špatně. Taky jsem ho nebrala na lačno 🙂 Moc ti držím palce, určitě to bude v pořádku, odpočívej, buď pozitivní a ono to dobře dopadne 😉

snezenka123
3. led 2018

@ircza007 nedopadlo...diagnoza amnebryomolla...prázdný gestační váček bez embrya...takže musím na revizi:-/

ircza007
3. led 2018

@snezenka123 Tak to je mi moc líto ☹

snezenka123
3. led 2018

@ircza007 mě také...třeba příště se to už povede se zdárným koncem

ircza007
3. led 2018

@snezenka123 Budu držet pěsti 🙂

snezenka123
3. led 2018

@ircza007 děkuju,,,i já tobě

leona16
7. led 2018

Taky jsem ho ted dostala poprve,jelikoz jsem v lete samovolne potratila v 8tt s velkyma bolestma tak radeji mi ho napsal a uvidime jestli se mimi udrzi

ashleynkacz
3. únor 2018

Zdravím po ZT v 6tt se nám po roce zadarilo a jsem 8+4 ale týden už spinim 30.1 sem byla na kontrole srdíčko bylo miminko v pořádku ale po té jsem zase začala spinit vic a víc tak sme dnes v sobotu jeli do nemocnice miminko je v poradku ale našel malý hematom tak mě vyděsil když řekl že to většinou konci potratem napsal mi utrogestan 1-0-2 tak snad nám nás vymodleny poklad udrží za každou cenu dnes už zase lehce spinim tak snad vše bude ok :(

ircza007
5. únor 2018

@ashleynkacz Držím palce. Není pravda, že to musí skončit potratem..taky záleží, kde ten hematom je, jak je velký, jak rychle se vstřebává....je tam spousty proměnných. Pokud ti řekl, že je malý, tak by to nemuselo být nic hrozného 🙂 Držím palce, ať to dobře dopadne. Hlavně hodně odpočívej 🙂

snezenka123
9. bře 2018

Ahoj holky, poradíte prosím?
Moje poslední těhu nedopadlo..diagnoza anembryomola...plod se přestal vyvíjet hned na začátku, a rostl jen prázdný gestační váček☹
Když jsem byla na potvrzení těhu u dr.tak mi dal v 4+4tt
preventivně utrogestan(po vyšetření jsem zašpnila a týden před ms jsem cca 5 dní slabě krvácela a potom dva dny před termínem ms //)
Brala jsem ho v dávkách 1-0-1. Když jsem ho brala, nešpinila jsem celou dobu až v 5+5 jsem začala i tak špinit a chodila na utz a krev, protože miminko stále nikde..vysadila jsem ho v 6+0 a špinění zesílilo...a v 6+5 se to potvrdilo..že tam plod není a musím na kyretáž..gestační váček ale v té době už odpovídal 8+2, ale přesto byl úúúplně prázdný☹

Nyní jsem těhotná, slabá čárka na testu, spíš duch, dnes termín ms...a už zase pár dní zpátky sem tam slabounce zakrvácím.

Dnes jsem volala na gyndu, zda nasadit utroš, gnydař řekl, že určitě, že pokud jsem těhotná, tak to těhotenství jen prospěje...jenže já bych nechtěla zase vyživovat neprosperující těhu...
Můžu se zeptat, pokud jste potratili, že bylo něco špatně, potratili jste i když jste ho užívali?
Nechci znova zažít potrat..nechtěla jsem kyretáž a měla ty potratové tablety a bylo to hrozný...jenže chci zase udělat maximum pro to, aby to dopadlo dobře...na kontrolu mám jít za 14 dní. Dle dr ten utroš by měl pomoci i s tím občasným krvácením/špiněním.

baruda
31. črc 2018

Ahoj, jak rychle vám "zabral" utrogestan? dostala jsem ho v pátek na slabé krvácení při kontrole a i občas, když jsem byla na záchodě.V pátek večer jsem měla první, ale pořád lehce špiním....Teoreticky bych teď měla být v období MS. V pátek jdu na kontrolu, ale bojím se, aby si mě tam nenechali. Jsem 6tt+4. děkuji

snezenka123
31. črc 2018

@baruda mě zabíral docela dlouho..já slabě krvácela už týden před termínem ms a nevěděla, že jsem těhu..vždycky to vypadalo, že se rozjela ms a potom jako když utne a nic. Den před termínem jsem měla ducha na tt a dle dr jsem si měla nasadit utroš 1-0-1. to bylo v pátek, a skoro celý následující týden jsem měla špinění, občasné krvácení, hlavně po wc ráno po velké:-/...potom konečně utroš zabral a byl klid,ale jen týden kdy přišlo zase ,ale už krvácení a silnější a bolesti břicha..ale trvaly jen den, dva dny už jen špinění...vzala jsem si k tomu ještě i ascorutin...no a týden na to zase hnědé špinění..co trvalo asi 3dny, postupně sláblo...a ještě asi tak kolem 15tt jsem 3 dny špinila(to už jsem utroš nebrala)
držím palečky, ať je všechno ok🍀

baruda
31. črc 2018

@snezenka123 já měla taky problém po velké, tak jsem si koupila ještě vlákninu, po té to je lepší a můžu si normálně dojít na záchod, teda musim počkat až když se mi chce :D :D. Já si právě myslela, že by mělo přestat i to špinění, tak uvidíme na kontrole v pátek, co mi poví.....Jako neni to moc, jen drobet vždycky na papíře, ale myslela jsem si, že to zabere rychleji. Taky beru 1-0-1 a polykam ho, ale to by na to nemělo mít prý vliv........díky za uklidnění.

snezenka123
31. črc 2018

@baruda já taky polykala, sice se mi po něm motala hlava, ale zvládla jsem to. a na utz už bylo něco vidět? kdyžtak zkus i ten ascorutin, mě vždycky pomohl

baruda
31. črc 2018

@snezenka123 mě naštěstí po něm špatně neni, takže to mi problém nedělá.....na utz byl v pátek vidět žloutkový váček.....měla jsem se objednat až za 14 dní, jestli už bude srdíčko nebo ne, pak mi ale řekla, že mam přijít 3 nebo pak v pondělí, asi si neuvědomila, že to je jen týden a ne 14 dní. No to každopádně nevadí, tak snad tam bude něco víc. v pátek bych měla být 7tt+0, ale nemyslim si, že by tam už bylo srdíčko, necháme se překvapit 🙂

krystoffilip
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lilavatty
27. srp 2018

Ahoj děvčata, potřebuji poradit. Jsem po IUI- 10 dní. Doktorka mi moc ani nechtěla předepsat Utrogestan... A řekla, že udělat test za 14 dní, a když to nevyjde, zavolat až dorazí MS. Jenže mě MS sama nedorazí, řekla jsem jí to a předepsala mi tedy Utrogestan, od 17.dne cyklu (asi 2 dny po IUI), mám je na 10 dní, což dnes doberu. A testovat až ve čtvrtek. TAk se chci zeptat.protože kamarádka říkala, že bych ho měla brát až do testování.. Tak jsem z toho zmatená...poradíte mi??? Díky.

petulaho
28. srp 2018

@lilavatty brát do testu, pokud bude negativní, vysadit a cekat ms... Pokud pozitivní brát dal a kontaktovat dr

lilavatty
29. srp 2018

@petulaho děkuji 🙂

sashka6
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sashka6
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krystoffilip
20. zář 2018

Sashka6 Moc díky, ale už to není aktuální, už mám ofic. recept. Ať se Vám daří🙂

martina2706
Autor odpověď smazal
Zobraz
petramn
Autor odpověď smazal
Zobraz
martina2706
12. říj 2018

@petramn už je pryč☹

sophien
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
venderlova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emnova
8. srp 2020

@baruda
Ahoj jak to tehdy dopadlo ?

emnova
8. srp 2020

@baruda a uz to ctu na Vasem profilu. To je uzasny, mam radost. Jsem tu asi 4 den a zacetla jsem se do Vas obcasne.
Jste si tedy prosli vsichni 4 obdobim....
mejte se krasne

baruda
9. srp 2020

@emnova ano,vše dopadlo v pořádku....nebylo to jednoduché,ale máme doma dva 19 měsíční raubire. Všechno dohnali a nikdo by jim neřekl,co mají za sebou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru