Užíváni antibiotik v těhotenství. Můžu potratit?

dadula118
22. únor 2007

ahoj holky.dneska jsem byla u obvodní lékařky,a že mám zánět průdušek a chycene dutiny.jsem 14 tt.loni už jsem potratila a mám strach.mám teplotu a do rána asi umřu strachy.dostala jsem antibiotika,které se prý můžou užívat v těhotenství,ale v příbalovém letáku nic takového není.ráno budu volat svému gynekologovi.ke své obvodní lékařce mám důvěru,ale radši se ještě zeptám.nemáte někdo zkušenosti s antibiotiky v těhu.děkuju

boobinka
3. říj 2009

V prvnim, ve druhem i ve tretim trimestru jsem brala Ospamox a Nitrofurantoin retard-ratiopharm na stridacku kvuli mocovym cestam a ledvinam, mam to chronicke a v tehotenstvi to bylo 100x horsi... a mimcu to na zdravi nejak neublizilo.

mmmk
19. říj 2009

gerdusha • Dnes v 16:30
ahojte baby,
som sice snazilka a asi by som mala pisat do snaziliek, ale tam mi nikto nevedel/nechcel poradit, tak skusim Vas, pretoze ste boli uspesne a mozno ste sa prave vy stretli s tym, co trapi mna.

Ma niektora skusenost s tym, ze v case, ked sa snazila otehotniet musela brat velmi vela antibiotik? Napriklad ja som od marca brala uz 8 baleni antibiotik. Mala som chlamydie, potom problemy so zubom a nedavno streptokoka. Chcem sa spytat, ci sa niektorej z Vas podarilo otehotniet aj po tom, co brala vacsie mnozstvo antibiotik a ako je to vlastne s telom, ktore chce otehotniet a ma v sebe tolko ATB.

... mam vobec nejaku sancu?...
😢

gerdusha • Dnes v 17:21
vazne nikto?

ronie • 2d • Dnes v 17:33
já taky odpovídám na všechno 😀 😉 ...

ale moc ti neporadím-vlastní zkušenost s tím nemám,ale podle toho co znám a umím z biologie byt to mělo být tak, že atb nemají až takovej vliv na to otěhotnění, ovšem spíš je potřeba se ptát proč tolik atb si brala-zda není problém v imunitě a největší problém bych viděla s tou prodělanou chlamydiovou infekcí-ta může nějaké následky zanechat ale také nemusí, to ti řekne gynekolog. Samozřejmě by se neměli atb brát v těhotenství.A vy už se nějakou dobu snažíte? No každopádně držim palce, myslím, že je tu spousta holek co otěhotněli s velikými zdravotními problémy a přeci se zadařilo 😵 😉

gerdusha • Dnes v 17:39
ahoj ronie, dakujem, ze si sa ozvala...chlamydie mi nasla imunologicka, boli aj plucne aj tie "druhe", gynekolog ich sterom ale nepotvrdil, mozno aj preto, ze uz prebiehala ATB liecba.

snazime sa uz viac ako rok, beriem duphaston i clostyl...a do toho este aj tie antibiotika...grrr

ronie • 2d • Dnes v 17:46
a ty atb tedy bereš pro nyní? To jako už dlouhodobě musíš brát? asi už ste oblítali více vyšetření když se snažíte rok? Tak asi zajít na tu imunologii jesi ste teda ještě nebyli..je spoustu dalších postupů nevím co už máte za sebou..

gerdusha • Dnes v 17:56
ATB si dobrala minuly tyzden, mala som streptokoka a bola som prechladnuta.

na vysetrenia zatial chodim iba ja, viacmenej "len beriem ten Duph a Clostyl a kazdy mesiac chodim poctivo 3x do mesiaca na folikulometriu, minuly mesiac som mala prvykrat ovulaciu...uvidime tento mesiac...

ja len proste mam obavy, ci mi tie antibiotika vlastne nezabijaju ucinok tych hormonalnych liekov...ci ich vobec ma vyznam brat /a priberat z nich a byt z nich zla a naladova 🙂/, ci mi to ATB nerusia..cely ich ucinok

ronie • 2d • Dnes v 18:08
no je fakt brát atb a přitom se snažit otěhotnět mi přijde kontraproduktivní, ono zase je pravda, že v lidském těle souvisí všechno se vším. Ale pochopila sem že si atb nebrala nonstop za ten rok tedy troje, čtvery? Pokavad si se ale léčila s chlamydiemi tak si se určitě ještě nesnažila otěhotně...takže to se nepočítá a potom tedy zuby a streptokok..tak snad už sis to vybrala. Třeba kdybyste začli až teď když si zdravá a čistá nebylo by zapotřebí těch hormonů? POkud tedy tam není něco dalšího?

gerdusha • Dnes v 18:16
no ved to sa este len uvidi...mudr hovori, ze sa asi laparoskopii nevyhnem...aby sme videli, co sa deje...

saska73 • 35tt • Dnes v 18:36
gerdusha mám pre teba veľmi pozitívnu správu 🙂 😉 Otehotnela som po 2 rokoch a 4 mesiacoch snaženia 😵 a práve po antibiotikách. Asi tak 3,5 roka som vôbec nebola chorá a nebrala žiadne lieky, potom mi vypadali kolečká vlasov a popreháňali ma po všetkých možných vyšetreniach (neskôr som zistila, že to bolo z očkovania) a potom sme v práci ochoreli viacerí na pľúcne chlamýdie, začalo to pred Vianocami chrípka, nesklôr angína, zápal nosohltanu,hrtanu, prínosových dutín až môj dr. dal spraviť testy na pľúcne chloamýdie a potvrdili sa, dostala som antibiotiká na 5 týždňov - zabrali mi ( kolegyňa má ale ešte problémy, na toto sa dá lilečiť aj 2 roky). Medzitým prišli výsledky z imunológie kvôli tým vlasov a tam mi bola zistená pomerne vysoká imunita, takže moje telo zabíjalo spermie ako votrelcov a tá choroba mi vlastne oslabila imunitný systím, takže sa mi podarilo vďaka nej otehotnieť.

A tiež ma dr. strašil laparoskopiou, len sa mi tam moc nechcelo.

gerdusha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinka.t
6. lis 2009

Ahojky mohl by mi prosim nekdo poradit.. Zubar mi dnes nasel zanet mezi zuby a predepsal mi Augmentin, rekl, ze ho muzu, lekarnice take, ale muj praktik rekl, ze v zadnem pripade.. a ja ted nevim co mam delat☹ v nemocnici si me hazou jako horky brambor a nikdo mi neni schopen poradit☹

surviver
6. lis 2009

martinka.t Augmentin je antibiotikum penicilinoveho radu a peniciliny sa možu uživat aj v tehotenstve,nie je to nebezpečne, aj ked ja by som volila radšej klasicky V .Penicilin 🙂

oacka
6. lis 2009

Ahoj martinka. Mne našla moja obvodná zápal v tele a celá nešťastná mi na to dala bioparox sprej a aj Augmentin, ale povedala, že mám počkať do pondelka, a mám ho zobrať až keby sa to začalo zhoršovať a nie zlepšovať. Tak dúfam, že ho nebudem musieť brať.

oacka
6. lis 2009

Ahoj surviver, pordíš mi aj s tým bioparoxom? Môžem si to kľudne striekať do hrdla?

surviver
6. lis 2009

oacka Bioparox je lokalne antibiotikum,čiže posobi len v mieste,kde sa aplikuje,v tehotenstve sa može uživat,no nie viac ako 8-10dni. Ale ak nemaš priliš velke tažkosti,tak skus radšej bez liekov,on neuškodi ,ale ak nemusiš tak radšej sa mu vyhni,vieš každa zbytočna chemia v tehu je nežiaduca 😉

alexandrah
7. lis 2009

martinka - tvoj praktik je blbec, augmentin v pohode, mne ho dali aj na ivf, ked som sa snazila pocat umelo... inak suhlasim so surviverom - klasicky penicilin je najlepsi, len otrava, ze sa musi brat kazdych 6-8 hodin, ale je najneskodnejsi, ale inak antibiotika penicilinoveho radu nie su skodlive v tehu!!! skor ten zapal, a nelieceny!!!
oacka - bioparox su lokalne, teda dost neskodne antibiotika, ale bohuzial aj dost neucinne ...

smejko1
5. dub 2010

ahojte od vcera mam augmentin a bola som dost nervozna kedze som tehu a aj lear nebol nadseny, ale kedze sa mi stav zhorsoval tak som si to nasadila....... po precitani tejto temy sa citim kludnejsie a verim, ze vsetko bude s babatko OK.......

terezt
28. dub 2010

Ahoj, ja taky beru od pondelka antibiotika - Penclen. Tak doufam, ze zaberou. Sla jsem k doktorce s tim, ze me jen trochu skrabe v krku, ale zjistila, ze mam i dost zvetsene uzliny. A jak jsem prisla domu, tak se to rozjelo, takze jsem rada, ze jsem k doktorce sla, ted jen doufam, ze zaberou hned tyhle... Bohuzel manzel ma taky antibiotika a maly taky, ja se dlouho drzela a stejne jsem to chytla. ☹ Taky jsem se radsi ptala na 3 mistech, ale penicilinova jsou opravdu v pohode. Tak se snazim zbytecne neplasit a tesim se na dalsi ultrazvuk...

xxkatka
30. čer 2010

Ahojte, skor nez som zistila ze som tehu som pre zapal moc. ciest vyuzivala Medofloxin - pri nom sa pise ze tehotenstvo je kontraindikacia ale na ludoch neskusali, len radsej neodporucaju. Pokusy v predklinickych boli len na zvieratach tam sa vraj poskodenie plodu nepreukazalo pri normalnom davkovani. Obvodna ma upokojila vraj nepredpoklada ohrozenie, no zensky si nad tym umyl ruky sposobom ze on nevie aky vplyv to ma nech si zistim a podla toho sa rozhodnem co dalej ?! a potom nech pridem!! Nemate prosim niektora skusenost s tymito antibiotikami ofloxinoveho typu? Vopred dakujem

nadis.h
4. črc 2010

Ahojky,ja brala ted ve 3 trimestru 2x antibiotika na zanet v moci. Nejdrive Biseptol ten nezabral a pak jsem dostala ant s nazvem na ktery si nemohu vzpomenout. 🤐 nakazila jsem i pritele at premysli a taky nevi. 😀

crca
5. črc 2010

Ahojky,ve 30tt s dvojčátka jsem brala Penicilin ,dr. mě ujistila,že Penicilin fakt neuškodí 😉

tija28
21. říj 2010

ahojte - mojim problemom su chlamydie !!!
...........este pred tehotenstvom som sa liecila aj s muzom na chlamydie - vysledky vysli nakoniec o.k., ale bohuzial ich mame obaja chronicke, no ale.............. zaciatkom tehotenstva mi takisto robili kontrolne testy, kde boli vysledky o.k., ale teraz, ked som uz 29tyzdni, vysli zle vysledky na chlamydie, a doktor mi predpisal azithromycin, ktory mam uzit 3dni, potom 3dni pauza a zase 3dni liek,..................a aj mi povedal, ze babetku to nemoze v ziadnom pripade uskodit, a ze to mam isto dobrat, aby sa mi nespustil pripadny predcasny porod.................no mna by zaujimalo, ci aj niektora z vas taketo nieco uzivala a nakoniec to dopadlo vsetko o.k

saeda
6. led 2011

@tija28 ahojky, ako ti to dopadlo s tymi atb? mne vcera potvrdili chlamydiu plucnu a dostala som Dalacin, kedze na peniciliny som alergicka.... povedal, ze ich predpisat musi a bude to pre mna lepsie.... lenze oni sa uzivaju aj 4 tyzdne a to sa mi zda v tehu strasne vela....

tija28
6. led 2011

@saeda - ahoj, tak ja uz mam douzivane antibiotika, a uz som aj stastna maminka - malinky je uplne zdravucky..........s tym dalacinom nemam vobec ziadne skusenosti, rada by som ti poradila, ale ten liek nepoznam,........no v kazdom pripade, je to dlha doba uzivania tie 4tyzdne, skus sa spytat nejakeho ineho lekara, drzim palce 😉

saeda
6. led 2011

@tija28 aj tak ti dakujem a blahozelam ku krasnemu drobcovi.... 🙂

blackyna
4. únor 2011

ahojte, také se přidávám k pojídačkám ATB. Trpím na močák a nevyhnul se mě ani ted v těhotenstvím. Jsem v 9+5tt a doktor mi předepsal Duomox 500, je to penicilionové ATB a to se v těhu může. Raději to budu brát, než bych pak ležela v nemocnici na kapačkách. Je fakt, že vždy když ho lupnu, tak se mimi omluvím a pohladím.... Ale nedá se nic dělat ☹

blackyna
4. únor 2011

boobinka: To si můžeme podat ruce, mám stejný problém jako ty. Drž se!!!!

bobo1
25. únor 2011

Ahoj holky 🙂
hledala jsem na netu nějaký info ohledně antibiotik v těhu, našla jsem tuhle diskuzi, tak musím taky přidat něco málo.. 🙂 já jsem doma už od 20.12. se zánětem horních dýchacích cest. Od půlky ledna se mi to každý druhý týden vrací, tento týden jsem už tři noci pořádně nespala, mám ucpaný dutiny, škrábe mě v krku, bolí mě polykání a včera jsem začala hrozně kašlat a měla jsem dokonce horečku, dnes jsem byla na kontrole u obvoďačky, tak jsem si nechala dobrovolně po těch dvou měsících napsat antibiotika, protože už je to hrozný a asi je to lepší přeléčit antibiotikama, než trápit sebe a hlavně prcka ☹ už od včerejška mě bolí břůško, jak pořád kašlu a smrkám, je mi toho mimísko uplně líto a doufám, že mi ty antibitika zaberou a drobečkovi to nijak neublíží 😨 😨 Mudr. mi napsala Xorimax a jak tady psala """musko-23. úno 2007 - V tehu možeš ATB penicínového, cefalosporínového a makrolidového radu, nemusíš sa báť.""", tak ten patří do skupiny cefalosporinů, tak mě to taky trochu uklidnilo, mám to jen na 5 dní, tak jsem zvědavá, jestli budu za 14 dní zase ve stavu, kdy se nevyspím, nebo už to bude OK ☹ 😉

mkr
28. únor 2011

tak já jsem si to vše vybrala na začátku těhotenství, od 5 tt jsem dostala atb a hned po nich další, na to 14 dní pauza a zase další atb, miminku to nic neudělalo, je zdravé, já bych se jich tolik nebála 🙂

qitecek
20. črc 2011

Článek o atb. v těhotenství ... http://www.solen.cz/pdfs/int/2001/12/02.pdf

filoun
3. lis 2011

Zdravím všechny,chci se jen zeptat zda nemáte někdo zkušenost,měla jsem první 3dny zánět dutin,ale nechtěla jsem do sebe nic cpát a tak jsem si to léčila sama a po těch 3dnechjsem musela k mudr. a ta mi dala penicilin,tak jestli mám zavolat na gyndu a domluvit si prohlídku jestli se malé nemůže něco stát.jsem ve 22tt.Děkuju moc za racu🙂

jabluncanka
3. lis 2011

@filoun ATB PNC řady jsou v těhotentsví bezpečná... 😉

crca
3. lis 2011

@filoun Přesně v tom tvém týdnu těhu jsem byla taky na pohotovosti-zánět hrtanu,neboli laryngitida(no zajímavé,když to mají "jen děti" a ty z toho vyrostou-syn na ně trpí 😅 ) a dostala jsem taky penicilin,když jsem se ptala,tak toto tomu opravdu neškodí 😉 -neboj,ale po pravdě,taky jsem z toho neměla dobrý pocit 😀

saigha
15. pro 2011

Já jsem v týdnu těhot. 8+0 začala krvácet a přijali mě na 5 dní k hospitalizaci a vzali mě kultivaci z pochvy i moči na bakteriologii(prý to berou preventivně u všech těhotných,které se přijmou k hospitalizaci) a zjistili že tam mám bakterii Streptococcus agalactiae a nasadili mi dle citlivosti ATB- Amoclen,který je penicilínové řady.žádné potíže jako je výtok nebo potíže při močení jsem neměla.Napřed jsem ATB nechtěla brát,ale konzultovala jsem to s několika lékaři(pracuji jako zdravotní sestra) a všichni mi řekli,že infekce je pro plod rozhodně horší než tyto ATB a že infekce může způsobit potrat nebo předčasný porod.ATB penicilínové řady se v těhotenství prý můžou.

leiladelly
15. pro 2011

@filoun Penicilínová řada antibiotik je v těhotenství povolená. 🙂

kacenka1111
15. pro 2011

Ja jsem brala na zacatku tehu Penbene, pen. rada a muj gyn. rekl, ze tyhle se v poho muzou....🙂

vendula_
16. pro 2011

Jsem ráda, že jsem našla tuto diskuzi, protože jsem se trošku uklidnila. Brala jsem před 14 dny anibiotika zinnat, hned dvakrát po sobě, ale stejně zabrali jen na týden, teď mám antibiotika na 3 dny jen, Sumamed,z řady makrolidové, no a to jsem teprve dnes zjistila že jsem pravděpodobně těhotná. Antikoncepci neberu, o momčo jsme se sice snažili, ale pořád nic, a teď když jsem nemocná tak to příjde, ale příznaky žádné nemám.Test jsem si dělala jen proto, že v práci mne kolegyně strašily, že jsem si ho měla udělat než jsem si ty prášky vzala, ale fakt mě to nenapadlo, když to tak dlouho nešlo...mám teď docela výčitky a strach.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru