Užívání antibiotik ve 3. týdnu těhotenství

kikca88
2. pro 2015

Čaute holky , brali jsme v začátku těhotenství antibiotika?
Já brala Medoxin 250mg, ale v té době jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná.
Máte s ním někdo zkušenosti? Může ohrozit zdraví plodu?

leilinkaa
2. pro 2015

Co jsem četla, ze antibiotika by v tak rannem stadiu vliv mít nemela. Říká se ze ,,bud vše a nebo nic". Tedy bud se chytne a melo by to byt v pohodě a nebo se nechytne. Urcite ale rekni doktorovi 🙂 a gratuluji

kikca88
autor
2. pro 2015

děkuji moc za utěchu, lékaři jsem to dneska řekla a on mi jen řekl, že jak pujdu na genetiku, tak mi to napíše do žádanky, ať to prozkoumají, tak jsem byla z toho taková špatná, mam strach ale to je asi přirozené ....

leilinkaa
2. pro 2015

osobní zkušenost to není, jen jsem to dva měsíce zpět hledala, kdy jsem myslela, že jsem těhotná, měla jsem spoždění a brala antibiotika, ale nakonec to nedopadlo... Držím palce, ať je vše jak má být

leilinkaa
2. pro 2015

Tenkrát mě trochu ujistilo toto: http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/antibiotik...

milius
2. pro 2015

já brala v 5tt penicilin na angínu. ten se v těhotenství může, stejně jako cefalosporiny - tedy Medoxin. to je divné, že ti to doktor takto řekl, no asi chce mít jistotou, že je vše ok.

jinak medoxin má účinnou látku cefuroximum axetili, patří mezi cefalosporiny a jak se píše v prvním odstavci tohoto zdravotnického článku jsou nezávadné v těhu 🙂 http://zdravi.e15.cz/clanek/postgradualni-medic...

kikca88
autor
2. pro 2015

@leilinkaa
@milius moc moc děkuji za odkazy, hodně se mi ulevilo🙂

lucka_zaoralova
2. pro 2015

Já brala antb v obou těhu, při prvním jsem ani nevěděla, že jsem těhotná a při druhém jsem brala někdy 7., 8. měsíc tuším a máme krásné zdravé (ťuk ťuk) holky! 🙂
Hlavu vzhůru a gratuluji k miminku 🙂

kikca88
autor
2. pro 2015

@lucka_zaoralova děkuji 🙂

ballnejka
3. pro 2015

Já jsem byla na začátku těhotenství (nevěděla jsem to) na CT, 3x jsem mela RTG, narkózu, antibiotika, léky proti bolesti, pichala jsem si Clexane do břicha a v začátku zobala warfarin.. Za vším stala hodně špatne zlomena noha, ktera se musela řešit operativne. A to jeste nepocitam autonehodu ve 32. tydnu. Zkrátka jsem absolvovala vse po cem kazda tehotna "touzi".. Dcera mela v říjnu 3 roky a je naprosto v pořádku ☺. Chápu, že máš obavy, taky jsem je mela, ale osobne by me už nějaký antibiotika kor v úplném zacatku těhotenství nerozhodily...

kikca88
autor
3. pro 2015

@ballnejka ty brdo, ty sis teda pěkně užila... díky za odpověď

maudn
3. pro 2015

na plod může a nemusí mít vliv všechno a nic. Nějaká "odbornice" na info lince pro těhotné mi sdělila, že do 16. týdne může plod ohrozit i rýma, že "to" nemám řešit. Na stejnou věc jsem se pak ptala své gyndařky a ta mi řekla, že "to" na plod vliv nemá. Takže bych to pustila z hlavy, pak zjistíš, že jsi pohldila dítě s neštovicem nebo dala pusu chlapovi s oparem a budeš se nervit.... (zbytečně)

naho31
3. pro 2015

já jsem brala dvakrát. jednou na začátku a podruhé asi v 7 měsíci a nic se nedělo. Atb jsou ok. Horší by bylo, kdyby jste je nebrala a bylo vám špatně. 🙂 Nestresuj se. To bys nesměla chodit ven, nikam mezi lidi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru