Užíváte někdo Fraxiparin?

taknevim
15. bře 2012

ahoj ,tak mi dnes zvýšil dr.dávku a já zjistila,že si to aplikuju asi špatně.Jak si to aplikujete vy?

jarus28
3. lis 2013

ja beru od 7 tt fraxiparin 0,6 ml,ted jsem v 17 tt a do ted jsem neplatila zadne doplatky za fraxiprin,cele mi to hradi pojistovna... neplatim ani 30kc za recept,pac mam kartu do lekarny ktera mi poplatek neuctuje...fraxiparin si picham do stehen delaji se mi modriny a silene te to svedi,nekdy mam i cervene flicky..a to si mam pichat cele tehotenstvi vc sestinedelii... mam leidenskou mutaci( mela jsem trombozu s embolii)

erzenka
4. lis 2013

Ahoj, píchám fraxiparin od 9tt, zatím jen 0,3 ml a to protože jsem v prvním těhotenství měla trombózu. Žádnou trombofilní mutaci naštěstí nemám. Modřiny a flíčky se mi také dělají a někdy dost bojuji s tupostí jehen. Nejde mi propíchnout kůže a roztok při aplikaci pěkně štípe. Co bychom pro toho prcka ale nevydrželi, že? Držte se.

erzenka
6. lis 2013

Mám na vás otázku. Neřešíte teď dlouhodobý nedostatek fraxiparinu v lékárnách? Nevím, co mám dělat, v lékárně mi tvrdí, že čekají na fraxiparin už měsíc a že určitě nebude a chtějí mi dát něco jiného, ale samozřejmě to musím nejdřív konzultovat s primářkou hematologie. Já to nemůžu mít normální, pořád někde lítám a něco řeším. Jak to máte vy? Děkuji za odpovědi.

calleen
5. únor 2014

Zbylo mi 9 ks FRAXIPARINE 0,3ml EX 09/2015. Pokud některé z Vás chybí, ozvěte se na mail: maja3535@gmail.com

hanullka00
24. zář 2014

@oliwe
Já si píchám Fraxiparine od 5 týdne těhu a píchám si to do stehna. Sama sestřička mi to ukazovala do stehna. Je to lepší a navíc ja nesnáším jehly, takže to je pro mě celkem těžké si to pichnout. Ještě kdybych měla píchat do břicha. 😉

adrianka1712
2. říj 2014

Holky, mám celé balenie Fraxiparinu, a už ho nepotrebujem. Ak by mal niekto záujem, rada pošlem za poštovné. Info IP.

hanullka00
2. říj 2014

ahoj holky, dnes se mě sestřička ptala jestli uživám fraxiparine dobře, že to mám podle výsledků nizké. Mám 0.4 ml. tak se chcu zeptat může tobýt tím, že už jsem něco přibrala? nebo jak si to pícháte vy? ja to aplikuji do stehna , každý den v 7 hod rano, místo vydezinfikuji, udělám kožní řasu, a vpíchnu skloněnou injekci a celé vstříknu dovnitř. Dělám něco špatně? Jsem v 17tt a píchám od začátku.( už dvakrat jsem potratila, než mi prišli na leidna) Poradte prosím nerada bych ohrozila svoje miminko.

aga05
9. říj 2014

Ahoj holky. Může se u Fraxiparine kojit? Mám si píchat celé šestinedělí a nevím, zda se u toho může kojit.
Díky moc.

hanama
14. lis 2014

Zdravím, já mám třítýdenní miminko a fraxiparine si píchám (0,3ml na celé šestinedělí). To kojení jsem konzultovala s lékařkou z trombocentra ve VFN na Karláku. Chodím tam k doc. Kvasničkovi a ten mi fraxiparin předepsal. Lékařka říkala, že se kojit může. Ale překvapilo mě, že v letáku je napsáno, že ne. Každopádně se snažím si frax. aplikovat vždy po kojení.

zuzzaanka
8. pro 2014

Ahoj holky, Fraxiparin 0,4 si píchám asi měsíc, dnes se mi pod vpichem udělal asi 1cm červená flíček, vypadá jako štípanec od komára, ale nesvědí. Měli jste to také některá? Děkuji za odpovědi 🙂

jeanna11
8. pro 2014

Ahoj holky, ja som v 18tt tehotenstvi a prv jsem si pichala 0,3 Fraxiparine ale ted mi dali 0,4. Ja si to pícham do bricha do boku a taky mám červené flíčky a svedí to ☹ taky chodim na Karlak a mam si to píchat do konce šestinedeli☹ach jo...

michala5351
25. pro 2014

Přidám se k vám 🙂 Nechápu, proč jdou někdy injekce píchnout úplně bezbolestně a někdy trpím, jak kůň ☹ Píchám už čtvrtý balení. Jsem v dvanáctém týdnu, ale před osmi lety jsem měla trombózu a mám Leidena, tak preventivně. Zatím jen 0,3. Dneska jsem už začala řvát jak želva. Kutálely se mi hroší slzy po tvářích, jak příšerně to bolelo. Zjistila jsem, že když to fakt bolí, tak mi pak vyteče i troška krve. Myslím, že jehla projde nějakou žilkou. Ale na konci jehly není, protože při potažení zpět se mi neobjeví červeno v injekci, tak je to snad v pořádku. Neteř jednou žilku napíchla, byla blízko pupíku, a říkala, že se jí ta krev objevila v té injekci hned. Nejsem ale schopná, tak jako ona, tu jehlu prostě rychle bodnout ☹ Zapichuju ji pomalu, proto to taky někdy asi tak bolí. Předevčírem jsem si objevila na obou stranách bříška v tom špeku, kam píchám, ztvrdliny. Pěkný hrče ☹ Vzhledem k tomu, že jsou teď svátky, tak se nemám ani koho pořádně zeptat. Jak tak ale pročítám diskuse, tak holky píšou všude, že se některé hrče dělaly. Pěkně mě svědí a jedna po včerejší injekci i bolela, jak cosi ☹ Nemáte někdo fígl, jak na ně? Nepíchám kolmo, ale ani 45 stupňů. Tak něco mezi tím. Mám málo tuku, tak mám strach, že když píchnu kolmo, tak se dostanu hlouběji, než mám. Chtěla jsem se zeptat, co by se stalo, kdybych žílu opravdu napíchla a nevšimla si toho? Ten vzduch přece do žíly nesmí ☹ Jsem z těch injekcí docela zmatená. Taky holky píšete do ramen a rukou, ale tam já nemám ani gram tuku ☹ Na stehnech mám jen na vnější straně. Tam mám i celu, takže tuku je tam určo dost. Můžu teda do stehen do vnější strany? Ale asi až později, až budu mít velký bříško, že? Jinak některý tu píšete, že pícháte do boku. To myslíte takový ten špek co leze z kalhot nad bedry? Tam mám peška, tam nemám špek ☹ Ale jestli myslíte do boku, jakože na břiše zboku pod pasem, tak tam bych asi kožní řasu chytla. Ale bojím se, že tam bych bolestí chcípla ☹ Tak jestli vás můžu poradit, tak nějaké tekce na ty tvrdý hrče uvnitř špeku, co tak svědí a na to místo vpichu 🙂 Díky moc Michala

romantika
25. pro 2014

také jsem vzduch nevypouštěla, sice to dela asi ty modrinky, ale ty se vstřebají, sila leku se nestanovi jen podle vahy ale také podle vysledku krevnich testu. nejdriv mne stacil anopyrin, pak se picha. Nejlíp se picha po porodu, to je brisko pekne spekate 🙂))))); Znam malo koho komu by to ty modrinky nedělalo. Jinak silne to byt nemůže, nizkomol. heparin je nejsetrnejsi, horsi bylo polykat ten anopyrin.

romantika
25. pro 2014

@zuzzaanka ja mela fleky po kazdem pichnuti, pak to zmodra, udela se modřinka a vstreba, tezko rict cim to je, ja myslim tim vzduchem, nebo jestli tim ze uz je pak ta krev naredena. nevim. asi tim redenim. po porodu jsem mela podlitiny po kazde injekci. nicemu to nevadi, ja mela puntikaty bricho 🙂))))

soulka
10. bře 2015

Ahoj holky, tak jsem k Vám také přibyla 🙂 . Jsem v 10tt a od zjištění těhotenství, tedy od 6tt si také dávkuji Fraxiparine, ale bohužel ne co 24 hod., ale co 12 hod. 😒 . Prvně jsem brala 0.8 ml, pak od 7tt mi naordinoval kardiolog ráno 0,9 ml a večer 0,8 ml a od včerejší kontroly Anti - Xa mám už dávku 1.0 ml . Také mám občas problém si dávku sama podat, injekce nemusím. Dávkuji si to do stehen, ale prý si to mám více dávkovat do bříška, že je tam nejlepší vstřebatelnost látky. Modřin a hrček jsem se také nevyhnula.
Chtěla bych se zeptat, zda tady není některá maminka, která je dlouhodobě na Warfarinu a v těhotenství přešla na Fraxiparine. Ráda bych věděla názor, jak je to s tím užíváním Warfarinu od 2.trimestru ( 13 tt ) - 3. trimestru ( 14 dní před porodem opět vrácen Fraxiparin ) . Neboť hematolog s kardiologem jsou pro navrácení Warfarinu, ale gynekoložka se tomu nějak diví, chce to prodiskutovat a sestřičky při odběrech mi to rozmlouvají, že mám zůstat na tom Fraxiparinu celé těhotenství + 6-ti nedělí. Vidina Fraxiparinu co 12 hod. po celou dobu + 6-ti nedělí mě docela straší, ale pro to malé je každá ochotná vytrpět vše. Tak nevím, co teď ☹ . Čekáme miminko poprvé, tak vůbec netuším co je nejlepší ☹ . Soňa

sonulka82
10. bře 2015

Ahoj holky, tak jsem k Vám také přibyla 🙂 . Jsem v 10tt a od zjištění těhotenství, tedy od 6tt si také dávkuji Fraxiparine, ale bohužel ne co 24 hod., ale co 12 hod. 😒 . Prvně jsem brala 0.8 ml, pak od 7tt mi naordinoval kardiolog ráno 0,9 ml a večer 0,8 ml a od včerejší kontroly Anti - Xa mám už dávku 1.0 ml . Také mám občas problém si dávku sama podat, injekce nemusím. Dávkuji si to do stehen, ale prý si to mám více dávkovat do bříška, že je tam nejlepší vstřebatelnost látky. Modřin a hrček jsem se také nevyhnula.
Chtěla bych se zeptat, zda tady není některá maminka, která je dlouhodobě na Warfarinu a v těhotenství přešla na Fraxiparine. Ráda bych věděla názor, jak je to s tím užíváním Warfarinu od 2.trimestru ( 13 tt ) - 3. trimestru ( 14 dní před porodem opět vrácen Fraxiparin ) . Neboť hematolog s kardiologem jsou pro navrácení Warfarinu, ale gynekoložka se tomu nějak diví, chce to prodiskutovat a sestřičky při odběrech mi to rozmlouvají, že mám zůstat na tom Fraxiparinu celé těhotenství + 6-ti nedělí. Vidina Fraxiparinu co 12 hod. po celou dobu + 6-ti nedělí mě docela straší, ale pro to malé je každá ochotná vytrpět vše. Tak nevím, co teď ☹ . Čekáme miminko poprvé, tak vůbec netuším co je nejlepší ☹ . Soňa

kytka12
1. čer 2015

@sonulka82 Ahoj, pokud můžu já doporučit, přejdi na Warfarine - nepíchá se a pokud ti budou navyšovat dávky Fraxiparinu, tak je podle mě lepší. Sama si nyní píchám Fraxiparine do břicha, jsem po IVF. Doktorka říkala, že modřiny jsou normální, protože léky mají ředit krev, tak cévka kolem vpichu se hůř zacelí. Bouličky prý jsou jen na chvíli a vstřebají se samy, prý to není zcela vstřebaný lék.

jabadabadoo
20. srp 2015

Ahoj, nemáte některá Fraxiparin navíc?

luka_lu
20. srp 2015

@jabadabadoo Ahoj,mám,napiš mi do IP.

rdradka
26. únor 2016

Ahoj holky taky přidávám zkušenost s pícháním injekcíě to píchá manžel a skvěle se nám osvědčilo místo v pichu "zmrazit" -jednou jsme neměli dezinfekci,tak jsme chtěli místo potřít aspoň slivovicí co se nám válí v mražáku.A muže napadlo,ať si tu flašku dám na chvíli na to místo,že se to umrtví Samozřejmě pecka!Vubec jsem vpich ani vstřebávání látky necítila..myslím,že by to nemělo ničemu vadit a pro mě jako jehlofoba je to geniální 😀 jinak mě teda dost zarazilo,že v příbal. letáku je napsáno,že se fraxiparine nedoporučuje užívat v těhu-"k dispozici jsou pouze omezené údaje vztahující se k bezpečnosti používání přípravku Fraxiparine u těhotných žen" no můj když to četl,tak mi to odmítal píchnout,jenže mám podezdření na počátek plicní embolie,takže riskujte to? :-/

nikisnikol
20. dub 2016

Zdravím, v prvním těho jsem začala brát fraxiparine cca v polovině těhotenství,ale týden po porodu jsem dostala hlubokou trombózu. Před dvěma týdny se mi trombóza opět vrátila a to jsem byla v 11 týdnu. Nyní beru Farxiparine Forte 1.0 ml tak snad se to zlepší a doktorka mi sníží dávky .

weverkav
12. lis 2016

Ahojte, dnes jsem si poprvé píchala Fraxiparine. Vzduchovou bublinu jsem nevytlačovala (dle příbalového letáku), ale když jsem si držela kožní řasu, cítila jsem divné "klokotání", jak se tam ten vzduch vpouštěl. Nevíte, proč se tam má nechávat a nemá se vytlačit před aplikací? Děkuji

nikolacirokova
8. led 2017

Dobrý den prosím Vás už od sedmého měsíce si píchám fraxiparin 0,4 mám vrozený trombofilni stav ale spíš mi jde o to že ve čtvrtek mi zvisili dávku na 0,6ml ale zjistila sem že po v pichu mám menší boule které bolí nevíte co by to mohlo být v pondělí jdu k lékaři tak to tam hned povím nemyslím si že by to bylo jakým stylem si to píchám když sem měla menší dávku 0,4ml tak sem žádné boule neměla jinak díky a přeji hezký den

nikisnikol
8. led 2017

@nikolacirokova
Myslím že to je tou dávkou. Ja brala fraciparine od začátku těhotenství a nejdřív jsem mela 0.8 a pak mi to zvedly na 1.0ml. Bohužel jsem ale stejne dostala v šestém měsíci embolii plic tak jsem k tem injekcím chodila i co dva dny na dosyceni antitrombinem.

nikolacirokova
8. led 2017

@nikisnikol Ježíš to mi je líto no já vůbec nevím co stim.Vim že se to má píchat do boku do břicha ale můj problém je že před otěhotněním sem vážila 53kg a spadla sem na 45kg a teď mám pár dní do porodu a kůži mám úplně naplou tak si to píchám do stehen ale dělají se mi ty boule no budu muset to říct u doktora nechci něco zanedbat

jabadabadoo
8. led 2017

@nikolacirokova píchám si 0,6 a mám boule i modřiny, ostatní holky taky a je jedno, jestli to píchnu do břicha nebo stehna, někdy se udělá, někdy ne, ale většinou ano

nikolacirokova
9. led 2017

@jabadabadoo no to je hezký dneska sem se pohádala doktorkou, protože říkám že mám ty boule a nohy mi čím dál víc natikaji a bolí a oni mi řeknou že to řeší na gynde tak proč teda chodím do hematologické a biochemické poradny když mi sami řekli že fraxiparin mě stejně neochrání od embolie plic je to jen prevence sice tohle vím ale trošku sem doufala že tomu zabrani.Ja už těm doktorům přestávám rozumět.

nikisnikol
9. led 2017

@nikolacirokova tak to mate zvlastnu doktorku. Mě se na každé kontrole na hematologii ptala doktorka jestli mi nenatekaji nohy jak reaguju na injekce a jestli nemam modřiny.a gdyz něco zjistil gynekolog tak me vždycky stejně poslal k odbornikovi

nikolacirokova
9. led 2017

@nikisnikol opravdu nevím co jim je dneska sem byla na hematologii řekla sem jim všechno a vůbec je to nezajímá ještě mi řekli že dnes sem měla poslední návštěvu že už sem v devátým měsíci.Tak zítra jdu na gyndu tak sem zvědavá tam 😀

chanellka
12. led 2017

Ahoj holky dnes jsem taky vyfasovala fraxiparin, chtela jsem se zeprat, mate ho v lednici? Nebo to muze byt normalne venku v pokojove teplote? 😳

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru