Úzkosť v tehotenstve. Môže ublížiť dieťatku?

iskierka
4. bře 2012

Dobre rano, som v 29tt a trpim strasnou uzkostou, bojim sa o babatko ako to zvladnem pokracovat v tehotenstve ako zvladnem porod, mavam strasne stavy uzkosti, busenie srdiecka, chvenie, uz poriadne ani nespavam, bojim sa ze mojmu malinkemu tieto moje stavy mozu ublzit, snazim sa nejako nato nemysliet ale to nejde ked ma prepadne uzkost hned sa mi rozbucha srdce a ja mam strach o babatko ze mu skodim a ze samu nieco stane ze mi umre v b rusku idem sa zblaznit. Na gynekonlogii som spomnala ze mam panicky strach o babatko, ale lekar dal iba magnezium to mi vobec nepomaha☹Povedal, mi aby som sa tolko nestrachala, lebo sa zblaznim z toho, ale ja mam pocit ze mi to prerasta cez hlavu☹ Zacala som chodit aj na psychoterapiu, ale to mi tiez nepomaha proste si svoje vsugerujem, zacnem sa o malinke bat ze samu nieco stane a uz je moja panka busenie srdiecka na mieste. Bola som aj na internom ale vsetko je zevraj v moej have dali mi na ukludnenie srdiecka lieky, ale neberem ich kedze viem, ze to mam zo strachu o malinke Prosim poradte, nemoze sa mu nic stat ked mavam tieto stavy? Bojim sa o jeho zivot a jedine moje zelanie je aby sa narodilo zive a zdrave idem zosaliet ked si predstavim, ze ma caka este tolko tyzdnov do porodu ☹

karchinka
4. bře 2012

Ahoj, to je mi moc líto :( Ono to těhotenství není žádná sranda, všechny ty změny - biologické, psychické, chystání na úplně novou situaci, kdy člověk ani neví, do čeho jde. Když ti tady napíšu, že se nemáš bát, tak to asi moc nepomůže a určitě ti to říkají všichni. Já se u druhého těhotenství bojím víc než u prvního. Manžel vždycky říká, že nejhorší je to, že sedím tady na netu a všechno si tady pročítám a prozkoumávám, nacházím tady samé katastrofy a pak se strachuju, protože prý ti, co to u nich dobře dopadlo, tady nepíšou a píšou jenom ti, co měli nějaký problém. Ale asi bude pravda, že většina ženských tenhle stav zvládla, tak my to určitě zvládnem taky 🙂 Asi bych ti poradila, ať začneš chodit na nějaký ten předporodní kurz, klidně i dva, já s prvním chodila do těhotenského plavání a teď chodím taky a musím říct, že mi to hodně psychicky pomáhá. Kromě toho, že pohyb určitě pomáhá jak psychicky, tak i k porodu, taky pomáhá to, že jsi s jinýma budoucíma maminkama, můžete pokecat a tak, taky většinou můžeš své obavy svěřit porodní asistentce, která to vede (alespoň my máme v plavání super paní 🙂). Taky bych ti poradila procházky, setkání s kamarádkami, jet s manželem/přítelem na výlet, být s příbuznými, se všemi, co ti s nimi je dobře - abys měla co nejmíň času myslet na nějaké špatné věci a co nejvíc si těhotenství užívala. I odborná pomoc určitě není od věci, ale sedět u doktorů člověku taky někdy moc nepomáhá. Ale v každém případě se na všechno doktorů ptej, pokud se ti něco s tebou nebo malým nezdá, tak raději běž, i když se ti bude zdát, že tě berou za "hysterku" 🙂 v tomhle stavu se všechno omlouvá 🙂 a je to lepší, než si pak něco vyčítat. To bušení srdíčka asi není úplně nejlepší, ale možná to víc škodí tobě než mimi. A v 29. týdnu už to máš za chvilku 🙂 a mimi je už teď šikovné, už jenom roste a těší se na tebe... a i kdyby se teď něco stalo, tak to zvládnete 🙂

diviska
4. bře 2012

@iskierka Tomu co popisuješ se říká panické stavy úzkosti. Já to znám dobře, mám to od 19 let. Kdybys chtěla nějaké info nebo "rady" napiš mi do IP, ráda si s tebou o tom popovídám

iskierka
autor
4. bře 2012

@karchinka
@diviska Dakujem baby, muz mi je oporou, zakazuje mi aj citat internet a chodit sem na konika, lebo ze vzdy sa tu dozviem veci zle a potom sa bojim.
Je pravda, ze jakmile som mimo domu napr. u nasich tak mi nic nieje ale hned ako pridem dmov sa mi rozbusi srdce a zacnem sa bat ☹ Este raz Vam dakujem verim, ze to vydrzime do konca a v maji sa nam narodi krasna zdrava dcerka

diviska
4. bře 2012

@iskierka a to má muž pravdu! nic nečíst, já taky nic nečetla a bylo to o hodně lepší! Ale jak jsem ti psala v IP, nemáš se čeho bát, je to jen v hlavě, žádný důvod k tomu, že by se něco stalo není! Až se narodí zlatíčko, uvidíš, že to všechno stálo za to 🙂 držím palce!!

karchinka
4. bře 2012

@iskierka Jako bych slyšela toho svého, už mám skoro zakázanou i televizi :D Je pravda, že někdy z těch info na netu chytnu nervy, ale někdy mě to zase uklidní 🙂 Ale asi má manžel pravdu, žádný internet, jenom na hledání věciček pro to malé 🙂 Tak ať tě tvůj muž bere hodně ven, začíná tam být hezky, malá procházka a nějaké dobré jídelko nebo třeba palačinka, pohár můžou jedině pomoct 🙂 A kdyby něco, tak tady zase napiš 🙂

lucille85
4. bře 2012

@iskierka neboj se, už jsi překonala ty kritické milníky co v těhotenství jsou a miminko budeš mít za chvilku u sebe! I kdyby se narodilo dřív tak už te´d má dobré vyhlídky! Zkus myslet na hezké věci, připravuj výbavičku, povídej si s miminkem, třeba mu čti pohádky, zpívej...Miminku stres nijak zvlášť neškodí, ale Tobě samozřejmě jo, může Ti blbnout tlak a to bušení srdce to je taky z nervů...když to na tebe přijde tak hezky pomalu dýchej jen krátké vdechy a zkus pít třeba meduňkový čaj, ten se v těhu může a má zklidňující účinky...netrap se věcmi, které nemůžeš ovlivnit, já vím, že se může stát tolik věcí, sama s tím bojuju, ale to by ses brzy zbláznila...a pak až se mimi narodí tak tu úzkost vycítí a bude plačtivé a neklidné, takže je důležité aby sis užívala těhotenství a miminko a na to co se může stát nemyslela!!!Ono pokud se něco má stát, stejně to neovlivníš, mysli pozitivně!!!Pak se budeš celý život už bát o malé, to je úděl maminek...držím palce a´t to hezky zvládnete!!!

iskierka
autor
4. bře 2012

@diviska
@lucille85
@diviska Dakujem Vam strasne moc ja verim, ze to nakoniec dobre dopadne, mne staci pocut, ze malinkej nic zle nehrozi a potom som kludna o seba sa nebojim ja to zvladnem ja sa len o malinku bojim, no veriu ideme my s muzom trosku von kedze je krasne a aspon na par hodin vypnem a budem kldudnejsia 😔 Urcite Vam napisem ako pokracujeme dalej

zaree
5. dub 2013

Ahojte, je tu este niekdo momentalne s podobnymi problemami?

barcitta19
29. srp 2013

@iskierka Dobrý ja mam taly isty problem ako ste mali vy chcem sa vas spýtat ako ste to napokon zvladli ja sa tak trapim tiež a tiez sa welmi bojim o malinku uzivam aj homeopatika sedatif to je jedine čo mozem ale nepomaha :/ a uzžívam aj magnezium a tiež nepomaha :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru