V 17. tt som mala cukor v krvi 15,3. Čo mám robiť?

katrerina2
11. bře 2011

prosim viete mi poradit? vcera som si merala cukor v krvi a asi to nioe je ok bo mi vyslo 15,3. som v 17tt. co mam robit? ☹

bledulka
11. bře 2011

zajít k lékaři- ráno nalačno.. určitě ti změří glykemii-bude-li vyšší než norma, odešle tě rovnou do těhotenské diabetologické poradny.. budeli normální, odešle tě pravděpodobně na OGTT - ten bych si určitě vyžádala- který prokáže tento problém i pokud bys měla nalačno glykemii normální..

pokud jsi měla opravdu 15,3 mmol/l, tak je to dost bez ohledu na to,zda jsi po jídle nebo ne a určitě bych to hned šla řešit..
určitě bych nad tím nemávla rukou (což neděláš,když se zajímáš co dělat) protože nekompenzovaná cukrovka je riziko pro miminko..je třeba ji proto držet pod kontrolou..

otázkou je, zda papírky,kterými jsi to zjistila nejsou prošlé atd.. ale pokud jsou ok, tak není co řešit - k doktorovi určitě zajdi..

a neboj se,těhu cukrovku zvládlo hodně maminek - včetně mě 😉 měla jsem ji už od 13 týdne..a já i syn jsme zdraví 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru