V kolikátém jsem týdnu těhotenství?

denousek
5. srp 2011

ahoj zajimalo by mě kolikáty jsem týden těhu,jeste jsem nebyla u dr ale mám / / .
posledni MS byla 1.7, ale ovulace byla az 21.7 teda 21DC ... bere na to lékař ohled při určení termínu porodu?nebo mi do prukazky napíše termin porodu dle ms?mela jsem ale ovu a tyden pozdeji :.( at je ta jak chce ani nevimktery bych mela byt tyden .. 5?... jde mi o to ze 12.8 jdu k dr tak by me zajimalo jestli uz bude neco na UZV nebo jestli je brzo.. budu 22 dnu po ovulaci...díky

andara
5. srp 2011

Nejvyšší pravděpodobnost otěhotnění byla kolem 14.7.2011.
Pokud jsi těhotná, jsi přibližně v 5 týdnu a 0 dnu
To znamená, že jsi v prvním trimestru
Ideální datum porodu je 6.4.2012 (fórum Dubnovky 2012)
Normální datum porodu bude mezi 22.3.12 a 20.4.2012
Do porodu zůstáva přibližne 34 tt
Průměrná váha miminka v 5 t a 0 d je přibližně 0.1 gramu
Normální váha miminka v 6 týdnu se pohybuje od 0.05 do 0.3 g
Průměrná délka miminka v 6 týdnu je přibližně 1,25 mm
Konec 1. trimestru a začátek 2. trimestru: 30.9.11
Konec 2. trimestru a začátek 3. trimestru: 5.1.12
Normální těhotenství trvá 40 týdnů +- 2 týdny

To mi vyšlo podle těhotenské kalkulačky (takže jsi zač.6tt), je to ale podle té MS, tím se bude řídit i doktor-já třeba měla termíny dva, jeden podle MS, druhý podle utz ve 12tt🙂
No a určitě by měl na utz vidět dutinku -já byla někdy 6+4tt na pohotovosti a už jsem viděla pidi mimi se srdíčkem.
Tak držim palce🙂

fram
5. srp 2011

týdny těhotenství se počítají podle prvního dne poslední menstruace, stejně tak i termín porodu. Pak se dělá UZ v 1.trimestru a pokud se termín porodu z UZ liší více než o týden než termín podle poslední menstruace, bere se termín podle UZ. Jinak podle poslední menstruace.

mamkamarketa
5. srp 2011

na to kdy si mela ovulaci dr, koukat nebude. ja vim presne na den kdy sme malyho ''vyrobili'' rekla jsem to a vubec na to nebral ohledy. podle mych vypoctu mi vysel TP na 3.12. ale dr mi rekl,ze podle PM a UZ mam termin 25.11. a nakonec se mi 25.11. narodil spontalne muj milacek 😵
preju pohodove tehu 😉

coxa
5. srp 2011

já jsem taky měla delší dobu od MS do ovulace než je běžné, doktor na to ohledy vůbec nebral, termín stanovil předběžně podle MS a pak na pevno upravil až podle velikosti plodu na UTZ 😉 A bylo to stejně jak psala mamkamarketa - první syn se spontáně narodil den před termínem podle MS a druhý tři dny po - takže podle ovulace by to fakt nevyšlo. 😀

ja.na81
5. srp 2011

Tak moje lekarka tedy termin ovulace v potaz brala. Protoze take byla pozdeji. Prcek se ji na utz zdal mensi, tak jsem rekla, kdy byla ovu, ona znovu koukla do svych tabulek a pry, tak to jo, to sedi. Mela jsem tedy od zacatku jen tento vypocitany termin (prcek se pak narodil 6 dni po nem).

andelka
5. srp 2011

Jestli ti můžu radit, tak nahlas pozdější datum poslední MS a hotovo - minule jsem měla MS 1.8. a ovulku 19.8., takže jsem nahlásila poslední MS 6.8. Prostě den ovulky minus 14dní. Teď jsem na konci 7tt, k Dr jdu v úterý, srdíčko už by mělo být. Poslední MS jsem měla 12.6., ale řeknu 19.6., protože stejně jako ty, jsem měla ovulku 21DC. Nemám nervy se s někým dohadovat, že prostě mám delší cykly, a že mimi není menší.
Jinak podle poslední MS jsem měla termín 13.5. a podle NT screeningového utz 7.5. a malý se narodil přesně mezi tím 10.5. 🙂

teerka
5. srp 2011

Asi to bude dr. brát jen podle MS. Mrkni sem, nahoře si vyplň jen poslední MS a je k tomu i pěkný popis. http://www.tehotenskakalkulacka.cz/

ashlee
5. srp 2011

ja jsem měla ovulaci až 19 den cyklu a když jsem to řekla doktorovi tak řikal že to nemužu vedet kdy jsem otehotněla.a vypočital mi termin podle ultrazvuku 22.7. podle ms 21.7. ale podle ovulace byl termin 25.7.

steffi84
9. zář 2013

ahoj chtela sem se zeptat sem těhotna u gynekologa sem byla 2.9.2013 a povedal mi že sem v 6tt+4 ted tam dem 10.9.2013 tak v kolikatem tydnu budu posledni ms sem mal 16.7.2013 a k oplodneni to nevim presne ma nekdo podobne skusenosti

ivajaro
9. zář 2013

7+5 tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru