V kolikátém týdnu jsou poprvé cítit pohyby mimi v břiše?

amendee
27. črc 2011

jsem prvorodička 🙂

babbota
4. srp 2011

já jsem dnes 23+2tt a pohyby ještě necítím, jsem z toho trošku nervozní... 😒

nikasa
5. srp 2011

Ahoj, ja u prvniho cca. 20.tyden a teď u druhyho 17. tyden. Ale je to asi tim, ze uz jsem vedela, co mam cekat a vic jsem se na to soustredila🙂

gucci
5. srp 2011

Lea poprvé ve 13tt, pak už běžně od 15tt
Junior poprvé ve 12tt, normálně taky kolem 15tt

gretuschka
5. srp 2011

Ja cekam prvni mimco a prvni pohyby byly presne v 19tt!!!

miriska
5. srp 2011

Já 15 nebo 16tt...

adenka84
5. srp 2011

první pohyby jsem zaznamenal v 18+2

bohuli
7. srp 2011

Já to cítila v 19 tt, ale jelikož to je mé 1. těhu, tak jsem si nebyla jistá, že je to ono, zřetelně pak v 20tt.

katkolina
11. srp 2011

Holčiny, můžu mít dotaz?
minulý pátek se mi zdálo že už cítím pohyby mrnouse, jsem ted 19+3, ale nebylo to jakoby šimrání nebo bublinky, ale spíš jsem měla pocit jak když se mi tam něco převaluje 🙂 Tak si nejsem jistá jestli to bylo už ono nebo ne. Cítila jsem to jen když jsem chvíli ležela a měla ruce na bříšku.
Ale ted poslední tak tři dny to citím zdá semi jen v menší intenzitě než před tím. Nemůže být něco v nepořádku? 😔 Možná je to tím že jsem minulý týden měla dovolenou takže jsem se sledovala častěji tak jsem možná měla víc štěstí a ted to zkouším jenom fakt večer když přiletím z práce. a je to jen dycky pár jakoby štouchanečků a dál nic. Ve stoje ani v sedě ho zatím necítím. Doufám že se nic neděje.. Můžou být takhle na začátku pohyby miminka tak nepravidelný?

hojda
11. srp 2011

Já bych řekla, že to bude ono, neboj vše je ok. Když budeš mít ruce chvilku na břísku, tak určitě nějaký pohyb zaznamenáš.

cabalkova
11. srp 2011

Mam placentu na predni strane a nejsem zadyn hubenour, takze prvni simrani nekdy od 15tt (bylo li to ono) a regulerni pohyby az nekdy 24tt... je to hodne individualni, kamaradka si byla pohyby jista az nekdy ve 30tt, takze bych se nestresovala... taky kazde miminko je jine a zpocatku tam ma hodne plodove vody, takze se tam jen tak prevaluje... plus doted poznam, kdy je otoceny nozickami do boku (to pak dela boulicky) a kdy se vyspuli ven zadeckem, nozky ma jako k me pateri a to ho pak necitim skoro vubec... takze bych zachovala klid a rozhodne nepanikarila, ze mimi citim jeden den min a druhy vic.

zuzulik84
24. srp 2011

u prvního těhu 16 týden a ted jsem 11t a dnes se mě zdálo že už neco cítím... ale zdá se mě to hodně brzo sice jsem hubenour ale stejně🙂

rebelie
24. srp 2011

Já ve 22tt. Teď - 25tt - je to teprve častější a jsem si jistá tím, že to je ono. Možná, že bylo něco i dřív, ale třeba jsem to nerozpoznala... Pohyby citím hlavně po jídle, v sedě, když se břicho zmáčkne... Ale zhruba od toho 22tt byly cítit už i přes břicho, takže si mohl sáhnout i mnažel...

jasminy
26. srp 2011

Ve 20.tt a bylo to večer, krásný pocit 😀

crawler
26. srp 2011

v 16tt bublinky nebo šimrání či jak to popsat 🙂

dona01
26. srp 2011

V 16tt první šimrání,pak to den ode dne sílilo.Nekdy jsou dny,kdy ho cítim méně,někdy více,ale nepanikařim,prostě si rikam,ze je asi otočeny jinak a ja to proste tolik necítím.A kdyz jse byla na 3D ultrazvuku a viděla,jak tam sebou mele a ja necitim nic,ze citím jen kdyz kopne nožkama nebo se protahne celej,tak jsem v klidu uplně.Cítit pohyby je to nekkrásnější na celém těhotenství 🙂

kristynaw
26. srp 2011

v 18tt s prvni, ve 13 tt s druhou, a ted jsme je myslim zacla citit vcera 🙂

martina_z
26. srp 2011

V 16tt prvni lechtani a pocit, ze se neco deje - nebyla jsem si ovsem vubec jista. Pak nekdy okolo 18tt prvni male zduchani, jeste velice nepravidelne, no a od 21tt regulerni kopance.

kachen
26. srp 2011

V 17tt. Takove jemne tukani. Ovsem ja jsem hypochondr,strasne jsem se sledovala a zaznamenala okamzite kazdou odchylku od normalu.

xlili
26. srp 2011

V 18tt takové malé kopanečky 🙂

verca182
26. srp 2011

já takové jemné šimrání kolem 15tt, což je na prvorodičku celkem brzy, ale jsem si jastá, že to bylo ono 🙂 Jinak "opravdické" pohyby asi o tři týdny později. Jsem zvědavá, kdy dá o sobě vědět druhý prcek 😎

pavlanatlinka
26. srp 2011

já jsem je začla cítít až dlouho až v tom 22tt protože mám placentu na přední straně tak proto tak pozdě

spagatice
26. srp 2011

Já jsem u prvního syna měla placentu na zadní straně a pohyby jsem cítila asi od 20tt a teď ji mám na přední straně a cítím je asi tak od 15tt. Tak nevím, jestli na to umístění placenty má vliv 😅

ivulka1
28. srp 2011

Já u prvního prcka až ve 22. týdnu a teď jsem je cítila už ve 14. týdnu - brzo, asi to bude nějakej dráček 😲 - předpokládám, že druhej klučina, ale nevíme to 😉

kristi
28. srp 2011

asi tak 19tt

vrana
28. srp 2011

U prvního kolem 20.tt, u druhého kolem 16.tt

ava
30. srp 2011

u 1.jsem cítila ve 20.tt a u druhého velmi zřetelně již od 16.tt

anitram18
30. srp 2011

v 16.tt jako prvorodička

luckar
30. srp 2011

opravdu zřetelné a rozpoznatelné asi od 22tt, předtím jsem si nebyla jistá jestli je to bublání v břiše, nebo miminko 🙂.

rradka
30. srp 2011

Já začala cítit pohyby až v 23tt (placenta na přední straně) a zrovna, když jsem byla ve vodě a plavala. Evidentně se jí to líbilo 🙂 A od té doby teda jede 🙂 Žádný šimrání či bublinky jsem necítila, ale rovnou malinký kopance.

misakiki
14. lis 2012

V 1.těhu kolem 20 tt v 2. těhu kolem 18 a teď kolem 16 tt 🙂 záleží na velikosti mimíska,na uložení placenty,na tloušťce břišní stěny..ale všechny maminky ,,TO" pravé kopnutí bezpečně poznají 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru