V kolikátém týdnu těhotenství jste cítily pohyby?

maarika
24. lis 2011

holky,ráda bych se zeptala,kdy jste poprvé cítily pohyby miminka?Nemusí to být kopanečky,ale spíš třeba i bublání atd.Děkuju 🙂

eficenka
30. dub 2012

já první v 16 tt, většinou večer vklidu...

bellys
30. dub 2012

tak to jsou docela rozdílné zážitky, tak přidám i ten svůj... čekám první dítě a první pohyby jsem zaregistrovala na přelomu 16/17tt a od té doby nic ☹ teď začínám 20. a doufám, že se pohyby vrátí... brzo mě čeká velký UTZ, tak aspoň uvidíme, jestli je prcek v pořádku... placentu mám vzadu vysoko a mám pocit, že se prcek mele uvnitř když sedím nebo něco dělám v podřepu a stlačuju tím břicho... možná se ale pletu, u druhýho už asi člověk je jistější 🙂

kamino
30. dub 2012

První tehotenstvi a bublinky byly cítit v 17 týdnu.

tuliberka
10. zář 2012

V 19. tt 😵

nikaaaaaa
9. únor 2015

v 16.tt 🙂

fillipepi
9. únor 2015

V 16. tt, malinké boulení a ťukání 🙂

deathy
10. únor 2015

U prvního netuším, nepamatuji. Teď u druhého jsem si stopro jistá, že jsou to pohyby teď tak týden (16.tt).
Sice ještě nejsou citelné když si položím ruku na břicho a není to žádné velké bušení, ale jsou to jasně pohyby.
A zajímavé je, že jen na levé straně, tak bych to typovala, že tam má asi nohy 😀

ivca87
13. únor 2015

U první ve 22.tt
u druhé ve 20.tt
🙂

daasenka85
10. črc 2015

Poprvé 16+2 asi a teď mi připadá, že sem tam něco cítím, ale jsem teprve 12+6, tak asi spíš střeva 🙂 Řekla bych ale, že občas už cítím, kde se mimčo nachází, že se tam jakoby natlačí (není to samozřejmě vidět, ale nějak ho tuším vlevo) 🙂

szifcakova
15. zář 2015

V 17. týždni také slabé kopančeky. Teraz som v 19. týždni a niekedy kope tak, až mi brucho nadskakuje 🙂 A je to prvé tehotenstvo

dc2015
15. zář 2015

V 19., 1. mimi a byly téměř hned kopance 🙂

katerina2712
22. únor 2017

🙂

tarianna
22. únor 2017

ve 21. (1. těhu)

katerina2712
22. únor 2017

Dobrý den maminky já mám 78,7 kg a pohyby ještě furt necitim a docela me to stresu je protože u syna jsem cítila už kolem 14.TT a u dcery taky tak nějak a to po porodu zjistily ze ma nemocné srdce ve 2,5mesicich jsem musela s malou na operaci bandaz plicnice ještě na ligách tepenné duceje a stále nás sledují na kardiu a ted se čeká zda ještě podstoupime operaci srdicka máme velký srdečni defekt a to jsme měli hodně dir v srdicku některé nám zarostli a ještě tam máme dvě jedna porad pres 1cm a ta druha je už menší tak uvidíme ale takový pocit když jsem dávala dceru na sál nepřejí nikomu nejedlá jsem nic do me neslo

katerina2712
22. únor 2017

Zkratka stres hroznej

megaira
22. únor 2017

16 tt☺

petastastna
10. kvě 2017

Ahoj,jsem dnes 18+1 a měla jsem dva dny zpátky pocit,že cítím trošku nějaké pohyby... otázka,jestli sem cítila opravdu pohyby :D a teď dva dny nic... na kontrole jsem byla před týdnem,krásně jsme rostli a vše v pořádku. No a teď ty dva dny nic... jsem z toho nervozní,ale asi plaším zbytečně že? Je ještě celkem brzy, na další ultrazvuk,ten velký, kde se kontrolují orgány jdu 25.5. Do té doby asi budu muset vydržet 🙂 zas se mi nechce jezdit k doktorce 40 km jestli zbytečně plaším...

petastastna
10. kvě 2017

nikdo nic? 🙂

mamkagabka
10. kvě 2017

@petastastna ahoj, nič sa neboj, ja som to mala zo začiatku tiež podobné, jeden deň som cítila a potom aj dva-tri dni nič...ono sa to rozbehne neboj, teraz som v 32.tt a malý sa hýbe neprestajne už asi 4-tý deň :D .... len žiadna panika, určite je všetko v poriadku 🙂

petastastna
10. kvě 2017

@mamkagabka děkuju 🙂 já se snažím zbytečně neplašit, ale nějaké to ujištění že to měl někdo podobně, je příjemné číst 🙂

mamkagabka
10. kvě 2017

@petastastna tomu úplne rozumiem 🙂 som na tom rovnako, ale naozaj sa neboj zo začiatku som tie pohyby aj ja ledva cítila, ale keď ono to bábo je také maličké tak sa niet čo diviť 🙂

petastastna
10. kvě 2017

to máš pravdu 🙂 nebudu se stresovat ;) určitě se prcek zase ozve 🙂 jinak ke všemu mám placentu na přední straně, tak to určitě tlumí i ona že?

mamkagabka
10. kvě 2017

@petastastna no tak to určite môže ;)

luska__
10. kvě 2017

jsem prvorodička a první jednoznačné pohyby jsem cítila dost brzy. Byla jsem přesně 17+4, ale mám placentu na zadní stěně.

vanea
10. kvě 2017

v 19tt jsem cítila poprvé =) placentu mám taky vzadu a jsem hubeňour =) jinak takto v začátku je to nepravidelné;) mimčo tam má ještě spoustu místa

luj89
10. kvě 2017

Ja jako prvorodicka s placentou na predni stene jsem citila prvni pohyby v 17+5.

petastastna
10. kvě 2017

koukám taky že to má každý fakt jinak, moje sestra první pohyby cítila až v 21.tt 🙂

guinea
10. kvě 2017

Tak já vás asi všechny trumfnu, já je cítila až od 25. týdne... Dost jsem ale přibrala, plus placenta na přední stěně.

petastastna
10. kvě 2017

@guinea tak tos me taky uklidnila 😀 ja teda hlavne citila jen pohyby kdyz sem dala ruku na brisko, jinak ne... a ted sem to zkoumala a trosku se ozval prcek 🙂 tak to snad zesili

nuggett
10. kvě 2017

Něco málo okolo 22tt ale spíš jak zařazené větry 😂 opravdy pohyby jsem si užila až v 9.mesici

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru