V kolikátém týdnu těhotenství jste začaly přibírat?

kacito
8. dub 2012

Ahoj holky... v kolikátem týdnu jste začli příbírat???A jak moc jste přibírali???A kdy vám šlo už vidět bříško?? Já jsem zatím v 6-7tt 🙂 Kdy to na sobě poznám? děkuji 😉

cutce
8. dub 2012

@kacito kazda to ma uplne jinak, takze kazda ti taky jinak odpovi. kazda jsme individualni, uvidis sama 😉

dana3262
8. dub 2012

@kacito nejen, ze jsme kazda jina, ale i kazde tehotenstvi je jine.
Pri 1.jsem:
zacla pribirat asi ve 20.tydnu
pribrala jsem 15kg
a brisko bylo videt taky okolo toho 20.tydne

Pri 2.jsem:
nezacla pribirat vubec
ba prave naopak jsem zhubla 1kg
tehotenstvim jsem prisla o 8kg a pak nasledne o dalsi 1-2kg. Ted mam bez mala o 10kg min nez jsem mela pred druhym tehotenstvim.
Brisko zaclo byt videt az okolo 25.tydne

Bezne si myslim, ze u normalni postavy zacne byt videt v 5.mes. Ze si jako lide mohou neceho vsimnout.

andelka
8. dub 2012

je to indivindi, to má každý jinak, záleží na hodně faktorech a většina se nedá ovlivnit.
Jinak já jsem začala u prvního těhu přibírat po 20tt, bříško začlo růst kolem 18tt (to jsem začala nosit těhukalhoty). U druhého začalo přibírání po 16tt, bříško začlo též tak po 18-20tt.
A jak moc - v prvním 8kg, v druhém 11kg, nejvíc to šlo nahoru v posledních týdech.
Ale to má fakt každý jinak, záleží i jestli má v 1trim nevolnosti, jak pevné jsou břišní svaly apod.
Kolem toho 5.měs už to začíná obvykle být vidět, v přiléhavějším oblečení.

beruska24.9.
8. dub 2012

u obou těho tak nějak podobně, jen u druhého bylo bříško vidět o něco dřív 😀 přibírala jsem hodně od začátku, ke konci už moc ne, pokaždé přibrala 19kg. u mě to bylo hodně rozdílné až po porodu, jak rychle šla kila dolů 😉

coufii
8. dub 2012

Ahojky.Tak já jsem na sobě začala pozorovat že roste asi od 3 měsíce ale teď už to na mě každej pozná 😀 a to jsem v 17tt a nabrala sem cca 1kg...Což je zatím parádní 🙂 Ale už pomalu začínám nakupovat větší věci, protože se pomalu do ničeho nevejdu 😀

salomee
8. dub 2012

Těžko říct, někdo si kupuje těhot. oblečení už ve 12. týdnu, na někom to nepoznáš ani v pátém měsícu.
Na mě to začínalo být trochu vidět s postupujícím čtvrtým, ale spíš já a pár vyvolených co to vědělo, to viděli a ostatní ne, ani rodina. Těm jsem to řekla až k začátku pátého a v práci taky, protože to bylo před Vánocema a to jsem se obávala že už to bříško přes svátky víc naskočí a každej by to už viděl bez říkání🙂...ale nakonec bych to asi i pak nějakou chvíli zatloukla...a to sice nejsem hubená, ale nemám ani nadváhu. Jo, že záleží i na postavě, to je taky fakt🙂.

slundo
8. dub 2012

Tak já to měla tak, že kolem 10. týdne už jsem neoblíkla svoje kalhoty. Nepřibírala jsem, ale bříško už mi začínalo růst. Ve 4m už to na mně bylo vidět. S váhou jsem začla jít nahoru až od 5. měsíce a celkem jsem nabrala 10kg 🙂

martinakl
8. dub 2012

Ted v 19t mam 2kg navic. Brisko se malinko vylouplo kolem 14-15t, kdy jsem zacala nosit tehu kalhoty, od doby se az tak moc nezvetsuje. Ale je to taky tim, ze mam brisni spek, a to je pak poznat hur, jestli jde o spek nebo o tehu brisko 🙂

jessika
8. dub 2012

Já jsem v 12 tt a moje dnešní bříško můžete vidět v mém albu. Nepřibrala jsem ještě nic (možná jedno kilčo). Těhu kalhoty nosím od cca 6tt, normální mě tlačily.

radun
9. dub 2012

Já jsem u prvního začala přibírat hned v prvním trimestru, u druhého jsem se hodně hlídala a první kilo jsem přibrala cca ve 20. týdnu. Zato s tím břichem - v prvním těhotenství někteří sousedi ani nevěděli, že jsem těhotná těsně před porodem (byla zima, tak se to schovalo pod bundu), ale v druhém těhu jsem pupek začala pozorovat snad tejden po ovulaci 😀
Jinak je to fakt individuální - ségra měla pupek vidět až v osmym měsíci, dost jí to tehdá štvalo 🙂

lamarika
9. dub 2012

U prvního těhu jsem viděla bříško už ve 3. měsíci, ostatní asi až ve 4. měsíci. Přibírat jsem začala ve 4. měsíci (během prvních 3 měsíců jsem 6 kg shubla). Celkový nárust 35kg. Rok po porodu mi zůstaly 2kg. Těhu věci jsem začala nosit shruba ve 3. měsíci, všechno mě škrtilo.
U druhého těhu mi vyjelo břicho snad okamžitě. Ve druhým měsíci jsem měla břicho jak v 6. měsíci. Přibírat jsem začala hned. Celkový nárust 25kg. Rok po porodu mi zůstalo 9kg. Těhu věci jsem začala nosit hned.
U třetího těhu mi zatím nijak břicho vidět nejde. Tak trochu vypadám jako přežraná. Zatím mám úbytek 3kg. Těhu věci zatím nenosím.

lucifereeek
9. dub 2012

na mě to dlouho nebylo vidět, někteří si začli všímat kolem toho 22tt, kdy mi začalo růst bříško 🙂 do dnešního dne jsem přibrala 4kg takže je to vidět jen na tom břichu 🙂

brisalek
9. dub 2012

byla jsme dost hubena pred tehu, takze ja jsem mini brisko videla tak okolo 12tt. ostatni tak asi od 25tt (kdyz jsme byla na UZ ve 21tt rikal dr. kde mam bricho)🙂. Pribrala jsem 1kg po 13tt, pak do 31tt kazdy mesic 2kg a od 31tt do 40tt dalsich 9kg. Tehu oblecen jsme zacala nosit asi tak okolo toho15tt. Neprejidala jsem se jedla jsme jako driv takze spise dieta☹. Po tehu mi zustal dost velky spek na brise a faldy na bokach, takze ted mam bricho, kdyz povolim svaly asi jako v 5mesici🙂.

werunqa
14. dub 2012

Ja jsem zacala pribirat nekdy po Vanocich-to bylo ve 21tt-mela jsem nahore +1kg... 😀
pak dlouho nic, ve 29tt jsem mela nahore 4,5kg a tedka ve 37tt uz 8,5kg 😀 .Brisko mi zacalo rust az nekdy na zacatku 6. mesice, ale poradne roste od toho 30tt 😀

palomitacheca
14. dub 2012

Při 1. už si to přesně nepamatuju, ale začala jsem nabírat až kolem 20. týdne, to mi i trošku začalo růst bříško, ale pěkně viditelný bylo až tak od 7. měsíce. Celkem jsem přibrala 11kg a skoro všechno jsem nechala v porodnici.

Teď podruhé už jsem začala přibírat kolem 10.týdne, bříško se začalo objevovat od 12. týdne a prozatím jsem nabrala necelých 5kg, takže počítám, že v tomhle těhotenství naberu nejspíš víc než poprvé 🙂

majinka1981
14. dub 2012

Psala tu někde i paní, která před porodem vážila o osm kilo méně než před těhotenstvím 😀 Já zatím přibrala do 29.týdne 4 kila. Takže mám 58 kilo teď. 🙂 A ty čtyři kila jsem přibrala najednou během 14ti dní.

mojsha
16. dub 2012

ahoj, já jsem s prvním prckem přibrala 11kg a bříško bylo vidět cca od 16tt, ted čekám druhé jsem v 18tt a zatím jsem přibrala necelé 2kg a bříško mám vidět znatelně, pač jsem si ho nijak nezpevnila po prvním. 😀

mufinka26
16. dub 2012

při prvním těhu to na mě začalo být vidět až kolem 16tt a za celý těhu sem přibrala cca 15kg
ted při druhým těhu mám zatím nahoře 4 kg, ale bříško sem měla snad už v 9tt 🙂 a i ted spíš vypadám jak když čekám minimálně trojčátka 😀

ahojkyy
16. dub 2012

ahoj. Tak ja som pribrala tak zdravo az v tretom trimestri, ku koncu, posledny mesiac uz neskutocne 🙂 je to indi vindi 🙂

karlam
16. dub 2012

jsem 24 tt s dvojčaty a mám už 10 kg nahoře, narostlo mně břicho a zaoblily se stehna a prcka 😉

missymici
17. dub 2012

Ja zacala pribirat uz na druhem mesici. Ted mam 14kg nahore.Brisko mi zacalo vykukovat take brzy,na 2,5mesici jsem mela brisko pidi pidi,na tretim uz bylo vetsci jak ve 4,5mes. Ted jsem ve 25.tt , a mam bricho velike a dlouhe a spicate... vsichni rikaji,ze tech 14 kil na me znat neni,ale bricho mam dost velke,nato v kolikatem jsem tydnu.🙂 a u prvniho tehu to byl celkem opak,do 7 mes.tehu idealni pribirani jen nejakych 8 kg,ale pak se to nejak zvrtlo a za 3 tydny jsem nabrala 5kg,...celkem pak 20kg.Brisko mi zacalo tehdy videt tak na 4 mes.

mates22
17. dub 2012

U prvního dítěte tak kolem 20 tt (přibrala jsem celkem 15 kg), zato u druhého snad od prvního dne 🙂 a přibrala jsem 22 kg, měla jsem na konci bříško, že si sousedi mysleli, že čekáme dvojčata.

cervena_vila
17. dub 2012

Kdy to na sobě poznáš? Jednou nezapneš kalhoty 😉

eficenka
17. dub 2012

ahojky, já přibrala kilo v 8tt, v 15tt mám zatím 2kg nahoře - ale spíš je to tím že se méně hýbu (měla jsem náročnou práci a jsem kvůli tomu na neschopence)
A bříško už vykukuje - známí to poznali už všichni 😀

mirdous
2. čer 2013

Ahojky,jsem v 17tt a zatím jsem přibrala 1kg ... Bříško se už začíná rýsovat ... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru