V kolikátem týdnu těhotenství už se dá mimi zachránit?

majunka25
30. dub 2008

Ahoj, možná jsem založila nezvyklé téma, ale jen mě zajímá v kolikátém tt už by se miminko mohlo zachránit kdyby se narodilo předčasně?Někde jsem slyšela že už ve 24tt a někde jsem zase četla že až ve 28tt.Tak nevím.

vladimuraz
4. kvě 2010

Holky, většina dětí narozená po 26.tt nemá žádné nebo minimální zdravotní problémy, dneska je péče o nedonošené dětičky na opravdu vysoké úrovni. Na diskuzi máme maminu s holčičkou narozenou ve 23+5tt, je jí 5 let. Moje dcera se narodila ve 28+0tt, kromě toho, že je hubená, na ní nikdo nepozná, že se narodila dřív. Neměla ani tu injekci na podporu plic, dýchala po porodu sama, pak jí pomáhal přístroj jen přidechovat. Nedonošenci nedostávají umělou výživu, ale mateřské mléko, když dozrají a mamina má mlíčko, normálně se kojí, já kojila asi po 2 měsících, když měla K. 1635g.
K. je od 2 let je bez plen, krásně mluví. Akorát je hyperaktivní, což je díky nezralé nervové soustavě při narození většina nedonošených dětí. Ale i spousta donošených 😉 . Jinak nemáme naprosto žádný zdravotní problém stejně jako děti mých kamarádek, které díky pobytu na neonatologii mám. Jak už tu někdo psal, v ČR se zachraňuje od 24.tt, když je dítě čilé a má se k světu, tak i dřív.

jakoubka
5. kvě 2010

okolo 25tt ,ale prý musí být váha nad 550g.
Ale vím o jedné holčičce co se narodila ve 23+5 a ted je z ní pětiletá slečna 😵 🙂

bausta
25. bře 2014

@berynka moji sestre praskla plodova voda je v 18+ 3 asi moc bych ji prala aby v ni holcicku take udrzeli a vse dopadlo dobre zitra se mame dozvedet☹dozvedetje mi to tak lito ☹

bausta
26. bře 2014

@bausta tak sestra o miminko dnes prisla zacala krvacet bohuzel to holcicka vzdala ☹ jsme vsichni moc smutni ☹

lucavka
26. bře 2014

Kupovali sme kočárek a paní měla dvojčátka ve 24 tt. teď z nich jsou krásní pomalu tříletí prďolkové

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru