V kolikátem týdnu těhotenství už se dá mimi zachránit?

majunka25
30. dub 2008

Ahoj, možná jsem založila nezvyklé téma, ale jen mě zajímá v kolikátém tt už by se miminko mohlo zachránit kdyby se narodilo předčasně?Někde jsem slyšela že už ve 24tt a někde jsem zase četla že až ve 28tt.Tak nevím.

atreides
30. dub 2008

co vím, tak prý je životaschopné od 28tt (někde jsem četla či slyšela)

lucenek
30. dub 2008

do 24tt se počítá odloučení plodu jako potrat nad 24tt jako porod...většinou je reálná byt malá šance na záchranu už ve 26tt, samozřejme stoupá s počtem třýdnů strávených v bříšku.
takže ve 25tt už můžeš porodit né potratit, ale plod nemusí žít, nebo záhy zemře.....znám případ bohužel, že mimiško porozené 26tt zemřelo po 14 dnesch, a 28tt přežilo bez následků...

vendulka
30. dub 2008

já jsem slyšela, že od 24tt

elennka
30. dub 2008

myslím,že 25 tt- kdy se to lomí potrat/ předčasný porod, záleží na mnoho aspektech....

lucenek
30. dub 2008

no 24tt myslím je hodně brzo když si vemu co včechno ve 24tt není zralé ...tak si myslím že 24tt není možné aby dítě přežilo..krátkodobě možná ano...

vendulka
30. dub 2008

lucenec: no asi to tak bude, říkala mi to známá,ale asi záleží na některých věcech...nevím,ale každopádně je dobré to donosit aspoň do 38tt

zonja
30. dub 2008

u apolináře tě v případě problémů přijmou na sále od 26 tt, což tomu asi odpovídá, ale pak je asi záchrana za jakou cenu, mnohdy, že ☹

lucenek
30. dub 2008

no mi se to zdá fakt brzo oni toen 24tt berou jako potrat ne porod

many
30. dub 2008

někde jsem četla,že od 25. nebo 24.t se dá zachránit,když jsou na to dobrý přístroje v té nemocnici,musí se mu pichnout něco co je dobrý na posílení jeho plic,že je nemá ještě vyvinutý,ale může přežít 😉 moje malá segra se narodila taky o dva měsíce dřív,necelý měsíc byla v inkubátoru a zvládla to 🙂 ale taky jsme se báli každý den,kdy přibrala nějaký gram,tak jsme měli všichni hroznou radost,že je to na dobré cestě 😉

many
30. dub 2008

ale to vlastně byla moje druhá mamka 🙂 ve 32.t

len
30. dub 2008

24-25tt, ale dítko v té době je ještě hodně nevyvinuté, musí být na speciálních přístrojích. Každý týden po téhle hranici výrazně stoupá naděje na přežití a zároveň klesá riziko trvalého poškození.

lucenek
30. dub 2008

many myslíš surfaktant ten se tvoří od 36tt....., takže zralejší dítě by nemělo mít event problém.
a znám případ kdy vypuzený plod 24tt chvíli žil a nidko pro záchranu nic nedělal..... ☹

many
30. dub 2008

zadala jsem tam např.22.t a už tam bylo že by mohlo přežít,ale fakt na to musí být to zařízení dobrý 😒

len
30. dub 2008

Já myslím, že nedávno na nějaké konferenci stanovili právě ten 24.tt za hranici, od které už se budou pokoušet děti zachraňovat, do té doby ne, protože by riziko trvalého poškození bylo příliš veliké. Ale taky si ti doktoři museli nějak morálně stanovit pevné datum.

kalo
30. dub 2008

Já četla, že ve 26tt... ještě ale nemá vyvinuté plíce a dýchá za něj přístroj

many
30. dub 2008

no holky musíme věřit,že budeme rodit v ten pravý čas a né tak brzo 😉 na to raději nemyslet ☹

len
30. dub 2008

Pokud zkopíruju z toho odkazu, co sem dávala Many:
24. týden je přelomový. Dítě je oficiálně považované za schopné přežití v případě, že by v tomto týdnu muselo být porozeno předčasně. Vyžadovalo by několikaměsíční pobyt na novorozenecké jednotce intenzivní péče v inkubátoru, pravděpodobně by za něj musel dýchat přístroj a dostávalo by umělou výživu. Ale existuje už dobrá šance, že by přežilo.

berynka
1. kvě 2008

Byvale spoluzacce ve 20. tt praskla plodova voda, do 28. tt ji udrzovali na rizikaci a pak se ji narodila holcicka. Asi ma dost nedonoseneckych tezkosti, ale podle fotek je moc roztomila a ma se k svetu. Ted jsou ji necele dva roky 😉 .

ria80
1. kvě 2008

Prý je ta hranice,od kdy se pokusí to dítě zachránit,24 tt.Ale viděla jsem v televizi,že přežilo jednou dítě narozené ve 22 tt.Ale to byla fakt výjimka.

schiffa
1. kvě 2008

Onehda jsem cetla, ze se podarilo zachranit holcicku narozenou ve 22tt. To se mi zdalo uplne neskutecny! Najdu ten link. Tady to je:
http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/...

lucenek
1. kvě 2008

tý tak to je sílaaaa,
čučím jako puk 😨

knobloska
1. kvě 2008

Myslím, že je šance od 24.tt, ale dost asi záleží třeba na tom, kolik to mimi váží. Je to strašně smutný, předčasně narozené děti.

panterka
1. kvě 2008

holky, dneska jsme se vrátili z neonatologie a tam byla mamča s holčičkou ve 26tt a malá je naprosto v pořádku 😉

hary
1. kvě 2008

Kamarádce se narodil synek na 26. týdnu, měl 950 g ☹ . Dnes mu jsou tři roky a nepoznaly byste to na něm. Možná měl jen štěstí, nevím, ale je naprosto zdravý, jen oproti ostatním dětem je drobnější, ale jen postavou, do výšky je stejný jako jeho vrstevníci. Je to bojovník a je perfektní. Je ale pravdou, že některé děti tolik štěstí nemívají.

mery.luu
1. kvě 2008

Holky tady vám na toto téma zasílám odkaz na pořad Diagnoza v ČT. Je to dokument o extrémní nezralosti novorozenců...

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1095946610...

labut
2. kvě 2008

mimčo se dá zachránit ve 24t + nějaký den. každý den v maminčině bříšku je k dobru. Tak nám to aspoň říkala porodní asistenstka.

maxkatka
2. kvě 2008

tak k tomuto tématu...

když jsme ještě nevěděli, jestli naše malé je v pořádku, tak mi říkali, že do nedokončeného 23tt se může z důvodu vrozené vady těhotenství ukončit - potrat, ale už je to porod - myšleno těžké vady... později už ne... tj. 23+1 už ne, že už se pokoušejí ho udržet při životě... otázka je, jakou má dítě šanci...

nensy
2. kvě 2008

v 24 tt aspon si to myslím 😀

raakosnicek
3. kvě 2010

vim o miminku narozenem ve 24tt,dneska je to krasny zdravy skoro 4lety certik.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru