V kolikátém týdnu těhotenství vám začalo praskat bříško?

janii
24. kvě 2012

Maminky, chtěla bych se zeptat v kolikátém tt Vám začalo praskat bříško? Mě u prvního nic, tak jsem zvědavá co bude teď 😀 A jak jste na tom vy? 🙂

saminomimino
24. kvě 2012

mně nepopraskalo nikdy a ani teď zatím ne,takže to ani nečekám,prý je to genetické,někomu nikdy nic a někomu hned a pokaždé 😉

garfie
24. kvě 2012

Mě taky nepopraskalo-ani napodruhé. Dokonce mě sestřička v nemocnici pochválila, že tak hezké hladké bříško už dlouho neviděla 🙂

camelinka
24. kvě 2012

me nepopraskalo taky vubec, "jen" boky a to az ke konci, mela sem obri pupek,ale jak pise samino tak nekomu popraska ikdyz se maze nejdrazsimi kremy a nekomu i bez kremu nepopraska,takze drzim palce at patris k tem druhym 😉

pumuckl
24. kvě 2012

Mě u prvního v těhotenství nepopraskalo nic, boky a "nad zadkem" mám popraskaný už dluho jak jsem vyžraná ☹ ale břicho o.k. Je teda pravda, že jsem každej večer poctivě mazala (vším co jsem doma našla, pojala jsem to jako možnost spotřebovat zásobu mlík a krémů co jsem si kdy nakupila a nepoužívala 😀 ), ale myslím si, že je to genetický, že můžeš mazat jak drak nejdražšíma přípravkama a popraskáš a naopak někdo nemaže vůbec a nemá ani čárku. Teď jsem stejně jako ty 27tt a zatím nikde nic neprasklo. Moje mamka po dvou dětech ani čárka. Teď má celkem nadváhu a je z ní parádní kulička a nemá jedinnou prasklinku.

aemmi
24. kvě 2012

Mně popraskalo asi tak v 35 tt a to dost hnusně 😒 na mazání taky moc nevěřím

martinatrnkova
24. kvě 2012

Mě se malá prasklina objevila v 36tt, ale v den porodu mi popraskalo břicho hodně, až jsem se divila, kde se to všecko vzalo, že jsem to neměla. Mazala jsem, abych trochu pomohla kůži, ale mazání prý nemá extra vliv na to, jestli břicho popraská nebo ne. Je to spíš podle rodinné dispozice.

llluckaaa
24. kvě 2012

Mně bříško popraskalo hodně, hlavně při druhém těhotenství. Ale kdy to bylo, to říct nedokážu, neviděla jsem si tam a strie jsem si prohlédla až po porodu 😒

pampeliska1
24. kvě 2012

Mě se neobjevila jediná strie, těžko říct, jestli díky mazání nebo genetice 😅 Mazala jsem vším možným (DM těh.olej, Bonella, Hipp těh.olej, Dove mléko..) včetně obyčejného vepřového sádla (čistého 😀 ) - rychle se vstřebalo a opravdu promastilo 😉

anetadr
24. kvě 2012

genetika v tom určitě roli hraje - má mamka má břicho po nás opravdu hodně zničené a já na tom nejsem o moc líp - a to jsem mohla mazat jak jsem chtěla. Kdy ale praskat začalo - to hodně těžko říct - mám pocit že už snad od začátku:(

tkanicka
24. kvě 2012

mazala jsem jako blázen, protože ségře poopraskalo břicho hrozně, já až do 36 tt neměla ani čárku, pak mi strašně rychle začaly naskakovat kila a popraskaly mi boky a stehna, na břiše ani čárka. divím se, že jsem nepraskla úplně 😀

marketnieuw
24. kvě 2012

u prvniho ani jedna strie..
u druheho az uplne na konci tehotenstvi - cca tyden pred porodem, par strii uplne dole z obou stran (ale je fakt, ze jsem mazala mene nez v 1. tehotenstvi)

katty.w
24. kvě 2012

Já jsem přenášela skoro 2 týdny a právě v těch dvou týdnech mi bříško popraskalo (a to jsem si už myslela, že mám vyhráno 😒 ). Naštěstí to není nějak moc, ale jsou tam ty strie mršky jedny 🙂

aja123
24. kvě 2012

Tak až po porodu jsem zjistila, že mám 3 velké strie, protože celé těhotenství jsem si myslela, že mi tak naběhly žíly pod bříškem 😀 Když jsem to v těhu zjistila, tak už tam totiž nebylo moc vidět 😀 😀

jop
24. kvě 2012

Mně se začaly dělat strie týden před porodem 😠 (rodila jsem v termínu), takže pár jich na břiše mám, ale není to tak hrozné.

eloana
24. kvě 2012

Me poraskly boky a jedna pulka.. bricho ani u jednoho ditete ne

mates22
24. kvě 2012

u prvního poslední tejden, ale fest teda a to sem mazala jako divá............u druhého už spíš tak nějak průběžně od sedmého měsíce, to zase odnesly stehna a boky........ale já to čekala, genetika je mrška

nikollita
24. kvě 2012

Já jsem první malou strii našla už v 15.tt 😒 Teď jsem v 25.tt a mám krátké a malinké strie a to jen na pravé straně bříška 😉
Mažu celkem dost, 2x denně. Mamka nemá po třech dětech ani jednu strii 🙂

luciemeli
24. kvě 2012

Ahoj 34. týden....Máme popraskané bříško nahoře u prsou..Ale strie žádné...

palomitacheca
24. kvě 2012

Mně se strie udělaly kolem 35. týdne, když mi víc povyrostlo bříško. Pár se mi jich udělalo v podbřišku na obou stranách a jenom malinký vpravo od pupíku. Mazala jsem 2x denně. Moje maminka po 2 dětech má břicho popraskaný hodně.

mifinka
24. kvě 2012

U prvního jsem nejvíc popraskala až po porodu když jsem rychle hubla a u druhého se to jakoby znovu více objevilo, stmavlo.. měla jsem větší břicho u druhého tak možná i proto.. a hlavně, tam byl už základ no 😒

coxa
24. kvě 2012

Ani u jednoho - nic! 😵 😵 😵

berenika39
24. kvě 2012

V 19ti nic, to by se dalo pochopit. Ale v 39? Taky nic!!!! Super, měla jsem radost.

andilekanitka
24. kvě 2012

na břichu nic, skoro jsem nemazala tak max.20x ke konci ale na bokách je to síla, ale to je tím že jsem hodně rychle na začátku přibrala

kachen
24. kvě 2012

Nepopraskalo. Asi to bude genetikou. Moje sestra ani moje mamka taky nikdy nepopraskaly.

helcenka
25. kvě 2012

Ani u jednoho těhu nikde nic. 😉

weri1
25. kvě 2012

přesně ve 40+1 dvě strije 🙂

broucek2
25. kvě 2012

nemám žádné praskliny a to mám o piercing v pupíku, který jsem nosila do 36. tt

jasekd
25. kvě 2012

1.tehot. nic, pritom obri pupek, mazani jen levnym kremem a cca 1x tydne 😅 Porod 40+0.
2.tehot. uplne ke konci, kolem pupiku, bricho jeste vetsi, mazani skoro vubec, spolehala jsem, ze to bude jako u prvniho, rodila jsem indukci ve 41+2 a popraskalo snad tyden pred porodem, cili az po radnem terminu 😠 Ale v podstate uz to neni videt 🙂

kesurka
25. kvě 2012

ve 40. za těch 9 dní přenášení bylo dílo zkázy dokonáno. mazáno poctivě od nějakého 35.týdne.

ahojkyy
25. kvě 2012

vobec nepopraskalo. Podla mna hlavne genetika.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru