V kterém tt jste dostaly těhotenský průkaz?

orchidejka
3. zář 2013

Ahoj holky, můžu se prosím zeptat, v kterém tt jste od gynekologa dostaly těhotenský průkaz a jaké prohlídky jste předtím než vám ho dal musely absolvovat? Dík

eloana
3. zář 2013

ve 12tt nastupem do poradny

maudn
3. zář 2013

v 10tt.

ch_ika
3. zář 2013

Já v 8tt..v poradně jsem byla v 6tt doktor mi udělal prohlídku a ultrazvuk, ale byla jen dutinka, tak jsme počkali ještě dva týdny, už proběhl jen ultrazvuk a vypsal průkazku.

lluciferek
3. zář 2013

měla jsem před tím 2 UTZ a pak až v 11tt screening a při tom jsem dostala průkazku, teda respektive mě to čeká zítra 🙂 Ale vím, že jí dostanu, měla jsem to tak i u prvního. Před 14dny jsem ještě absolvovala odběr krve.

katka_mel
3. zář 2013

Před 3 roky ve 12tt a letos v 8tt. Než jsem letos dostala těhu průkazku tak jsem byla určitě na 1 vyšetření v 6tt, ale něco se jí nezdálo, tak jsem musela za 2 týdny na kontrolu a to už bylo vše o.k. a dostala jsem ji.

golymetr
3. zář 2013

já vždy absolovala tak v 8tt první UZ a pak až ve 12-13tt dostala prukazku.

aideen
3. zář 2013

Průkazku jsem dostala a byla jsem 9+nějaký ten den 🙂

vetyver
3. zář 2013

v podstatě okamžitě, takže cca 6.týden... já jsem zastánce průkazky hned, přece jenom jsou to nejrizikovější týdny (začátek - 12tt) a kdyby se něco stalo že bys nemohla mluvit, tak jak se to zdravotníci dozví?...

jetynka
3. zář 2013

Já ji dostala u každého těhotenství až po 10.týdnu, což mi příjde divné, taky jsem pro aby byla hned po zjištění těhu, jen si myslím že je to o hodně o lenivosti průkazku vypsat a řeči, že potratů je nejvíce do toho 8.týdne (tahle odpověď mě dost zarazila, jak může něco takového doktor říct) , něco jako ve stylu škoda, napsané průkazky ☹

lindafr
3. zář 2013

Po 10.tt. vždy. Poprvé snad kolem 12.tt., podruhé taky tak a potřetí 10+něco. Nevidím důvod v tom dávat průkaz dřív, stejně co se zapisuje? První KO a váha, pak se bere krev a najednou je ženská po 10t.tt a výsledky krve se už zapisují do TP. Nevidím důvod k tomu ji dávat dřív, stejně se do ní hned zkraje přece nic nepíše.

@orchidejka U posledního těhoteství si to ještě pamatuju, takže na první KO jsem byla v 8+4, zjištěna srdeční akce, změření mimina, Mudr si to zapsal jen k sobě, vzali mi krev, další KO za 2 týdny, to jsem dostala průkaz a tam zapsali váhu a výsledky krve.

jaja01k
3. zář 2013

Průkazku jsem dostala v 11tt

mamkamarketa
3. zář 2013

S prvnim v 6tt ted v 7tt

scvrcek
3. zář 2013

někdy ve 12.tt ...a nevím, proč ji dávat dřív... @vetyver myslíš, že když se něco stane, zdravotníci ze všeho nejdřív prohledávají kabelku, jestli nááhodou nenajdou těhotenskou průkazku? Nebo ji nosíš pod trikem na krku?

ivular
3. zář 2013

Mně dr. vysvětlovala, že raději dávají průkazku až po kontrole ve 12. tt taktéž z důvodu vysoké potratovosti v prvních týdnech těhotenství. Nejde ovšem o škodu z vypsané průkazky, ale o to, že ten proces jejího vracení na psychice žádné ženě nepřidá ☹
No a prohlídky? Někdy kolem 6+3 potvrzení těhu, kolem 9+3 kontrola srdeční akce, 11+0 odběr krve na biochem. screening a kolem 12+3 kombinovaný test.

kikimaruska
3. zář 2013

po 13 tt, do té doby sem musela i platit 30 Kč za každou návštěvu-bylo jich do té doby asi 6, protože se hlídalo mj.mimoděložní těhu a jiné...

dilemma
3. zář 2013

Prukajdu jsem dostala s prvním 9tt s druhym 8tt

megy
3. zář 2013

já v 10tt u obou

vladla
3. zář 2013

V 11 tt.

petrusew
3. zář 2013

v 8tt, když tlouklo srdíčko.

kajovaevicka
3. zář 2013

Na druhé kontrole, tzn v 10tt

lorreine
3. zář 2013

Vzhladom na to, ze moje prve tehu skoncilo potratom, prukazku som dostala az po prvom screeningu. Ale je to snad uplne jedno. Bola som rada, ze vsetko je ok. A aj keby som cele tehu prukazku nemala, tak by mi to bolo jedno 🙂, hlavne, aby bolo vsetko v poriadku 🙂.

rozarka65
3. zář 2013

ve 12tt

werunka21
3. zář 2013

Dostala jsem až ve 12tt a nevidím důvod proč dříve. Na co budu mávat průkazkou v 6tt, když to ve 12tt nemusí být pravda 😅 . Raději si vyslechnu, že 20% těhotenství do 13tt končí, a není to ničí vina, prostě se tak "miminko" rozhodlo. A počkám si, po "rizikovém" období z ní budu mít větší radost 🙂

ivajaro
3. zář 2013

Ja ji dostala hned na 6 tt pri potvrzeni tehotenstvi 😉

ldiesel
3. zář 2013

Dostala jsem ji už v 6tt což mě překvapilo, ale byla jsem ráda🙂 a na kontrolu jsem byla 6+5 kde mi ukázala mimi, pak v 9tt na odběrech a pak ve 13tt na genetice

andysebesta
3. zář 2013

Ja pokazde dostala prukazku s prvnim odberem krve, tak v tom 11tt, tak nejak.Nikdy jsem nepremyslela nad tim, jak brzo by ji treba dam meli nebo nemeli.Ale letos nam priroda dala malou lekci, ze ne pokazde se musi zadarit a musi byt vsechno ok a o miminko jsme prisli.Takze bude mit urcite sve opodstatneni, ze se dava az koncem tretiho mesice.Rozhodne bych v tom nevidela lenost lekare neco vypisovat, ale jen opatrnost nekoho, kdo se v tomto oboru pohybuje, ma nejake zkusenosti a vi, co se muze stat

karnabel
3. zář 2013

Já jsem dostala průkazku v 10+0 tt dle utz (dle ms 10+5tt)

hankaah
3. zář 2013

12tt

luciesofi
3. zář 2013

12 tt

akrrash
3. zář 2013

V 7 tt ,hned na druhé kontrole.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru