V práci 12 hodin stojím. Mám v těhotenství zůstat doma?

petku0204
15. črc 2011

Ahoj holky, dne 15.2.2010 jsem nastoupila do zaměstnání na dobu určitou (zástup za mateřskou...ta paní by se měla vrátit asi někdy v říjnu 2011 - nechtějí mi to v práci říct). Od 23.3.2011 jsem na nemocenské kvůli operaci karpálu na pravé ruce. Ruka se špatně hojí, tak to bude pomalu 4měsíce, co jsem doma. Tento týden jsem zjistila, že jsem cca v 5týdnu těhotenství (budu mít potvrzeno za 14 dní od doktora). V práci dělám 12tky, krátký a dlouhý týden a celý den stojím...prodávám oblečení. Jestli se těhotenství potvrdí, neměla bych raději zůstat doma? Bojím se toho, že když nastoupím do práce po 4 měsících nemoci a pak vydržím v práci cca 2-3 měsíce a nastoupím např. znovu na nemocenskou.....budu mít pak hodně nízkou nemocenskou?
A jde to vůbec abych zůstala tak dlouho doma tzn. 4 měsíce + celé těhotenství a dostávala nemocenskou a pak se mi pořád počítala mateřská z výdělku před nemocenskou? Ještě nikdy jsem nemocná nebyla a ani těhotná, takže se v těchto věcech nevyznám. Prosím o radu !! 🙂

vojtisek2007
15. črc 2011

@petku0204 ahoj, určitě zůstaň doma na PN - kvůli rizikovému těhu - neschopenku ti ani nemusí ukončovat, jen jí převedete na gynekologii - budeš tam mít možná i víc vycházek a těhule tak nekontrolují - jinak nemoc. i mateřská se ti bude počítat jen z platu před nemocenskou

petku0204
autor
16. črc 2011

@vojtisek2007 děkuji za radu, snad to tak uvidí i gynekolog a nepošle mě do práce 🙂

vojtisek2007
16. črc 2011

@petku0204 ale klidně můžeš zůstat ještě do doléčení té ruky na pn od dr. od kterého jí máš teď a mezitím ti potvrdí těhu gynekolog a domluvíte se spolu, třeba za měsíc, dva.....

petku0204
autor
30. črc 2011

@vojtisek2007 tak jsem opravdu těhotná 🙂 sice se gynekolog na rizikové těhotenství netvářil, že takhle se to nedělá....ale napsal si tam poznámku, tak snad mě opravdu na nemocenské nechá. Jdu na odběr krve na NT screening 24.8. a 8.9. na ultrazvuk. Tak snad to do té doby obvoďačka vydrží a nechá mě taky na nemocenské....zatím to mám jisté do 19.8. Člověk nikdy nemarodí a když jednou potřebuje myslet ekonomicky, tak se to ostatním moc nelíbí ☹ 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru