V těhotenství chodím pořád na malou. Co vy?

adelaj
10. dub 2008

Ahojte všechny,
moje téma zní asi trochu legračně, ale je to přesně tak. Vlastně od začátku těhotenství až do teď (jsem ve 22. týdnu) potřebuji neustále na malou. Doktor mi sliboval, že se to zlepší v druhém trimestru, ale nezlepšilo. Přitom výsledky moči jsou vždycky v naprostém pořádku. Od té doby, co cítím pohyby naší holčičky mám pocit, že mi neustále pochoduje po močovém měchýři 😅 .

Tak jsem se chtěla zeptat. jestli je tu ještě je někdo, kdo si také připadá jako koroptev 😵

krista
10. dub 2008

Adelaj nechci ti brát iluze 😅 ale s přibývajícímy týdny těhotenství to bude asi jen horší 😅 Ke konci jsem byla na záchodě prakticky pořád, nemohla jsem jí ani na procházku kousek za barák, abych měla jistotu, že se tam po cestě nepočůrám 😀 Ale zvykneš si na to, neboj 🙂 a po porodu nastane okamžitá úleva 🙂 😀

zany
10. dub 2008

Adelaj, souhlasím s Kristou 🙂
Taky jsem nemohla jít pomalu ani na procházku, protože jen co jsme ušli kousek, tak mě už se chtělo na záchod a to jsem před odchodem byla 🙂
Ke konci jsem byla na záchodě pořád a v noci někdy i 6x 😒
Po porodu to bylo super, už jsem si nepřišla jako koroptev, ale jako normální člověk 😀

adelaj
autor
10. dub 2008

Tak to je posilující informace. Nejhorší je pro mě cesta do práce a z práce, jezdíme autem do Prahy z Roudnice nad Labem a trvá to tak 35 min, když není v Holěšovicích zácpa. No pro mě totální hrůza, do práce většinou doběhnu na poslední chvíli 😎 . A ještě jeden dotaz: někdy mi unikne i trochu moči, to si připadám fakt divně, ale prý je to taky normální. Stávalo se to i vám? Teda jestli nevadí, že se na to ptám, je to trochu indiskrétní dotaz 🤐

krista
10. dub 2008

Adelaj mě se to nestávalo, ale nic si z toho nedělej, je to opravdu normální 😉 Zkus kdyžtak posilovat pánevní dno 🙂

misa84
10. dub 2008

jee holky, to jsem rada, ze jsem normalni 😀 snazim se pred spanim uz moc nepit, ale stejne se budim. mivam i sny o tom, ze se mi chce na malou, ale bud je to wc nechutne spinave nebo obsazene takze nakonec nejdu. desim se toho, az nebude zadny problem a ja se pocuram ve spani 😅 😕

kulicka
10. dub 2008

adelaj, taky se mi vsecko, co popisujes, zda uplne normalni 😉
Ja teda zatim travim tehu taky pobliz zachoda 😀 , ale to spis kvuli nevolnostem. no kazda mame neco 😉

r.o.s.s.i.b
11. dub 2008

Ahojky,já jsem na tom úplně stejně a stupňuje se to furt vyhledávám wc 😀

emjee
10. kvě 2008

katkak80 • 25tt • Dnes ve 14:23
Ahoj, před časem jsem tu sice toto téma viděla, ale ted ho prostě nemůžu najít, proto zakládám téma nové, tak se moc omlouvám.Od rána mám hrozně časté nucení jít "na malou" a vždycky něco vyčůrám, přitom ale moc nepiju, ale potřebuji chodit snad každých 10 minut.Už jsem z toho zoufalá, nevím co se děje.Jinak mě nic nepálí při močení, vše je ok, ale to časté chození už je opravdu nepříjemné.Myslíte si že by to mohlo být tím, že miminko už tlačí na močový měchýř?Máte s tím nějaké zkušenosti?Díky moc

poletucha • snž • Dnes ve 14:48
katka- jestli to tak normalne nemivas,tak to urcite bude tim 🙂
Ja jeste nejsem tehotna,ale chodim strasne casto curat...treba i ctyrikrat za noc a pres den taky furt...tak jsem fakt zvedava co bude,az budu cekat mimo

kalo
10. kvě 2008

já taky "pročůrala" 9 měsíců 🙂 A ještě to bylo umocněno tím, že jsem měla těhotenskou cukrovku a měla pořád žízeň...tudíž jsem lítala na záchod pořád...i v noci několikrát 🙂

kachnicka01
11. kvě 2008

Ahojky, ja jsem taky porad curala jako blazen! V noci jsem sla i petkrat hihi no tragedie fakt! Holt nezbyde, nez to vydrzet - me prijde, ze nepomaha min pit - to me pak to curani akorad palilo a curala jsem porad stejne casto. Jo a kdyz jsem kychla, tak sem se taky parkrat pricurala... ted se mi to uz nestava, takze vydrzet a po porodu budem zase normalni 🙂

listicka20
11. kvě 2008

Ahoj, přidávám se k čůrajícím!
Měla jsem ale i infekce močových cest, takže to to ještě podpořilo. Enjee - dones vzorek moči k doktorce, mně taky nic nepálilo, jenom jsem běhala jak posedlá, a infekce tam byla. I když ona se stejně moc nedá léčit - jednou vezmeš antibiotika a za pár týdnů ji máš pravděpodobně zpátky.
U mě to bylo tak, že i když jsem šla nakoupit do supermarketu vzdálenýho necelých 10 minut cesty od domu, tak jsem si tam musela odskočit - buď při příchodu nebo při odchodu. Naštěstí tam byly hajzlíky !
Ale potěším vás všechny - PO PORODU TO PŘEJDE

miksa
12. kvě 2008

ahoj holky tak to se taky můžu přidat do klubu já jsem taky každou chvíli na wc v noci zatím chodím 4x , ale prej se to ještě zhorší tak na 6x, někdy mám pocit že jsem na wc pořád co pět minut, jsou dny kdy nemůžu ani nikam jít nebo mám pocit že tam nedojdu, velice rádi jezdíme na výlety, ale wc je fakt problém každou chvíli jak nevydržím tak někde v lese za stromkem už musím upustit jinak bych nedošla a pokud se mi hrozně chce a nejdu tak pak chytnu křeče do bříška a pak jak se chcu vyčurat tak to nejde, vždy v noci si říkám jak se těším že po porodu už budu zase jako člověk.

miksa
12. kvě 2008

často se mi stávalo že mi i uběhlo, ale toho jsem se zbavila cvičením zatahováním pánevního dna tak už mi neubíhá, ale stejně mám někdy pocit že se počurám

schwarzovka
12. kvě 2008

praskla mi voda a já to přisuzovala úniku 😀 😀 , když jsem se postavila, tak jsem věděla, že to nebude moč 😀 😀

marinka
12. kvě 2008

Já jsem byla na záchodě taky furt, hodinová procházka do města znamenala 2 zastávky na záchod 😀 A nejhorší byl třetí trimestr, to jsem se budila i 5x za noc na záchod 😝

jitulka1985
14. kvě 2008

Ahoj holky, tak musím říct, že poslední týden taky věčně trávím na záchodě, chodím snad každých 10 minut a bojím se jít nebo jet někam dál, že se po cestě počurám 😅

lilikla
14. kvě 2008

Jejda holky to mi ani nemluvte!Já sedím na WC neustále, přijde mi že je to horší a horší a stává se vám také někdy že vás úplně pobolívá močová trubice?Mně někdy malej jak se hýbe kopne do močáku a bolí mě úplně jakoby tam dole, asi ta trubice.Ale musíme to vydržať 😀

ined77
10. dub 2014

Dobrý den maminky a těhulky,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Časté močení v těhotenství https://www.modrykonik.cz/caste-moceni-v-tehote....
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete své zkušenosti s častým chozením na "malou" během těhotenství. Vaše rady, tipy a postřehy jistě ocení i ostatní těhulky, které trápí to samé a hledají radu, jak časté nucení alespoň trochu zmírnit.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".
Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku rozšiřovat a tvořit 🙂 .
Pěkný den všem.

Denisa
@lilikla @jitulka1985 @marinka @schwarzovka @miksa @listicka20 @kachnicka01 @kalo @emjee @r.o.s.s.i.b
@kulicka @misa84 @krista @adelaj @zany ... a další 🙂 .

makuka88
29. črc 2014

Ahoj holky, tak ja curam cca od 6tt 1x za noc, nyní jdu az 2x a přes den chodím kazdou hodinu tak, ze už bych to fakt neudrzela.. je to normální? Kolem 16ti let jsem trpěla na záněty močového měchýře ale po 18ti nic..ani druhy trimestr se to nezlepsilo..

verushe20
2. zář 2014

Ano je to děs,já chodím i 5 krát za noc... Je to náročné, hlavně zvednout to těžké tělo z postele... A když jdu ven tak kolikrát ujdu pár metrů a začne mě tlačit spodek jak kdybych tam měla snad pytel kamení...

lussiane
10. čer 2015

@emjee ahojky jsem na tom podobně,jsem ve 20 týdnu a zrovna dnes jsem si říkala zda je vše v pořádku, protože chodím opravdu max každou půlhodinu přes den, v noci určitě 4x hrůza...ale asi to k tomu patří..kamkoli jedu hned hledám wc :D ještě se zeptám zda vás u toho trochu tlačí v podbřísku....ne že by to bylo bolestivé....ale takový tlačení nevím přesně jak to popsat....pro jistotu jdu zítra k doktorce🙂

boraboras
28. čer 2015

Ahojky,tak ja chodim uz tak 3 tydny min 4x za noc na malou a pres den ani nemluvim. Tlaky v podbrisku citim taky, ve str jsem byla u doktorky a rikala,ze mam niz placentu,ale ze by se to melo samo spravit,myslim,ze je to i tim

veronika182
28. čer 2015

Chodím pořád pořád pořád...v noci 3krát až 6krát. Hrůza děs.

ly1987
7. črc 2017

Pročítám si tady diskuze jestli to má někdo stejně jako já :D no holky, jestli chodíte nebo jste chodily jen 6x za noc, tak to je paráda, já chodím třeba 20 - 30x za noc, každých 15 min. třeba a vůbec nespím... Mám to tak od zmenšení dávek hořčíku a dneska musím úplně vysadit. Dr v porodnici říkal, že na 36 tt je to normální :D spím přes den a v noci hurá na záchod :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru