V těhotenství mi nechutnají zdravá jídla

sheherazada
31. črc 2007

Ahojky, všude čtu, jak mají těhotné jíst zdravě, jenže já tak nějak nemůžu. Z normálních zdravějších jídel se mi zvedá žaludek a nejradši bych jedla rohlíky, sladký pečivo, ovoce, smažená jídla. Naopak zeleninu nemusím, a klasický teplý jídlo k obědu mi taky dělá dost velkej problém, obzvlášť v jídelně, kde je to cítit vším možným jídlem. A když už, tak bych si nejradši dala zase něco mastnýho a nezdravýho. Rybu nemůžu ani cejtit, rejži taky ne,rajčatovou omáčku taky ne.... Začínám druhý měsíc a žaludek jak na vodě už mám před dva týdny. Mám tak nějak špatný svědomí, že to není jak by to mělo být. Navíc budu mít za chvíli s touhle stravou určitě metrák. Máte některá stejný problém?

lu777
31. črc 2007

ahoj Sheherazádo, tohle je úplně normální, měla jsem to podobně... za sebe můžu říct, že období 6.-10.tt jsem se jen snažila nějak přežít, do restaurace nebo jídelny jsem nemohla, zklohnila jsem něco doma (obvykle ten den ráno, protože chutě se měnily)... snažila jsem se jíst zdravě, ale někdy to nešlo... asi týden jsem přežívala na sušené bramborové kaši například, tak jsem si na to sypala alespoň sezam nebo dávala olivový olej, no šílenost, ale mně to jelo... a pak naráz, v asi 10.tt změna a teď nemůžu nic sladkého, maso, smažené, jinak mám křeče do žaludku 😝
v práci jsem se vždycky snažila mít s sebou od každé chuti něco, kdyby na mě přišla chuť a nemohla jsem třeba odběhnout.. ale neměla jsem to extrémní, jen jsem třeba dva týdny chtěla každý den kuře a teď se na něj nemůžu ani podívat.. tak jen vydrž!
jinak na začátku je hlavní jíst něco a udržet to v žaludku, se zdravou stravou bych si nedělala až tak velkou hlavu, ale ber těhu vitamíny a jakmile budeš moct, tak jez zdravěji (já měla včera záchvat chuti na slunečnicová semínka a grep, ono to tak nějak přijde 😀 )

sheherazada
autor
31. črc 2007

lu díky no v žaludku to udržím, aspoň zatím. Musím tam mít pořád něco, jinak je mi hůř. takže cejtím, že mám hlad, ale z představy, že tam něco pošlu je mi zle🙂) Bezva🙂 Takže si koupím balík piškotů a nějaký buchty🙂) To mi šmakuje, ale výživová hodnota je k prdu. Manžel na mě kouká jak na dementa. Včera sem měla chuť na zelí, ale nechtělo se mi moc vařit, tak sem udělala zelňačku a ta mi teda moc dobře neudělala. Sem si říkala, konečně mám chuť na něco zdravějšího🙂

kalo
31. črc 2007

Holky, já první 3 měsíce jedla jen pomeranče a kiwi 🙂 A to na kila denne. Nic jiného jsem do sebe nemohla dostat! Kdyz jsem se přemohla, něčeho jsem si maximálně kousla nebo snědla pár lžiček....

susik77
31. črc 2007

sheherezada: ja som sice prve tri mesiace nevracala, ale moc som nemusela vyrazne vone-gril. maso, cerstve pecivo a pod. A najviac mi chutilo ovocie-banany a mandarinky 😉 A z napojov-ovocne dzusiky 😉
Myslim, ze ked budes brat aspon prve tri mes. vitaminy, tak to bude ok...
Ja som neskor prestala, ale oplati sa pokracovat-hlavne kvoli mineralom-ja som teraz na konci prekvapena, ake mam znicene zuby-mimco si berie asi dost vapnika...a tiez som anemicka-takze musim brat zelezo...

arietiska
31. črc 2007

Dej si co chceš a co ti žaludek dovoluje! Moje doktorka měla dvě kuriozity nedávno, a taky mají zdravé děti. Jedna do třetího měsíce jedla jen okurky, druhá jen smažený hamburgry, a to nejlépe ve stáncích na přepáleném tuku. Obě jinak prý cokoliv jiného vyvrátili. Tělu prostě nepřikážeš. Kup si určitě vitamíny pro těhotný, kyselinu listovou a to ti doplní potřebný! 😉

caira
31. črc 2007

sheher: bud rada, ze muzes jist alespon neco, ja ted trpim jako zvire, protoze jist nemuzu vubec, uz tak tyden je mi tak spatne, ze zvracim az 15x denne, dokonce me ted doktor nechal doma s dehydrataci a jsem jen na glukozovych drincich apodob. Dneska jsem si rikala, ze bych snad mohla malicko jidla k snidani, ale jen co jsem do toho toastu kousla tak jsem letela. Pomysleni na jakekoliv jidlo mi obraci zaludek..Ale pry mimi si bere ziviny ze me, takze se zdravou vyzivou moc nestresuj, hlavni je listovka a dostatek tekutin 🙂

sheherazada
autor
1. srp 2007

no listovku baštím, vitamini sem jíst nechtěla, ale asi začnu, protože jinak mi vypadaj vlasy a zuby a všechno🙂 Přesně, mimčo si to veme ze mě,a le co já že jo🙂))

kacamar
1. srp 2007

to jste mě uklidnili s těma chutěma. Moje nejoblíbenější místo ke stravování je posledních 14-dní McDonald. A taky z toho mám špatný svědomí. Dále pak na poličany, čabajky a plesnivý sýry mám taky chuť. Ale tomu se snažím opravdu vyhýbat. Snad to zachrání vitamínky babyplan a trocha ovoce a zeleniny, co do sebe nasoukám. 😀

petule777
1. srp 2007

Když jsme u těch vitamínů, co byste doporučovaly? Jist ci nejist? Ktere jsou nejlepsi? Slysela jsem, že po vitamínech jsou váhově větší miminka. Co si o tom myslíte? díky za odpovědi

kristynaw
1. srp 2007

ze se po vitaminach rodi velky miminka je jedno velky tema.
nekdo rika,ze je to povera,nekdo,ze je to pravda.
tady v USA se vitaminy berou,pomale povinne, doktor je primo predepise,a doporucuji je jeste pred otehotnenim,aby se to vse pripravilo.

mobina
1. srp 2007

Petule taky to řeším. Koupila jsem si jedno balení Gravitalu, právě z důvodů uvedených výše. Spíš bych se užrala po nezdravém a právě pro to, že si ze mě mimi bere vše potřebné a netoužím, aby mi vypadaly vlasy, kazily se zuby, jsem do těch vitamínů šla. Až se to trochu usadí, tak je omezím, popřípadě vysadím úplně. Prozatím beru jeden obden.

kalo
2. srp 2007

Myslím, že vitamínama se nic nezkazí. Mě Dr.teda taky řekl, že se po nich rodí velké děti a že mám radši mít pestrou stravu a když to chci brát, tak jem poloviční dávku. Holčička se mi narodila menší, 2700g, takže žádné velké dítě 😉

r123
2. srp 2007

kalo přesně tak já sem brala poctivě maternu a malej měl 3 kila s odřenýma ušima 😀 .já si naopak myslím že vitamínkama se nic nezkazí!já teď beru listovku a maternu a hodlám je brát celé těhu!jinak se samozřejmně taky snažím jíst hlavně zeleninku a ovoce a vše to zdravější,ale někdy to prostě nejde.momentálně spíš trpím nechutenstvím! 😒 a když už mě nějaká ta chuť přepadne tak to stojí za to 😀 .jinak se mi chutě dost obrátili.sladký který miluju nemůžu ani cítit.atd... no děs

lu777
2. srp 2007

já myslím, že s těma vitamínama je to hodně individuální... někdo je bere celé těhu jako má kámoška a hošík měl jen 2.6 kg, někdo vůbec ne a mímo je velké.. záleží asi jaké vitamíny a jak je tělo vstřebává..
já když se podívala, jak je třeba zvýšená potřeba železa, tak nevím jestli to dokážu pokrýt stravou, zvlášť, když nemůžu maso a sýry... a to už jsem anemii měla, takže vitamíny beru poctivě denně a ještě hořčík...

jinak beru Maternu a zjistila jsem, že ty jejich doporučené dávky co tam uvádějí (např. 100 mg... 33% DDD) jsou dávky pro netěhotné! takže někdy to není třeba padesát, ale jen dvacetpět procent DDD... pěkně nás tahají za nos

kachnicka01
2. srp 2007

Ahojky holky, teda to jste me potesily s tema chutema 🙂 - ja mam taky chute na sama nezdrava, mastna jidle 😒 - jako knedliky, rajska, rizky a podobne - a pritom jsem predtim jedla fakt zdrave - ted se me pri pomysleni na zdrava jidla zveda zaludek. No des - jo a suchy salamy - na to jsem jako utrzena ze retezu! Taky mam strach, abych nebyla jako koule... tak jsem rada, ze v tom nejsem sama 😝

sheherazada
autor
2. srp 2007

tak budeme jako koule všichni🙂))) Já mám už asi tejden chut na kachnu, nebo na vepřo knedlo zelo a pěkně mastný🙂)

kachnicka01
2. srp 2007

Tak to Te uplne chapu 🙂 🙂 🙂 ja mela strasnou chut na kachnu taky a dala sem si ji - presne asi pred tydnem myslim - mňáááám 🙂 pak sem si rikala - jako ze to je des, ze bych mela spis jist zeleninu a tak a to mam koprivku uz jen pri te predstave ☹ snad se to jeste zmeni.. a dnes maji v jedne hospode kam chodime jist z prace pecene koleno se spenatem a br.knedlikem...tak myslim, ze asi opet neodolam 😉

r123
2. srp 2007

já zas včera na zahrádce kam občas zajdem s mamkou sežrala doslova pomalu i s talířem plněný smažený kuřecí řízek eidamem a šunkou. 😀 a na co mám pořád hroznou chuť tak je mlíko a to ho normálně fakt nemusim 😒

lu777
2. srp 2007

holky to se změní... já bych si to, co popisujete, ráda dala, ale nemůžu, můžu jíst jen některý věci, tak buďte rádi, že můžete... ale bacha, v I. trimestru není potřeba přibírat

kachnicka01
2. srp 2007

No právě! Je to zapeklitý - doteď jsem to měla tak, že mi nebylo na zvracení skoro nikdy - jen jsem mela ty chutě a bylo mi špatně z hladu. Nevím, jestli jsem se ted dostala do nějaký jiný fáze, ale dneska mi je na zvracení už od rána a to pořád. Fuj! ☹ ☹ Teď jsem byla na obědě a pěkně mě nakopává... 🤐 tak mám obavu, že je konec s jídlem a budu asi na suchých rohlících nebo nevím jak to udělám..fuj! A motá se mi hlava, jako bych byla opilá. Zítra jdu teprve poprvé na gyndu, tak jsem zvědavá, jestli už tam uvidím nějakého plaváčka 🙂

lu777
2. srp 2007

asi jen takovou malou kuličku, kachnicko 😉

sheherazada
autor
2. srp 2007

tak já už přibrala kilo a to sem 5 týdnu po vyrábění🙂))Myslím, že brzo budu mít metrák🙂

arietiska
2. srp 2007

petule777: no jíst či nejíst, já je jíst nechtěla. Ale pak mně furt něco chybělo v moči. Prý jako bych hladověla. Asi mě mimčo vycucávalo a doktorka řekla vitámy jíst! Já, že ne a ona na to. Fajn, tak 1kg ryb za týden a začala... No tak jsem pochopila, že to co potřebuju do sebe fakt nenasoukám a vitámy jím. Ale taky občas zapomenu ... No a prý jestli se bojjím velkýho mimča, tak to poznáme na UTB ve 30. týdnu a event. je vysadíme.

kachnicka01
6. srp 2007

Ahojky holky, tak jupiiii - je tam 🙂 lu777 fakt kulicka 😉 a uz mu tluce srdicko jako blazen 🙂 🙂 tak mam ohromnou radost! Jinak doktor mi taky hned nacpal vitamíny - GS Mamavit. Jo a na nevolnost mi dal Torecan - ale je tam napsano, ze jeste neni vylouceno ze to neskodi plodu, tak jsem ho zatim nejedla 😒 radsi 😉

dit
7. srp 2007

ahoj holky, jsem taky v 5tt a jsem ráda, že máte podobné příznaky 😀 já totiž mám jak záchvaty hladu, tak změny chutí ze dne na den a někdy se mi stane, že i když mám velký hlad, tak po pár soustech se mi udělá špatně. Dneska jdu k doktorce, poprvý, tak jsem zvědavá jaký novinky mi o prckovi řekne. Nevíte, jestli už teď poznají, jestli čekáme jen jednoho prcka? taťka je totiž z jednovaječných dvojčat a všichni v rodině (kromě mě 🙂 mi je předpovídají-že se to rodí ob generaci atp. tak zatím, musím jít zase něco sníst 😉

kachnicka01
7. srp 2007

Ahojky Dit - moc Ti gratuluju!!! Jupiiii dalsi mimi na ceste, tak at je vse v nejvetsim poradku 🙂 podle me to poznaji - budou tam proste videt 2 mimi 🙂 juuu tak to pak urcite napis, jsem zvedava 🙂 ja ted jim jogurt ale moc mi nejede - jo ale dneska mi na nevolnost docela zabira bananovy juice smichany s ananasovym. A vcera vecer jsem doslova "sezrala" sklenici zavinacu 😀 no ale dneska me pali pri curani, tak zitra asi radsi skocim k doktorce...abych neco nezanedbala 😒

petraluk
7. srp 2007

Ahoj holky. Já jsem brala vitamíny 2x týdně akorát tu kyselinu listovou denně. A co se týče jídla, půlku těhotenství jsem se mohla utloucz po bramborácích, ty sem fakt mohla denně. Naštěstí mě je moc nebaví dělat, takže byli tak 1x za měsíc, což je podle mě i tak dost.
Ahoj Dit 🙂 Dvojčata se poznají hned na 1. ultrazvuku, kdy se kontroluje zda není těhotenství mimoděložní. Ale může se stát, že budou za sebou a to druhé nebude vidět, ale neboj maj na to 9 měsíců, aby se ukázala obě. 😉

lu777
7. srp 2007

kachničko, tak velká gratulace!! ten Torecan bych nebrala pokud nebudeš fakt na tom bledě, začátek těhu je mimi velmi křehké..jez malé porce, hodně pij, čerstvý vzduch, dobrý je někdy studený hadr na hlavu nebo sprcha a všechno v klidu 🙂

a na ty zavináče bacha, nejsou tepelně zpracované, takže se v těhu nedoporučují..
u všeho co jíš by sis měla být jistá, že to je stopro čerstvé, ať už v restauraci (klidně vysvětli že jseš těhu a zeptej se) nebo doma.. u nás se má pes teď dobře, za co nedám ruku do ohně, to skončí u něj v misce 😀

ale jinak to pálení může být taky jen z těch konzervantů v tom, možná.. ale k dr. zajdi..

holky, držím palce, dávejte na sebe pozor

fran
7. srp 2007

Tak tak, čerstvé. Já si nedávno dala v restauraci salát s grilovaným lososem a byl asi zkažený.Zvracela jsem pak doma dvě hodiny. Prostě komplet večeři. Pochopila jsem okamžitě rozdíl mezi těhu nevolností a tímhle. Byla to hrůza a měla jsem zimnici. Ráno bylo vše v pořádku. Mimino se muselo divit, co to vyvádím. Té restauraci jsem věřila, proto jsem si troufla...Never more!

lu777
7. srp 2007

no tak to vidíš, Fran, ještě že Ti to dopdlo tak dobře.. a mně se známí divili, že si ani v oblíbené restauraci nedovolím dát některé věci (právě salát s rybou nebo tiramisu)... člověk fakt neví, náhoda je blbec 😨 manžel mi ani nechce dovolit rybu, je Američan a říká, že tady nemáme moře, takže jakákoli ryba je víceméně stará 😒 no, asi to přehání, ale něco na tom zas je.. uvidíme později, až se zklidní trávení a dorazí chutě, tak možná padne leccos, ale teď si radši dám ovoce než nějakej pochybnej dezert.. 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru