V těhotenství mi nechutnají zdravá jídla

sheherazada
31. črc 2007

Ahojky, všude čtu, jak mají těhotné jíst zdravě, jenže já tak nějak nemůžu. Z normálních zdravějších jídel se mi zvedá žaludek a nejradši bych jedla rohlíky, sladký pečivo, ovoce, smažená jídla. Naopak zeleninu nemusím, a klasický teplý jídlo k obědu mi taky dělá dost velkej problém, obzvlášť v jídelně, kde je to cítit vším možným jídlem. A když už, tak bych si nejradši dala zase něco mastnýho a nezdravýho. Rybu nemůžu ani cejtit, rejži taky ne,rajčatovou omáčku taky ne.... Začínám druhý měsíc a žaludek jak na vodě už mám před dva týdny. Mám tak nějak špatný svědomí, že to není jak by to mělo být. Navíc budu mít za chvíli s touhle stravou určitě metrák. Máte některá stejný problém?

krista
26. led 2009

janaagimova • 8tt • Dnes ve 12:47
ahoj holky, jsem v průběhu 5 tt , trpím obavou zdali je vše ok, celý den mě doprovází pocit že na nic nemám hlad ani chut . nemam chut na sladké ani na slané na nic . jakoby jídlo neexistovalo. at jím cokoliv nic mi nechutná . je to opravdu divné, protože nejsem typ ženy co by měla odpor k jídlu vždy jsem měla zdraví apetit . ale ted najednou je vše opačně. netrpím nevolnostmi díky bohu s tím problém nemám , ale jen to jídlo mě štve nemohu se donutit k ničemu. musím se vždy najíst přes nechut .

janaagimova • 8tt • Dnes ve 12:50
možná jestli existuje vitámín který by mne povzbudil v chuti k jídlu tqak mě napadá co to bude kluk či hoka nemam chut na nic .) tak co to bude 🙂)

emamamamu • Dnes ve 12:51
ja mam to samy. navic se mi pri predstave na jidlo dela knedlik v krku...takze jim rohliky, nebo bebe..🙂

janaagimova • 8tt • Dnes ve 12:53
to máš dobrý já nemůžu ani to já prostě nemám chut na nic vše je mi hnusný le hlaad mám ale při představě že něco jim je mi šoufl

broucek26 • 10tt • Dnes ve 13:03
Holky taky jím proto, protože musím. Od začátku těhu jsem shodila 2 kila, což teda vůbec nevadí, protože jsem jak tank. Ono to po prvním trimestru přejde.

ywushka
22. čer 2009

dobre ranko,pridam sem jednu svoji dosavadni zkusenost!!! Mamka mi hrozne nadava ze jim jen par veci a nechci nic jineho!!
Nemuzu snist ani kousek zadneho masa,to se mi prevraci zaludek jen pri pomysleni na maso,nic koreneho a etremne vonaveho-vsechno mi hrozne smrdi!! Jim jen rohliky,chleba,syr,maslo a marmeladu! A jo ovoce abych nezapomela!!! A samozdrejme sladke ve vsech podobach-pres ovcne dorty az po gumove medvidky🙂!!!

cazadora
22. čer 2009

tak jsem po druhé těhotná a je to uplně jinak než poprvé.To jsem nemohla jíst jinak mi bylo ještě hůř. Teď jsem musela jíst pořád a pořád abych nedostala hlad to by bylo zle. A jak píše ywushka mám velmi omezenej repertoár na co mám chuť a mama mi taky pořád nadává že nejim to a to a prostě vůbec nechápe že jen představa že to jim mi obrací žaludek.teď už to nejhorší mám snad za sebou

petra_d
14. lis 2010

Ahoj holky, jak jsem ráda, že existujou diskuse na různý téma. Zrovna teď řeším moje nechutě v těhotenství (jsem v 6 tt). A jak vidím, nejsem v tom sama 😀 Samozřejmě by bylo super, kdyby jsme těhotenství prožili v pohodě, s normálními chutěmi a jen se zvětšujícím bříškem. No, to by bylo asi moc jednoduchý ... takže i u mě je teď každé ráno, no spíš celý den takový stav, kdy řeším, jestli jít zvracet nebo to radši vydržet ... a na jídlo nemám ani pomyšlení.... dneska jsem bohužel celý dopoledne nic nejedla, prostě jsem se bála, že budu zvracet a neměla jsem na nic chuť. Bylo mi tak blbě, že jsem jen polehávala a k obědu si udělala hráškovou polívku z prášku - fuj. Vůbec jsem si nepochutnala, protože byla slaná a plná chemie. Vařím si totiž domácí stravu - jsem na mateřský s roční holčičkou ... Ale potřebovala jsem něco dostat do žaludku. Jako i hodně z vás i já můžu jen ovoce - banány, mandarinky ... ale na maso taky nemám moc chuť a mám šíleně přecitlivělý nos. Když něco jdu vyhodit do odp. koše, přestávám dýchat ... no hrůza, doufám, že už to brzo skončí a naskočí mi žaludek do normálu 🙂 tak se všechny držte, ono to určitě někdy přejde ... 😀

rosslyn
21. led 2011

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli má někdo nechuť k jídlu celé těhotenství. jsem ve 31tt a je pro mě problém se najíst. přibrala jsem zatím 1 kilo oproti původní váze (na začátku 5 zhubla, takže jsem +6).Snažím se jíst tak, aby miminko mělo všeho dost, ale upřímně, je to peklo. I když cítím, že mám hlad, nemám na nic chuť. Ze zeleniny a ovoce nemůžu být živá. Teď jsem se donutila na dva knedlíky a omáčku a mám pocit, že to každou chvíli vyzvracím ☹

many
21. led 2011

@rosslyn jojky ☹ tak to nezávidím ☹ mně bylo zle do 18.t a teď už naštěstí dobrý a jím vše, akorát mi vadí ryby 😀

lia_8
29. led 2012

Děvčátka..neduhy se překonají..🙂..Ono tělo si samo řekne, co potřebuje zejména v závislosti na tom, jak jsme se stravovaly před těhotenstvím..🙂..Já dlouhá léta nejedla párky a hranolky. Hádejte, co je teď mým oblíbeným jídlem.. 😀 😀 😀 Nicméně na zeleninu se těším jak malá..🙂..Tu v hypermarketech za zeleninu raději ani neoznačuji..:(

salomee
29. led 2012

@lia_8 Hm,ani mi nemluv.
Naši mají zahradu a od mala jsem zvyklá na úžasná rajčátka, mrkvičky, jahody, jablka, broskve, meruňky, česnek, okurky...a já nevím, co všechno. Mě prostě fakt zelenina (a většina ovoce) z hyper a supermarketů nechutná, nemá to chuť absolutně žádnou (i když ju kupuju a jím) a kdoví, jak je to s vitamínama... vlastní zahrada s ovocem a zeleninou je sice hodně náročná, ale nedocenitelná věc, když má člověk děti. Nejlépe pokud třeba zásobují příbuzní🙂.
Mě zas naopak teď zdravé věci chutnají, před tím jsem valila samé čokolády a podobné věci, klidně i místo jídla...teď prahnu po takových těch šťavnatých věcech...

lia_8
29. led 2012

@salomee Právě zahradu máme..takže ten rozdíl je opravdu znát...Bohužel ta zelenina v obchodech je nahnaná bůhví jakým svinstem..takže se jí moc necpu, i když bych hodně ráda..🙂Nějak nepociťuju zvláštní chutě či tak..cpu se tím, co je doma...🙂..takže velmi různorodě..ale ty párky tam jsou pořád, nemám tucha, kdo je kupuje..:D

jennyska
19. lis 2013

Ahoj @krista @lia_8 @salomee @many @rosslyn @petra_d @cazadora @ywushka @sheherazada

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s jídelníčkem v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/jidelnicek-v-tehotens... a pomoci tak všem ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají, co jíst mohou, co ne, co je dobré apod. 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru